Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ksiazki!
Autor Wiadomość
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 05-09-13, 17:49   Ksiazki!

Czy znajde tutaj jakiego fana czytania ksiazek? niekoniecznie motoryzacyjnych,

Sam od 2-3 lata temu zaczalem interesowac sie literatura fantastyczna i sci-fi. Zaczelo sie od starych gazet ojca ktore zbieral od lat 80. "Fantastyka". pozniej juz zaczelo sie powoli zbieranie ksiazek, na ta chwile w mojej biblioteczce posiadam kilkadziesiat ksiazek wszystkie zwiazane z fantasy i sci-fi. Niestety nie codziennie znajduje czas na czytanie ale staram sie czytac jak najwiecej, niestety wiekszosc z mojej kolekcji to na ta chwile ksiazki jeszcze nie przeczytane a jedynie kompletowane i oczekujace az przyjdzie na nie pora.

W mojej kolekcji znajduja sie cale cykle, lub ich czesci ktore kompletuje.

Kompletne cykle ktore posiadam:

Pieśń Lodu i Ognia (gra o tron i kolejne tomy) - George R. R. Martin
Wiedzmin - Andrzej Sapkowski
Dziedzictwo (Eragon i kolejne tomy) - Christopher Paoliniego
Trylogia Czarnego Maga - Trudi Canavan
Czarna Kompania - Glen Cook
Przedksiezycowi - Anna Kantoch
Pan Lodowego Ogrodu - Jaroslaw Grzedowicz
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Cykl Demoniczny - Peter V. Brett

Cykle ktore jeszcze kompletuje:

Malazanska ksiega poleglych - Steven Erikson - Posiadam 7 z 10 tomow
Honor Harrington - David Webera - Posiadam 4 z 16 tomow

Na ta chwile koncze czytac ostatni, czyli czwarty tom Pana Lodowego Ogrodu- Grzedowicza, naprawde polecam cala serie, szczegolnie pierwszy tom, naprawde swietnie napisana opowiesc, zreszta nie bez powodu seria zgarnela bardzo duzo nagrod w dziedzinie fantastyki.



Piszcie co czytacie, co mozecie polecic, wasze opinie na temat ksiazek i jaki macie stosunek do ksiazek, bo oczywiscie znajda sie tacy dla ktorych ksiazki sa fe i ble.



Tak prezentuje sie moja mala kolekcja:


_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
M@rio 



BMW: E46 320d
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 159
Skąd: Licheń
Wysłany: 06-09-13, 07:25   

Roger Zelazny jakoś mi nie podchodzi, sam nie wiem czemu jakoś nie i tyle.
Sapkowski - niesamowite klimaty miałem tą przyjemność posłuchać go na żywo jak czytał fragment. Niezapomniane chwile. Cała trylogia stoi na półce.
A dla rozrywki po ciężkim dniu pracy Terry Pratchett i Świat Dysku. Bawi mnie nieustanie mimo że znam już ją prawie na pamięć. A co by nie było moja ulubiona postać to Śmierć :P
Nie można zapomnieć oczywiście klasyka Stanisław Lem. Przeczytałem wszystko co udało mi się zdobyć. Ulubiona pozycja to Niezwyciężony i Solaris.
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-13, 13:17   

Mnie też Zelazny nie powalił, przeczytałem dwa pierwsze tomy Kronik Amberu i dałem sobie spokój.

Od siebie polecam dodać do zbioru (poza Pratchettem, Lemem oczywiście ;) ):
Diuna: Frank Herbert
Gateway: brama do gwiazd: Frederik Pohl (wszystkie poza pierwszą częścią są praktycznie niedostępne, natomiast pierwsza i tak jest najlepsza ponoć. Nie udało mi się zdobyć żadnej poza pierwszą i drugą)
Gra Endera: Orson Scott Card (cały cykl, a w szczególności dwie pierwsze części)
W dół, do ziemi: Robert Silverberg (krótka książka, łykniesz w 2 dni)
Uibik i Blade Runner: Philip K. Dick
Fundacja: Isaac Asimov
Piknik na skraju drogi: bracia Strugaccy

To tak na dobry początek ;)
Polecam też portal biblionetka.pl, jak wprowadzicie swoje oceny książek to na tej podstawie potrafi trafnie zasugerować tytuły do przeczytania.
_________________
 
 
M@rio 



BMW: E46 320d
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 159
Skąd: Licheń
Wysłany: 06-09-13, 13:34   

Krz napisał/a:

Diuna: Frank Herbert
Gra Endera: Orson Scott Card (cały cykl, a w szczególności dwie pierwsze części)
Uibik i Blade Runner: Philip K. Dick
Fundacja: Isaac Asimov

wszystkie czytałem. I chętnie wracam.
 
 
Kinio 
Nowy User - Witamy ;)

Nadwozie: Sedan
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 06-09-13, 21:54   

A ja polecę Ci jeszcze książki Piekary. Co prawda przeczytałem tylko cykl o inkwizytorze Madderlinie (jakieś 7 książek) ale i tak mnie wciągnęła historia. Piekara piszę podobnie do Sapkowskiego. Trochę lżej co prawda, ale nadal przyjemnie :)
 
 
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 07-09-13, 00:08   

Dzis skonczylem czytac Pana Lodowego Ogrodu, i wlasnie chce sie zabrac za Kroniki Amberu- od jutra zaczynam.

Jedna z pozycji ktora na pewno zagosci u mnie to na pewno bedzie Diuna, planowalem jej zakup kilka razy ale odpuszczalem i kupowalem jakies inne cykle. Troche cena mnie odstraszala, gdyby osobno kupowac ksiazki to wychodza konkretne kokosy, gdyby kupic zestaw w empiku kosztowal 350 zl i wlasnie cena mnie odstraszala lecz odstatnio widzialem, ze potanial i kosztuje w granicach 300 ale narazie jakos funduszy brak :(

Chcialbym tez kupic cykl Fundacji lecz niestety ciezko z dostepnoscia calego cyklu, juz pytalem w empiku lecz tylko 3 z 7 tomow sa dostepne, naklady sie skonczyly i nie wiadomo kiedy zostanie wznowiony druk, jedyne co pozostaje to czekac na kontynuacje wydania lub nowe wydanie.
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-13, 01:01   

Zajrzyj na allegro w takim razie. Diunę kupisz po dyszce (koniecznie unikaj koszmarnego tłumaczenia Łozińskiego (wyd. Zysk i S-ka)), Asimova za piątaka ;)
Przez alledrogo kupiłem Ubika za 5zł i Gateway za złotówkę :lol: Stosunek jakości do ceny = nieskończoność.
 
 
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 07-09-13, 08:53   

Tylko, ze chce nowe ksiazki... takie widzimisie, Jedyne ksiazki ktore kupilem uzywane to kroniki amberu, myslalem, ze super okazja kupic caly zestaw za stowke gdy inni wystawiali po 400 zl cale komplety, podjaralem sie i kupilem a okazuje sie, ze jest nowe wydanie tylko 2 tomowe i mozna kupic za 80 zl oba tomy. Pozatym wszystkie ksiazki kupuje nowe i chyba juz tak zostanie. Po prostu poczekam na nowe wydania albo wznowienie i wtedy bede kompletowal.
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
Balbina 
Nowy User - Witamy ;)

Nadwozie: Coupe
Wiek: 56
Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: 07-09-13, 11:46   

Kinio napisał/a:
A ja polecę Ci jeszcze książki Piekary. Co prawda przeczytałem tylko cykl o inkwizytorze Madderlinie (jakieś 7 książek) ale i tak mnie wciągnęła historia. Piekara piszę podobnie do Sapkowskiego. Trochę lżej co prawda, ale nadal przyjemnie :)


Trochę lżej? Ja po całym "Wiedźminie" zaczęłam czytać "Ani słowa prawdy" i męczyłam się strasznie.
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-13, 15:53   

Co kto lubi. Stare czy nowe czyta się (zwykle) tak samo.
Z tą Diuną to uważaj bo nowe wydanie to jest jakieś poprawione tłumaczenie (na szczęście nie Łozińskiego) gdzie imiona się "wzięły i spolszczyły". Najlepsze pozostaje pierwsze, dwutomowe wydawnictwa Czytelnik dostępne na allegro za browara ;)
_________________
 
 
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 07-09-13, 21:21   

Jest jeszcze pewien cykl ktory zbiera bardzo dobre opinie i jest polecany przez wiekszosc czytelnikow, konkretnie chodzi o cykl Zwiadowcy- John Flanagan

Cykl sklada sie z 11 tomow z czego 12-ty ma wyjsc w pazdzierniku. Wiec na pewno tez go zakupie, na allegro mozna wyrwac 11 tomow za 240 zl, wiec cena jak na moje oko naprawde fajna-oczywiscie jak na ta ilosc ksiazek.

Dzis zabralem sie za Kroniki Amberu, pierwszy tom "Dziewieciu Ksiazat Amberu" narazie skromnie bo tylko 45 stron z 200. I szczerze mowiac, troche mnie zaskoczyla na poczatku bo spodziewalem sie czegos calkiem innego, czegos co dzieje sie w glebokich krainach w swiatach fantasy a tutaj dostaje taka "terazniejszosc", domyslam sie, ze wszystko jeszcze sie rozkreci i pewnie beda sie jakos teleportowac w inne swiaty czy cos w tym stylu... ale naprawde bylem zaskoczony gdy zaczolem czytac kilka pierwszych zdan.

Narazie czyta sie dosc gladko i przyjemnie, bez zajakniecia przeczytalem 3 rodzialy czyli to 45 stron.

Widze spora roznice stylu, rozniaca sie od Grzedowicza ktorego skonczylem czytac, Zelazny jakos wszystko dokladniej opisuje i mozna bardziej wczuc sie w dana sytuacje, nie mowie, ze tego nie bylo w PLO, jest po prostu inaczej.

Juz nie moge sie doczekac, az znow zasiadne do ksiazki bo juz mnie skreca zeby czytac dalej ;D
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
Didiks 
Nowy User - Witamy ;)

Nadwozie: Baur
Wiek: 88
Dołączyła: 18 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Oława
Wysłany: 08-09-13, 14:53   

Ja ostatnio zacząłem czytać Władce Pierścieni kolejny raz :D

________________________________
Zobacz koniecznie! witraże do drzwi wysokiej jakości!
Ostatnio zmieniony przez Didiks 23-11-13, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 08-09-13, 18:49   

Ja jakos nawet nie probuje zdobyc wladcy pierscieni... chyba dlatego, ze wszystkie filmy widzialem po kilka razy i jakos odstrasza mnie fakt, ze wiem jak to wszystko sie zakonczy, jakas taka niechec mnie ogarnia gdy wiem, ze nie bedzie elementu zaskoczenia.

A tak od siebie jescze powiem, ze skonczylem czytac 1 tom Kronik Amberu i jestem mega podjarany, jeszcze dzis biore sie za kolejny tom ;D
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
M@rio 



BMW: E46 320d
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 159
Skąd: Licheń
Wysłany: 09-09-13, 09:50   

Film a książka to zupełnie inny świat. Zacznij czytać i mimo że wiesz jak to się skończy to gwarantuję że zaginiesz w tym świecie na długi czas.

Cała trylogia została tak samo spier..... jak Wiedźmin. Są książki których nie powinno się nigdy filmować.
 
 
nodek 



BMW: e46
Imię: Michał
Silnik: m54b25
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 338
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 11-09-13, 20:55   

Dzis kozystajac z promocji w empiku, kup 3 ksiazki zaplac za 2 z dzialu fantastyki(od 11 do 18 wrzesnia), stalem sie posiadaczem 6 ksiazek z serii "Miecz Prawdy" Terrego Goodkina.

Cykl zbiera rozne opinie, jedni sobie bardzo chwala inni mowia, ze kupa ale mimo to postanowilem zaryzykowac, oczywiscie zanim siegne po ten cykl minie na pewno jeszcze troche czasu bo po Kronikach Amberu mam zamiar wziac sie za Wiedzmina a pozniej w koncu za Piesn lodu i ognia (gra o tron) a pozniej juz sam nie wiem co bede czytac ;D
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15