Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czip do 1.8i M40
Autor Wiadomość
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 08-02-08, 00:47   Czip do 1.8i M40

Chciałem dodać trochę koników mojemu M40. Jakie są sposoby prócz czipa i turbo ?? Proszę bez zbędnych komentarzy na temat M40 :P

Wiem że są jakieś czipy w granicach 100 zł. Myślałem o czymś takim JEst ktoś oczytany w tych kwestiach ?? Gdzie to dostać, ile mocy dają itd ??
_________________
 
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-02-08, 08:20   

http://www.upsolute.pl/auto.html?kid=81

wiec koło 127 koników możesz mieć, układ wydechowy zrób sobie w zastechu, wypoleruj kanały i kolektor dolotowy i będzie ogień :D ( jak na m 40 oczywiście :) )
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
seebba 
RASISTA SAMOCHODOWY


BMW: Nie ma i niebędzie
Silnik: 2JZ
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2095
Skąd: STANY///
Wysłany: 08-02-08, 09:45   

:hyhy: bez zbędnych komentarzy.dobra .ja kiedyś będąc w posiadaniu M40 zaczerpnołem info na temat podkręcania M40-stek----dla zdrowego rozsądku,jazdy drogowej publicznej.
zmienić wałek na ostrzejszy dobrać dobry dolot,ale dobry nie te hehe z allegro,poprowadzić układ wydechowy,no w przypadku ukł.wyd.to drogi interes ale np.jak masz znajomych którzy ci pomogą w zrobieniu takowego wydechu lub takową wiedze posiadasz można pomajstrować samemu,jak nie popytać Godula,M-TECH,LORBI,ŚWIĄTEK JAKIE ONI mają ceny ukł wydechowych,,,,,,i na koniec to wszystko zestroić czipsem----
powiem ci że taka zabawa zaowocuje przyrostem ok.30 kucyków,no chyba że zrezygnujesz z ukł.wyd.no to 15kucy na dzieńdobry możesz sobie odjąć.pozdrawiam :bmw: :bmw: :bmw: ;)
_________________
KUKURUKUKU........
KOLES GIT pier....-ZASADY I NIE JEST FRAJEREM
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 08-02-08, 12:16   

seebba napisał/a:
no chyba że zrezygnujesz z ukł.wyd.no to 15kucy na dzieńdobry możesz sobie odjąć.


hehe dobre ale fakt :lol:

pierwsza modyfikacją jaka należy przeprowadzic w celu uzyskania zauważalnych osiagów gołym okiem jest wyżucenie gazu na zbity pysk :lol:
a tak na poważnie to na m40 nie ma sposobu żeby to latało w ludzkich pieniadzach
najtaniej wychodzi zmiana auta a m40 do wisły
smutne ale prawdziwe
_________________
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 08-02-08, 14:11   

Don.Wojciech, w tatej firmie to rozmowę zamówiłem już z pół roku temu.. i nikt nie dzwoni :no:

Panowie mam M40 więc to znam :P Nie trzeba mi tłumaczyć :P
Zobaczymy po wakacjach może do żyda pójdzie ale tak czy inaczej chciałem podkręcić coś.

Wydechu zmieniać nie będę za dużo roboty i pieniędzy, chodzi mi o jakieś mniejsze przerówbki które dadzą jakieś tam dodatkowe kucyki. Czip to najprostsza sprawa. Słyszałem że można wymienić jakiś element komputera (około 120zł) i jest poprawa. Tak apropo wstawienie strumienicy ktoś testował ??
_________________
 
 
 
padre 
-------------



BMW: E36 325 - 2.8 - 3.2
Imię: Mariusz
Silnik: S50B32
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 39 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1347
Skąd: Chojnice
Wysłany: 08-02-08, 14:58   

Prawdziwe strumienice to droga sprawa, trzeba jeszcze wybrać czy naddźwiękowe czy poddźwiękowe bo jedne zwiększają moc, a druga moment.
_________________
Legio Patria Nostra
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-02-08, 21:11   

padre napisał/a:
Prawdziwe strumienice to droga sprawa, trzeba jeszcze wybrać czy naddźwiękowe czy poddźwiękowe bo jedne zwiększają moc, a druga moment.


żadna strumienica nie zwiększa mocy jeżeli nie jest zestrojona z tłumikiem ( tłumik raczej powinien być przelotowy, a w zasadzie to nie słyszałem żeby montowano profesjonalnie strumienice bez przelotu)

co do zastechu, to porostu tam pojedz, kumpel ma od nich tłumik końcowy za 400zł ze wspawaniem, ztestowali mu od razu na hamowni, i przybyło parę kucyków, nie powiem ile bo nie wiadomo ile zdechło poprzednio, ale wydaje mi sie ze efekt akustyczny i tak był warty ceny. poza tym cena nie wysoka sokoro uniwersalne tłumiki chodzą po 200zł :/ a tamten ma chociaż 2 lata gwarancji :)

dolot ciężko dostać do m40 :/ ja bym sprobował podejrzeć na stronie k&n i podrobił tak samo :D

jeśli chodzi o ostry wałek - za dużo forsy!! :(
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
patryk w-wa 



BMW: E39
Imię: Patryk
Silnik: M62TUB44
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 189
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-08, 23:36   

Prawde mowiac to najlepiej doprowadzic silnik do idealnego stanu i nie kombinowac z zadnymi przerobkami koszta beda spore a i tak to zawsze bedzie m40 i za niewielkie pieniadze zauwazalnej poprawy mocy nie bedzie. Szkoda wywalac pieniadze w bloto bo wszelkie przerobki sa nieoplacalne w bmw najlepsza i najtansza opcja jest wymiana serducha.
 
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-02-08, 23:44   

patryk w-wa napisał/a:
najlepsza i najtansza opcja jest wymiana serducha.


nie znasz sie na zabawie :P największą satysfakcja jest gdy na ekranie komputera w hamowni ujrzysz chodź by jeden konik więcej :D miałem robić podmiankę na m50 b28 ale zakładam kompresor. koszta stanowczo przemawiają za swampem ( mam już nawet silnik i cała e 34 na dawce ) ale podje pod prąd i zorbie na złość wszystkim właściciela 325 i 328 i będę ich objeżdżał na 1/4 :D

jeśli chodź o m40, rakiety z niego nie będzie przez te 8 zaworów ;( ale 150zł na cipa chyba można wydać skoro sie nie ma EWS'u :) bboyone wsadził i nie narzeka, wprost przeciwnie :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
_BBoyOne_ 


BMW: '96 318is
Imię: Tomek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 173
Skąd: Sieradz
Wysłany: 09-02-08, 02:24   

...ja powiem ze mam chipa...spalanie spadlo, odciecie jest na 7 nie na 6...mocy dodalo troszke...dalem 100 zl wlasnie chyba i jestem nawet zadowolony z tego ze to spalanie spadlo przy ekonomicznej jezdzie wiec moze nawet sie juz zwrocilo:)...tylko pamietaj jak ktos Ci proponuje chipa takiego odrazu ze ok wysylam Pan placi to sie nie godz! Chipy musza byc robione pod twojego kompa...wiec musisz wyjac go...aby sprawdzic nr kompa i starego chipa to trzeba wyjac aku za aku jest gumowa zaslona odrec ja...pozniej jeszcze jedna i komp...jak pociagniesz do siebie to wyjdzie z wiazka...odpinasz wiazke...przepisujesz nr kompa i otwierasz to srebrne pudeleczko i czytasz jaki chip masz u siebie...tylko tym sposobem raczej sie da cos takiego zalozyc bo pod kompem to nie wiem czy robia ale starego chipa wywalilem a nowego wlozylem wiec i tak i tak trzeba kompa wyjac:)...a i na koniec...tam sa jakies male torxy...ja urabalem te zaczepy zeby bylo szybciej:P
 
 
 
patryk w-wa 



BMW: E39
Imię: Patryk
Silnik: M62TUB44
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 189
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-08, 10:39   

Don.Wojciech napisał/a:
patryk w-wa napisał/a:
najlepsza i najtansza opcja jest wymiana serducha.


nie znasz sie na zabawie :P największą satysfakcja jest gdy na ekranie komputera w hamowni ujrzysz chodź by jeden konik więcej :D miałem robić podmiankę na m50 b28 ale zakładam kompresor. koszta stanowczo przemawiają za swampem ( mam już nawet silnik i cała e 34 na dawce ) ale podje pod prąd i zorbie na złość wszystkim właściciela 325 i 328 i będę ich objeżdżał na 1/4 :D

jeśli chodź o m40, rakiety z niego nie będzie przez te 8 zaworów ;( ale 150zł na cipa chyba można wydać skoro sie nie ma EWS'u :) bboyone wsadził i nie narzeka, wprost przeciwnie :)


No masz troche racji ale ja wole od 1 km ujzec np 50 i to jest dopiero radosc.
Bawilem sie u siebie juz w rozne glupoty i prawde mowiac ciagle jest malo a jak sobie to policzylem to wyszlo ze za te wszystkie glupoty moglem juz miec 2,8 to nie jest mi do smiechu.
 
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 10-02-08, 16:25   

_BBoyOne_, mam pytanie skąd zamawiałeś chipa i ile mniej więcej dał ci koników? Ponieważ znalazłem na Allegro dedykowany do 1.8i i trzeba podać numer starego. Po prostu jestem takim chipem zainteresowany a jak bym kupował to coś konkretnego! Pozdro! ;)
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 10-02-08, 16:27   

SID, wklej tutaj link do tej aukcji. Ile kosztuje ??
_________________
 
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 10-02-08, 17:10   

http://moto.allegro.pl/it..._318is_320.html w tej aukcji sprzedaje członek innego forum podobno dobre robi! A to inna
Aukcja http://moto.allegro.pl/it..._318_318is.html i z tej chciałem zamówić nawet pisałem do jednego co kupił tylko do 316i dla znajomego u mówił ze całkiem się zbierało. Ale co do wzrostu koników i reszty to nie wiedział bo niebyli na hamowni.
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
losiu 



BMW: e36 318
Imię: pawel
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: garwolin
Wysłany: 11-02-08, 22:20   

z tego co sie orietuje to dobry chip kosztuje ok 1200 zl do m 40
_________________
pawel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14