Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie tankujecie...??

Gdzie tankujesz??
Shell
18%
 18%  [ 120 ]
BP
15%
 15%  [ 98 ]
Orlen
33%
 33%  [ 220 ]
Jet
0%
 0%  [ 2 ]
Bliska
3%
 3%  [ 25 ]
Petrochemia Plock
0%
 0%  [ 4 ]
Petrochemia Gdańska
0%
 0%  [ 4 ]
Aral
0%
 0%  [ 2 ]
Neste
4%
 4%  [ 32 ]
Statoil
8%
 8%  [ 54 ]
Auchan
1%
 1%  [ 11 ]
Luk
3%
 3%  [ 20 ]
Tesco
1%
 1%  [ 7 ]
No name...
1%
 1%  [ 7 ]
Inna...
6%
 6%  [ 42 ]
Głosowań: 648
Wszystkich Głosów: 648

Autor Wiadomość
endiejunior 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: BMW E36 318i
Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-09-08, 01:44   

kiedyś v power racing jechał z niemiec ale to było dawno temu i nie prawda. Chetnie bym przytoczył artykuł gdzie na hamowani były sprawdzane paliwa z orlana shella i paru innych stacji i tak naprawde w seryjnym aucie to nic nie daje...to wszstko to tylko naciaganie klienta na kase zwykły chwyt marketingowy....tak czy siak każde paliwo w polsce leje orlen i dobrze o tym wiem....
_________________

 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 26-09-08, 19:40   

Ja mogę poręczyć za stację BLISKA na ul strykowskiej w Łodzi. Wacha pierwsza klasa. Bije na głowę wachę z BP shella i innych. :ok:
_________________
 
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-08, 20:51   

endiejunior napisał/a:
Chetnie bym przytoczył artykuł gdzie na hamowani były sprawdzane paliwa z orlana shella i paru innych stacji i tak naprawde w seryjnym aucie to nic nie daje...


Proszę przytocz mi ten artykuł :lol:
Zaraz niech sobie przypomnę :hmm: A tak w tym artykule testowali to na fiacie o mocy ok. 70KM i różnica mocy w zależności od paliwa wynosiła do 2KM, więc przy mocy rzędu 300KM będzie to trochę więcej ;)

W różnych testach (a nawet tym samym teście z różnymi samochodami) różne samochody różnie reagowały na różne paliwo. Wniosek moim zdaniem jest taki że zależy to głównie od konkretnego silnika, a głównie od mapy zapłonu, czyli pod jakie paliwo silnik był programowany ;)

Chociaż jak już napisałem różnicę są niewielkie a ja leje 100 oktanów właściwie głównie ze względu na mniejsze spalanie stukowe ;)

endiejunior napisał/a:
kiedyś v power racing jechał z niemiec ale to było dawno temu i nie prawda


Słuchaj jeżeli masz jakąś większą wiedzę na ten temat to się podziel i wytłumacz mi jak to jest że mimo że ten 100 oktanowy V-power jest tak naprawdę z orlena to czemu orlen takiego nie sprzedaje, bo wydaje mi się że liczba oktanów nie zależy od dodatków.

A jeżeli chodzi o odczuwalne różnice, to kiedyś ojciec zalał mi V-powera diesla do focusa. Ja o tym nic nie wiedziałem i przez dłuższy czas zastanawiałem się czemu nagle zrobił się szybszy. Potem się dowiedziałem że miałem V-powera ;)
_________________
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20-10-08, 08:02   

ze swojej strony o stacjach jako o firmach sie nie wypowiadam bo kwestia czystosci paliwa zalezy od stanu zbiornikow na paliwo na stacji. na jet (teraz lukoil) i na bp paliwo bylo lane z jednej cysterny, wiem bo pracowalem tam i bylo troszke lepsze z jeta ale to na pewno tylko kwestia tych dwoch stacji i kazdy powinien poprobowac u siebie. niedaleko mnie na bliskiej po zalaniu 98 auto mialo bardziej basowy dzwiek ale nie az taka moc jak po 98 z innej stacji orlenu kilka km dalej a paliwo tez z jednej cysterny. a co do roznic w oktanach to na pewno odczuja je ci z mocniejszymi silniczkami :) nie wnikalem w to jak to sie wszystko dzieje i dlaczego tak jest ale roznice czuc na pewno pomiedzy 95, 98 i V-ka :) no i w spalaniu i oddzialywaniu na silnik tez :) na 98 pali mniej, zatankuje 95 za 50 to tak jakbym zatankowal 98 za 40-45 :P przynajmniej u mnie to tak sie przeklada na spalanie :P
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-01-09, 19:45   

Ja nie tankowałem nigdy V-Powera bo już sam w końcu nie wiem czy to pomaga czy szkodzi silnikowi. Jedyne co mogę dać od siebie do tego tematu to porównanie benzyny Orlenu Verva 98 i zwykłą benzyną Pb 95. Jak miałem jeszcze Daewoo Nexia to zalałem zwykłą 95 i zrobiłem na niej około 20 kilometrów mniej niż na Vervie 98. Od kiedy kupiłem Beemke leje tylko Verve 98, wolę nie wyjeżdżać moim maleństwem niż lać jakieś gówno!

Może wypowie się jakiś specjalista który ma naprawde konkretną wiedzę a nie tylko odczucia i wytłumaczy czy na silniki poszczególnych Beemek paliwo V-power Racing pomaga, czy może ma negatywny wpływ? Mi się wydaje, że żyłowanie silnika raczej nie pomaga a szkodzi...
_________________

 
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Pomógł: 9 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 03-01-09, 20:08   

W testach przeprowadzonych przez Auto Świat, v power racing podnosił moc auta (niewiele ale zawsze coś). Nie ma też przeciwwskazań do uzywania tego paliwa. Przez ok. rok jeździłem praktycznie wyłącznie na vpower racing (silnik m20b20) i nic złego się niestało. Zwykły vpower nie daje w zasadzie nic, ale i tak na nim jeźdże. Dobre normalne paliwko. a verve 98 tankowałem.....kaszana (co prawda mam pewne podejrzenia, że była z "dodatkami")
_________________
E30 forever
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-01-09, 20:30   

Annoth napisał/a:
W testach przeprowadzonych przez Auto Świat, v power racing podnosił moc auta (niewiele ale zawsze coś). Nie ma też przeciwwskazań do uzywania tego paliwa. Przez ok. rok jeździłem praktycznie wyłącznie na vpower racing (silnik m20b20) i nic złego się niestało. Zwykły vpower nie daje w zasadzie nic, ale i tak na nim jeźdże. Dobre normalne paliwko. a verve 98 tankowałem.....kaszana (co prawda mam pewne podejrzenia, że była z "dodatkami")


Ja tankuje w Lublinie Verve 98 na stacjach Orlenu przy ulicach: Spółdzielczości Pracy i Głębokiej i nigdy nie zdarzyły mi się jakiekolwiek problemy z silnikiem. Spalanie mam rzędu 11-12 litrów po mieście przy normalnej dynamicznej jeździe, jak przydusze to potrafi i 15 litrów spalić ale to nie wina benzyny raczej tylko mało oszczędnego silnika 1.8 - mała pojemność duże straty...
 
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Pomógł: 9 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 03-01-09, 20:33   

mi nie chodzi o problemy z silnikiem, raczej o osiągi. Ja tankowałem verve w Mrągowie...jeździłem 2 tyg i jakoś tak ospale mi auto chodziło...pojechałem na shella (wcześniej opróźniłem verve ile sie dało), wlałem vpowera i odrazu autu wigor wrócił
_________________
E30 forever
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-01-09, 20:42   

Annoth napisał/a:
mi nie chodzi o problemy z silnikiem, raczej o osiągi. Ja tankowałem verve w Mrągowie...jeździłem 2 tyg i jakoś tak ospale mi auto chodziło...pojechałem na shella (wcześniej opróźniłem verve ile sie dało), wlałem vpowera i odrazu autu wigor wrócił


Hmmm możliwe. Spróbuje zatankować V-Power Racing i przekonam się czy widać różnice, jeżeli naprawdę to paliwo nie szkodzi a będzie różnica na plus to wolę wydać parę groszy więcej i tankować lepsze paliwo. Z resztą poczytam trochę w internecie może natknę się na jakieś ciekawe wyniki badań i testów...
 
 
 
Pawlo320 



BMW: byłoE36 320iCoupejest E46 325
Imię: pawel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 247
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 06-01-09, 12:37   

czylatem caly temat i sam juz nie wiem co tankowac tankuje na statoil 95 radzicie lac 98 czy moze v power racing ?
_________________
Ocen moje seberko kliknij tutaj http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=1910&start=25
 
 
 
kondzio 



BMW: e46 compact
Imię: Konrad
Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 48
Skąd: DW
Wysłany: 06-01-09, 14:02   

ja swojego diesla tankuje na bp lub shell ale jakoś wolę bp od shella ;)
_________________
Mój czarny bumer zapraszam do komentowania :24:


Moje ex 316 m40 ;) ---->
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Pomógł: 9 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 06-01-09, 19:16   

Pozwole sobie na małe ostrzeżenie, nie tankujcie diesli na neste. Auta z pracy tam są tankowane i paliwo zamarza :no:
_________________
E30 forever
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 06-01-09, 19:29   

Annoth napisał/a:
nie tankujcie diesli na neste


Tam to ja odradzam tankować cokolwiek :ok:
_________________
 
 
 
DIDI 
Black gleboszuracz



BMW: Czarne :)
Imię: Daniel
Silnik: M50B25
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 1417
Skąd: NBA
Wysłany: 06-01-09, 19:32   

ja na lotosie tankuje wszystko co mam w domu spalinowego. Bawarkę tankuje zazwyczaj 95, ale co jakisczas tankuje jej 98. niby nic a jednak pewna róznica w pracy silnika jest, bo osiągi raczej te same ;) Zalałem ostatnio na Orlenie, zadnej róznicy nie widze :cwaniak:
_________________
"My robimy te manewry tuuuu, więc podejdź bliżej i zejdź trochę w dół..." :P

MOJE FELGI NA SPRZEDAŻ!!!
http://img511.imageshack....38/becikes3.jpg

Moja black bejbe ;) http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=279
 
 
kantor 



BMW: e39i
Imię: Michał
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 604
Skąd: siem-ce śl
Wysłany: 06-01-09, 21:35   

ja osttanio caly czas tankuje czy to gaz czy to 98 na lukoil. wlasciwie to co myslcie o tej stacji?
_________________
BMW 4 life
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 11