Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
H/K czy kombinować wzmacniacz i skrzynia basowa ?
Autor Wiadomość
danieldeni20 



BMW: E46
Imię: Daniel
Silnik: M47DO1
Nadwozie: Touring
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 618
Skąd: Łeba
  Wysłany: 27-05-13, 21:56   H/K czy kombinować wzmacniacz i skrzynia basowa ?

Witam. Zaczynam myśleć o audio bo gdy jadę BMW to ciągle mi brakuje tego co miałem w polonezie.. Basu :S
Znalazłem trochę tematów ale głównie z problemami podłączenia ;/ Mam pytanie czy idzie gdzieś dostać zestaw harmon kardon do touringa? Szukałem na allegro i nic nie znalazłem ;/ w domu mam Wzmacniacz z Poldka 1200W 500RMS i skrzynię basową z rozerwaną membraną ale planowo kupiłbym coś znacznie mocniejszego bo bagażnik większy :hyhy: znalazłem wideo ale z sedanem i widać ze H/K świetnie gra..

https://www.youtube.com/watch?v=0h7YL7rV_iE

Ile taki zestaw może kosztować ?

dodam, że mam radio CD z pilotem w Kierce i szkoda żebym musiał z tego zrezygnować ;/
 
 
KFS 


Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 72
Skąd: Z nikąd
Wysłany: 27-05-13, 22:37   

jak dlamnie h/k i B&O nie graja ;/ moze przez to ze jestem audioflem :) ja wybralbym nowy wzmak i pozadne glosniki
_________________
strasznie zdziadzailo to forum!
 
 
Masters 


BMW: E30 M20b20 & E46 M54b30
Imię: Kamil
Silnik: M20/M54
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 64 razy
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 3269
Skąd: Mikołów
Wysłany: 27-05-13, 22:41   

Jeżeli miałeś go w Vinie i jest tym samym w aucie to jest super, mam taki sprzęciol i choć audiofilem nie jestem to naprawdę jestem zadowolony, a przeskok ze zwykłego e46 do e46 z HK jest ogromny, ale ceny tych zestawów nie są niskie i nie jest to nowy sprzęt, więc można czasem trafić na sprzęt, który pogra tylko trochę i padnie. Taniej i może lepiej wyjdzie wpakowanie czegoś innego nie koniecznie HK ;) Jezeli ktoś ma HK to zostaje mu dołożenia drugiego wzmaka i porzadnej skrzyni w bagazniku, żeby było :cenzura: @cie i tyle ;)
 
 
danieldeni20 



BMW: E46
Imię: Daniel
Silnik: M47DO1
Nadwozie: Touring
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 618
Skąd: Łeba
Wysłany: 27-05-13, 23:22   

nie jest tani czyli ile ? Co w takim sprzęcie może się zdupcyć ? jak wszystko seryjne nie kręcone to powinno grać dłuuugo ... no chyba że wzmacniacz jakiś poleci ;/ wstawiając zwykłe radio oszpecę deskę i pilot w Kierce do niczego.. do tego jechać z kablami do bagażnika i rozebrać ł auta dla jednego kabla ;/ do tego standardowe głośniki tez trzeba by wymienić bo tuba je zagłuszy i mało wysokich by było ;/ też mi tutaj na forum podpowiedziano, ze można wyprowadzić wyjście na chinch z oryginalnego radia ale i tak samo radio jest słabe i dużo nie wyciągnę ... masakry nie muszę mieć myślę, że H/K by stykło ..
 
 
kaczoro 



BMW: E39
Imię: Bartek
Silnik: M54B25
Pomógł: 41 razy
Wiek: 106
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 970
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 27-05-13, 23:34   

Ja mam fabryczne HK u siebie w Touringu i powiem, że za cenę używanego kompletu HK można skompletować zestaw grający o niebo lepiej ;) Według mnie HK gra tak jak powinno grać seryjne audio w BMW bo to co jest w serii to jakaś kompletna porażka :no:

danieldeni20 napisał/a:
nie jest tani czyli ile ?


Średnio szrociarze cenią sobie taki zestaw na 600-800 PLN...nie zawsze zapewne kompletny czy w pełni sprawny :lol:
 
 
danieldeni20 



BMW: E46
Imię: Daniel
Silnik: M47DO1
Nadwozie: Touring
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 618
Skąd: Łeba
Wysłany: 27-05-13, 23:42   

a jest jakiś zestaw( nie oryginalny), że porostu ktoś już to przerabiał i daje namiar to kupić , to i tamto i wszystko pasuje bez kombinacji ? :2:
_________________
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=39275
 
 
Ranger 



BMW: brak
Silnik: żaden
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 263
Skąd: wieś
Wysłany: 01-06-13, 23:24   

weź sobie piec z wejściem HI-INPUT jeśli masz takie coś i do tego ma to 4 kanały
to pod dwa podłączasz tylne głośniki a drugie dwa kanały mostkujesz i podłączasz skrzynie
dramatu w dźwięku nie ma a wiem bo miałem w innym aucie JVC 909, piec GZ 4150, sub JL, głośniki powerbass XL na kablach dietza bawiłem się w bi-amping przodu i w konfigu 2+1, roznosiło bude ale
i tutaj naprawdę nie jest źle przy ori jednostne i niskim sprzęcie
a mam wymienione przednie na diory 1607, tył na jajkach JBL (jakieś konkretne nie pamiętam) do tego tył pędzony wzmakiem 4ch blaupunkta + skrzynia zamknięta blaupunkta gra to pod ori navi dźwięk a mnie zadowala jak na low-endowych elementach
_________________
moja pierwsza... sprzedana
192KM i 396Nm powered by mr motors
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 16