Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem lakiernikiem-pomogę...
Autor Wiadomość
maniek 318 


BMW: E 36 1.8
Imię: Mariusz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 68
Skąd: brańsk
Wysłany: 22-05-09, 19:20   

witam mam zapytanie odnośnie wypryskow na lakierze:/ otóz moja bawarka ma taka przeszłość jak pewnie nie jedna na tym forum, i troche szpachli pod spodem. była robiona jakies dwa lata temu, tzn klepana i lakierowana.. po zabiegu nie bylo sladu ,wszystko cacy ale zaczynaja sie robic takie wypryski miejscami... jak mozna zapobiec powiekszaniu tych wypryskow?? nie sa jeszcze az tak duze ale czuje ze moze byc coraz gorzej..
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 23-05-09, 07:36   

maniek 318 napisał/a:
witam mam zapytanie odnośnie wypryskow na lakierze:/ otóz moja bawarka ma taka przeszłość jak pewnie nie jedna na tym forum, i troche szpachli pod spodem. była robiona jakies dwa lata temu, tzn klepana i lakierowana.. po zabiegu nie bylo sladu ,wszystko cacy ale zaczynaja sie robic takie wypryski miejscami... jak mozna zapobiec powiekszaniu tych wypryskow?? nie sa jeszcze az tak duze ale czuje ze moze byc coraz gorzej..
hmmm zależy o jakie wypryski Ci chodzi masz na mysli takie pęcherzyki powietrza pod lakierem mam racje?
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
scooter 


BMW: e36 dakar-gelb
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 875
Skąd: Białystok
Wysłany: 23-05-09, 11:48   

panowie ile kosztuje pomalowanie autka tam gdzie mieszkacie bo jak zajezdam umnie w miescie do jakiegos lakiernika patrzy na autko i odrazu krzyczy 6 tys. ( autko w pelnym
m-pakiecie i dodaz ze kolorek to dakar-gelb) mam sporo odpryskuw pozatym tylne nadkola tzreba zrobic bo kornik wyszedl poprzedni wlasciciel wsadzil tam 18 zaklepal ranty i teraz hryja
_________________
Gość oceń moją strzałę





Pomogłem - Kliknij Pomógł
 
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 23-05-09, 13:49   

scooter napisał/a:
panowie ile kosztuje pomalowanie autka tam gdzie mieszkacie bo jak zajezdam umnie w miescie do jakiegos lakiernika patrzy na autko i odrazu krzyczy 6 tys. ( autko w pelnym
m-pakiecie i dodaz ze kolorek to dakar-gelb) mam sporo odpryskuw pozatym tylne nadkola tzreba zrobic bo kornik wyszedl poprzedni wlasciciel wsadzil tam 18 zaklepal ranty i teraz hryja


wszystko zależy od stanu lakieru ile jest prac przy danym elemencie itd itd. ogolnie u mnie za element brałem i bede brał od 250 do 350zł zależy tak jak mowie co trzeba robić pozdro :)
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
scooter 


BMW: e36 dakar-gelb
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 875
Skąd: Białystok
Wysłany: 23-05-09, 13:52   

no tak ale utko cale jest do malowani i bez dwuch zdan chcialem sie zorientowac jaki u was wychodzi koszt takiej uslugi
_________________
Gość oceń moją strzałę





Pomogłem - Kliknij Pomógł
 
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 23-05-09, 16:12   

u mnie musiał byś zapłacić za taka zabawe koło 4000zł jeżeli chciałbyś całe malować zreszta oblicz sobie standardowo każde auto ma koło 12elementów :) jeszcze wszystko zalezy jak chcesz zrobić czy dobrze czy tak mniej wiecej a w dzisiejszych czasach kazdy chce dobrze ale jak najtaniej tak sie nie da niestety :) wiec dobrze przemysl wydane pieniadze chcesz dobrze zrobione to musisz zapłacić duzo chcesz pojezdzić dwa lata to wydasz mniej. Ja miałem osobiście sprzedawać swoja bunie ale jednak nie i pomaluje ja cała jeszcze raz dobrym lakierem i zostanie u mnie do konca wiec przemysl też czego chcesz bo to jest ważne Pozdro :) :D
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
maniek 318 


BMW: E 36 1.8
Imię: Mariusz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 68
Skąd: brańsk
Wysłany: 24-05-09, 11:29   

hmm cartonik, nie mam na mysli tych pęcherzyków. chodzi o takie proste pękniecia szpachli. tak jakby zaczynało sie odłamywać. ale sa to jeszcze małe pękniecia, z tym ze jak mowię boje sie ze zaczna sie powiekszać..
 
 
Cobretti 



BMW: e vierunddreißig
Imię: Marcin
Silnik: m30b35
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 193
Skąd: ZCH
Wysłany: 24-05-09, 11:38   

napewno będą się powiększać. jedyne wyjście zerwać i położyć nowy. ale osobiście niepolecam. lepiej zmienić element i nieszpachlować.
_________________
Nie ważne dokąd.
Ważne że bokiem.
 
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 24-05-09, 13:39   

maniek 318 napisał/a:
hmm cartonik, nie mam na mysli tych pęcherzyków. chodzi o takie proste pękniecia szpachli. tak jakby zaczynało sie odłamywać. ale sa to jeszcze małe pękniecia, z tym ze jak mowię boje sie ze zaczna sie powiekszać..
a gdzie Ci sie to dzieje na jakim elemencie? ja bym do dobrze zdarł i porządnie nałożył szpachle!
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 01-07-09, 15:48   

Jak sie nazywa fachowo tańsze lakierowanie? ,,Lakierowanie naprawcze'' to jest to drozsze, a tansze tez ma swoja nazwe.
_________________

 
 
marcin-120 


BMW: e36 320i coupe
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: koszalin
Wysłany: 30-11-09, 20:02   

Witam jak powinno się kłaść dobrze lakier zęby nie było tzw. cytryny i zacieków??
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 151 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 30-11-09, 21:23   

marcin-120 napisał/a:
cytryny i zacieków??


może nie jestem lakiernikiem, ale wydaje mi się że wiem co nieco

przede wszystkim ważne jest przy nakładaniu bezbarwnego odpowiednie ciśnienie nakładania lakieru i odpowiedni czas nakładania kolejnych warstw oraz od jakości lakieru i odpowiedniego rozcieńczenia (czyli zależy w dużym stopniu od umiejętności lakiernika)
jak warstwy będą nałożone za szybko to powstaną zacieki, jak ciśnienie będzie złe to powstanie skórka pomarańcza
sprzęt także jest ważny, pistolety lakiernicze za "parę złotych" nie nadają się do lakierowania i różne cyrki wychodzą po nich

tak jak pisałem nie znam się i to wszystko wiem od znajomych lakierników (jak pisze głupoty to mnie poprawcie)
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
Stano 


BMW: E65 735iA
Imię: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 533
Skąd: Kielce
Wysłany: 30-11-09, 23:39   

vmasher napisał/a:
marcin-120 napisał/a:
cytryny i zacieków??


może nie jestem lakiernikiem, ale wydaje mi się że wiem co nieco

przede wszystkim ważne jest przy nakładaniu bezbarwnego odpowiednie ciśnienie nakładania lakieru i odpowiedni czas nakładania kolejnych warstw oraz od jakości lakieru i odpowiedniego rozcieńczenia (czyli zależy w dużym stopniu od umiejętności lakiernika)
jak warstwy będą nałożone za szybko to powstaną zacieki, jak ciśnienie będzie złe to powstanie skórka pomarańcza
sprzęt także jest ważny, pistolety lakiernicze za "parę złotych" nie nadają się do lakierowania i różne cyrki wychodzą po nich

tak jak pisałem nie znam się i to wszystko wiem od znajomych lakierników (jak pisze głupoty to mnie poprawcie)

Niezupełnie. Mozna klasc warstwe zaraz po pierwszej. Sie to zwie "mokro na mokro" i sie stosuje przy lakierach wodnych. W konwencji niewiem jak to sie sprawdzi bo tak nie malowalem ale wodą maluje się lepiej i jest to dobry sposób i szybki. Przed nałożeniem klaru ważne jest żeby baza dobrze wyschła
 
 
x_e_o_n 



BMW: E60 530i SMG
Imię: Mariusz
Silnik: N53B30
Pomógł: 81 razy
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2521
Skąd: K/R/A/K/O/W
Wysłany: 01-12-09, 08:51   

woda sie maluje mokre na mokre ?? ??? rany boskie co ty kur... wypisujesz widziales kiedys wode na oczy czy tez jak kolega piszesz to co slyszales ?? ??
_________________
ZAPRASZAM !!


 
 
Stano 


BMW: E65 735iA
Imię: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 533
Skąd: Kielce
Wysłany: 01-12-09, 09:54   

Kolego szkoliłem sie w jednej z największych firm Akzo Nobel z technik lakierowania wodą która na dzien dzisiejszy zastępuje konwencje ze względu na ekologie. Nie wmówisz mi że lakierami wodnymi nie można malować "mokro w mokro" bo sam to robiłem i kadra szkoleniowa tego uczy nawet lakierników z bardzo długim stażem. Pierwszą warstwe kładziesz cienką (coś tak jakby grunt) zaraz potem kładziesz warstwe właściwą. Jakbym niebył pewny tego co pisze to byym nie pisał albo bym powiedzial że tak słyszałem także nie wyskakuj jak wielki znawca tematu bo technika idzie do przodu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15