Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyberdach - zmiana z manualnego na elektryczny E36
Autor Wiadomość
Klakier 
Przyjaciel Forum


BMW: E36
Imię: Adrian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 602
Skąd: SMY ....
  Wysłany: 13-09-13, 07:24   Szyberdach - zmiana z manualnego na elektryczny E36

Witam wszystkich. Przekopałem całe forum na temat zmiany otwierania szyberdachu w E36 z korbki na silniczek bez modułu komfortu i nic nie znalazłem a więc założyłem nowy temat. Jeśli się mylę to proszę o podesłanie tematu a ten do usunięcia.
Ok sprawa jest tego typu. Chcę zmienić korbę na silniczek i mam (tak mi się wydaje) wszystko co potrzeba do zmiany tzn. silniczek, przełącznik, i kompletną wiązkę kabli. Sprawa niby wydawałaby się prosta bo wszystkie kosteczki ładnie wchodzą i zostaje tylko teoretycznie do podłączenia "+" i "-" a jednak nic się nie dzieje :O na fotkach jest pokazane co posiadam i jak to wygląda:







jak pisałem w temacie nie posiadam modułu komfortu i zdaję sobie sprawę że nie będę miał domykania z kluczyka, ale czy da się to obejść? szyby elektryczne podłączałem przez przekaźniki i wszystko śmiga jak talala a tu chyba przekaźniki nie są potrzebne z tego co wiem bo są w silniczku. tak jak na ostatnim zdjęciu jest pokazane podłączam do 12V i nic ani drgnie :( Jaka może być tego przyczyna?
Może ktoś już to przerabiał i podłączał bez modułu?
_________________
BMW - Nasze najlepsze ;)
 
 
 
Daniuch 


BMW: E36/E91
Imię: Daniel
Silnik: m52b28/n53
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 77
Skąd: ETM
Wysłany: 15-09-13, 19:43   

Działało by jeśli miałbyś drugi rodzj silniczka który nie potrzebuje modułu tam rzeczywiście podaj sie tylko zasilanie i wszystko działa. Potrzebujesz czegoś takiego. http://allegro.pl/bmw-e36...3552680092.html
_________________
Litera "M" jest najpotężniejszą literą całego alfabetu...
 
 
 
Czesiu 



BMW: E46 320d, F31 318d, F44 218i
Silnik: ON & P
Nadwozie: Touring
Pomógł: 254 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 2671
Skąd: POLAND
Wysłany: 15-09-13, 19:47   

Dokładnie tak jak pisze kolega Daniuch, tylko silniczek z białą kostką na duże piny nie potrzebuje modułu komfortu. Pozostałe już tak.
_________________
 
 
Klakier 
Przyjaciel Forum


BMW: E36
Imię: Adrian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 602
Skąd: SMY ....
Wysłany: 15-09-13, 22:54   

Czesiu, Daniuch, dzięki panowie. Po punkcie dla Was :piwo: no to teraz wszystko jasne, a ja się męczę z tym moim i już myślałem o tym że może jakieś mostki trzeba porobić z tych 6 pinów. ok a czy ten zestaw się nadaje? http://allegro.pl/bmw-e36...3537875856.html połowe ceny tego co tamten. no to w takim razie mam do odsprzedania dwa kompletne silniczki z wiązkami i przełacznikiem pod moduł a trzeba kupić będzie 3. A jeszcze jedno. jak założę podsufitkę z tym że podciągne sobie już zasilanie w okolicach korbki to czy nie będzie problemu z zamontowaniem później silniczka po zdemontowaniu tylko zaślepki? czy będę musiał demontować podsufitkę?
_________________
BMW - Nasze najlepsze ;)
 
 
 
Czesiu 



BMW: E46 320d, F31 318d, F44 218i
Silnik: ON & P
Nadwozie: Touring
Pomógł: 254 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 2671
Skąd: POLAND
Wysłany: 15-09-13, 23:04   

Tak też się nadaje bo to jest taki sam zestaw. Co do montażu to będzie troszkę ciężej z zamontowaną podsufitką ale da się ;)
_________________
 
 
Daniuch 


BMW: E36/E91
Imię: Daniel
Silnik: m52b28/n53
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 77
Skąd: ETM
Wysłany: 15-09-13, 23:10   

Spokojnie możesz zakładać podsufitkę. Ja w swoim poprzednim aucie przerabiałem na elektryczny bez zdejmowania podsufitki zasilanie podłaczyłem do lampki zajeło mi wszystko 30 min i działa bez zastrzezen do dnia dzisiejszego z tego co wiem ;]
_________________
Litera "M" jest najpotężniejszą literą całego alfabetu...
 
 
 
Klakier 
Przyjaciel Forum


BMW: E36
Imię: Adrian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 602
Skąd: SMY ....
Wysłany: 15-09-13, 23:19   

Ok to już wiem na czym stoję i co mam działać od jutra bo stałem z robotą przez ten szyberdach, a tu jeszcze całe wnętrze do poskładania w całość. Szkoda że nie da rady zrobić z tych silniczków co mam jakieś mody żeby to gadało ale pewnie cały układ scalony jest inny jak ten z 4 pinami. To po 100 gram na zakończenie weekendu :pijaki:
_________________
BMW - Nasze najlepsze ;)
 
 
 
Czesiu 



BMW: E46 320d, F31 318d, F44 218i
Silnik: ON & P
Nadwozie: Touring
Pomógł: 254 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 2671
Skąd: POLAND
Wysłany: 15-09-13, 23:25   

Wydaje mi się że ten co masz też powinien działać jak byś miał wiązkę z przełącznikiem tym na grube piny... ale pewny w 100% nie jestem.

Ta druga kostka jest chyba tylko po to żeby dodatkowo było odsuwanie automatyczne po mocniejszym wciśnięciu guzika oraz otwierania i zamykania z centralnym.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15