Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbieżność przodu - pełne sworznie, tuleje M3.
Autor Wiadomość
Kondzio811 



BMW: E36
Imię: Konrad
Silnik: M52
Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 784
Skąd: LPU
Wysłany: 14-02-13, 18:31   

samuray napisał/a:
Co do ścinania opon, żeby się ułożyły, to jakaś bzdura.

tak??? to dlaczego jak auto delikatnie ściąga to zmienia się koła przód z tyłem i po takiej operacji jest poprawa???
 
 
 
samuray 


BMW: E36-328 coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-13, 12:12   

Cytat:
tak??? to dlaczego jak auto delikatnie ściąga to zmienia się koła przód z tyłem i po takiej operacji jest poprawa???


Coś jest nie tak z kołem.
Może opony/felgi nabyły jakąś wadę z racji na gorsze warunki pracy (miałem podobną sytuację w Pasacie, po wymianie na proste felgi auto jeździło idealnie. Stare felgi okazały się bardzo krzywe, a opony powycierały niesymetrycznie).

Od tamtej pory jeżdzę wyłącznie na nowych oponach zimowych/letnich. Obecne BMW ma ustawioną geometrię, wymienione tuleje, etc.. i nie ściąga, nie pływa, nie szarpie kierownicy na koleinach (niestety nie zawsze tak było). Każda opona ściera się symetrycznie, tzn.: strona zewnętrzna jest tak samo wytarta jak wewnętrzna. Jedyna różnica, że przednie opony ścierają się trochę szybciej niż tylnie.

I jeszcze jedno, docieranie opon wg BMW wynosi 200km spokojnej jazdy, więc na pewno nie chodzi o jakiekolwiek większe ścieranie opony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 14