Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem lakiernikiem-pomogę...
Autor Wiadomość
Stano 


BMW: E65 735iA
Imię: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 533
Skąd: Kielce
Wysłany: 01-12-09, 09:56   

x_e_o_n napisał/a:
widziales kiedys wode na oczy czy tez jak kolega piszesz to co slyszales ?? ??

Tak widziałem!!! Mało tego kolego dorabiam i mieszam lakiery właśnie w większości wodne
 
 
x_e_o_n 



BMW: E60 530i SMG
Imię: Mariusz
Silnik: N53B30
Pomógł: 81 razy
Wiek: 46
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2521
Skąd: K/R/A/K/O/W
Wysłany: 01-12-09, 15:32   

:yeah: :yeah: :yeah: spoko gartuluje wiedzy i polecam sprobowac lakierowac wode mokre na mokre :15: napewno efekt bedzie oszalamiajacy


poza tym gdzie sie ktos szkoli nie ma dla mnie znaczenia a dlaczego nie bede pisac bo nie mam zamiaru nikogo obrazac ...................... policja tez jest szkolona specjalnie i ?? ?? jakos tego nie widac
_________________
ZAPRASZAM !!


 
 
Stano 


BMW: E65 735iA
Imię: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 533
Skąd: Kielce
Wysłany: 01-12-09, 16:23   

x_e_o_n napisał/a:
:yeah: :yeah: :yeah: spoko gartuluje wiedzy i polecam sprobowac lakierowac wode mokre na mokre :15: napewno efekt bedzie oszalamiajacy


poza tym gdzie sie ktos szkoli nie ma dla mnie znaczenia a dlaczego nie bede pisac bo nie mam zamiaru nikogo obrazac ...................... policja tez jest szkolona specjalnie i ?? ?? jakos tego nie widac

Więc pozostawmy to bez komentarza. Wiem co widziałem, sam to robiłem i efekt mógłby Cie zadziwić. Wielu "lakierników" przerasta malowanie wodą,a co dopiero sposobami innymi niż byli nauczeni. To tylko świadczy o poziomie naszych "fachowców". Kto jest naprawde obeznany w temacie lakierów napewno wie o cczym pisze i firme o której napisałem tez zna. Bazują na niej większość serwisów w polsce i nietylko. Zapewne Ty wiesz lepiej bo jesteś super fachowcem prowadzącym firme z tym związaną a to co pokazują i szkolą ludzie z kilkudziesięcioletnim doświaddczeniem to bajka i pic na wode
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 02-12-09, 08:34   

Stano napisał/a:
Kolego szkoliłem sie w jednej z największych firm Akzo Nobel z technik lakierowania wodą która na dzien dzisiejszy zastępuje konwencje ze względu na ekologie. Nie wmówisz mi że lakierami wodnymi nie można malować "mokro w mokro" bo sam to robiłem i kadra szkoleniowa tego uczy nawet lakierników z bardzo długim stażem. Pierwszą warstwe kładziesz cienką (coś tak jakby grunt) zaraz potem kładziesz warstwe właściwą. Jakbym niebył pewny tego co pisze to byym nie pisał albo bym powiedzial że tak słyszałem także nie wyskakuj jak wielki znawca tematu bo technika idzie do przodu


Co z tego ze miałeś szkolenie w Akzo Nobel co z tego ze oni robią sikensa Dyne Lesonala. To nie ma znaczenia dzisiaj liczy sie praktyka i staż pracy w Lakiernictwie ja jak nie miałem sprzetu to pomalowałem pistoletem za 20zł i kompreosorem 24l. I co Wyszło tak ze byś sie zdziwił.Pracowalem Tylko rok na lakierni reszte to sama Praktyka i Czytanie Książek forum itd. Miałem znajomego co miał Praktyki w Glasuricie i co z tego jak poszedł do skody na czechach i po poł roku go zwolnili. Trzeba to lubieć czytać i jeszcze raz czytać i praktyka czyni mistrza. Mnie tam nikt nie uczył nigdzie nie miałem praktyk a wiem ze do wody potrzeba Dyszy wenturiego i prawda jest taka ze Lakier wodny pracuje pod powieszchnia bezbarwnego cały czas czyli jest to tak jakby byl nie doschniety. Z woda nie jestem jakoś specjalnie obeznany jeden lakiernik powie ze woda jest super a drugi powie ze jest do Bani. Ja i tak maluje Konwencja :P
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
Stano 


BMW: E65 735iA
Imię: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 533
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-12-09, 09:30   

Pracujesz konwencją ale prawda jest taka że już niedługo nie będzie ona produkowana. W żadnym dużym serwinie czy lakierni nie jest już używana ponieważ przepisy nakazują lakiery wodne. Wiem że praktyka jest ważniejsza niż jakakolwiek teoria ale nie o to poszło. Kolega twierdził że czegoś sie nie da zrobić a Ja jestem przekonany że można i efekt jest świetny. Poprostu trzeba umieć a nie utwierdzać się w niewiedzy
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 02-12-09, 21:55   

Stano napisał/a:
Pracujesz konwencją ale prawda jest taka że już niedługo nie będzie ona produkowana. W żadnym dużym serwinie czy lakierni nie jest już używana ponieważ przepisy nakazują lakiery wodne. Wiem że praktyka jest ważniejsza niż jakakolwiek teoria ale nie o to poszło. Kolega twierdził że czegoś sie nie da zrobić a Ja jestem przekonany że można i efekt jest świetny. Poprostu trzeba umieć a nie utwierdzać się w niewiedzy


Konwencji nie ma szans zlikwidować bedzie cały czas lecz nie w lakierni Tylko w Sklepach które dorabiają lakiery.
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
Kuba3er 


BMW: E46 320d & 330xd
Imię: Krzyś
Silnik: M47TU, M57
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 200
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-12-09, 22:19   

Stano napisał/a:
Pracujesz konwencją ale prawda jest taka że już niedługo nie będzie ona produkowana. W żadnym dużym serwinie czy lakierni nie jest już używana ponieważ przepisy nakazują lakiery wodne. Wiem że praktyka jest ważniejsza niż jakakolwiek teoria ale nie o to poszło. Kolega twierdził że czegoś sie nie da zrobić a Ja jestem przekonany że można i efekt jest świetny. Poprostu trzeba umieć a nie utwierdzać się w niewiedzy


To niestety prawda.Cięzko się przestawić.Ja już jak kupuję konwencjonalne lakiery to podpisuje oświadczenie o utylizacji,ochronie środowiska i takie tam.Wiem że nasze sklepy mają towaru na jakieś 2-3 lata...No i praktyka to rzecz święta!!!
OT Cartonik widzę że już odbiłeś od dna??Super-prysniesz mi błotnik? ;-) :P
_________________
Wszystkie części do naszych bawarek z ASO i nie tylko.Spore rabaty....
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 03-12-09, 22:42   

Cytat:
To niestety prawda.Cięzko się przestawić.Ja już jak kupuję konwencjonalne lakiery to podpisuje oświadczenie o utylizacji,ochronie środowiska i takie tam.Wiem że nasze sklepy mają towaru na jakieś 2-3 lata...No i praktyka to rzecz święta!!!
OT Cartonik widzę że już odbiłeś od dna??Super-prysniesz mi błotnik? ;-) :P


Odbiłem odbiłem i zaczynam zabawe z tym fachem na poważnie :) teraz starać sie bede o kabine lakiernicza aby załatwić miałem to mi przepadła cała lakiernia z Niemiec tak to jest jak człowiek sie spóźni :) ZAPRASZAM :)
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
acab123@wp.pl 


BMW: e36 316 sedan
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: z tąd
Wysłany: 17-12-09, 22:06   

Nie wiem czy dobry temat ale warto zapytać:)
Ile może mniej wiecej kosztować psiknięcie zderzaka przedniego(całego elementu oczywiście)
pozdr.
 
 
E46 



BMW: E46 330Ci Msport Cabrio
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 418
Skąd: stąd
Wysłany: 17-12-09, 22:13   

acab123@wp.pl napisał/a:
Nie wiem czy dobry temat ale warto zapytać:)
Ile może mniej wiecej kosztować psiknięcie zderzaka przedniego(całego elementu oczywiście)
pozdr.


Zależy gdzie, jak itd.... są magicy co malują nawet po 100-150zł, ale to jest desperacki krok :) .

Średnio 250zł.
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 18-12-09, 08:54   

E46 napisał/a:
Zależy gdzie, jak itd.... są magicy co malują nawet po 100-150zł, ale to jest desperacki krok :) .

Średnio 250zł.

Sa sa tacy magicy którzy robia to bardzo tanim kosztem i tanim materiałem Nie radze udawać sie do takich magików :) Ja srednio biore 250zł za element jeszcze zależy co i jak :)
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
Kuba3er 


BMW: E46 320d & 330xd
Imię: Krzyś
Silnik: M47TU, M57
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 200
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-12-09, 10:44   

cartonik napisał/a:
Sa sa tacy magicy którzy robia to bardzo tanim kosztem i tanim materiałem Nie radze udawać sie do takich magików :) Ja srednio biore 250zł za element jeszcze zależy co i jak :)


Tu bym polemizował...Ja na przykład biorę...150zł za element z najlepszym materiałem.Cena nie uwzględnia ceny lakieru bo tu ceny są różne.Lubię malować a zarobek to drugi plan i niekiedy wychodzę na zero lub w plecy, jednak satysfakcja rekompensuje ewentualną stratę. ;)
_________________
Wszystkie części do naszych bawarek z ASO i nie tylko.Spore rabaty....
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 19-12-09, 08:58   

Kuba3er napisał/a:
Tu bym polemizował...Ja na przykład biorę...150zł za element z najlepszym materiałem.Cena nie uwzględnia ceny lakieru bo tu ceny są różne.Lubię malować a zarobek to drugi plan i niekiedy wychodzę na zero lub w plecy, jednak satysfakcja rekompensuje ewentualną stratę. ;)
Ja brałem tak samo jak nie miałem sprzetu jak pokupowałem Kompresor pistolety polerke migomat jejku tego sie nie da wymieniać :) to biore wiecej bo to naprawde bardzo ale to bardzo duzo kosztuje sam garaż mnie kosztował 40tys. musi sie to jakoś odrobić prawda? po za Tym jak Ci przyjdzie fachowiec do byle czego to tez ceni swoja prace i umiejetnosci np budowlaniec. a trzeba z czegoś żyć prawda? a biorąc 250 za element uważam ze i tak biore bardzo mało dwie setki farby np na samą klape to koszt ok 40zł plus do tego bezbarwny wychodzi kolo 70zł a gdzie czas spedzony przy tej klapie smrud tego wszystkiego szpachlowanie podkładowanie czasem nawet klepanie. to sie tylko tak wydaje.
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
Kuba3er 


BMW: E46 320d & 330xd
Imię: Krzyś
Silnik: M47TU, M57
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 200
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-12-09, 09:57   

A więc: Podwyżka cen.... :yeah:
_________________
Wszystkie części do naszych bawarek z ASO i nie tylko.Spore rabaty....
 
 
asus 



BMW: E36 320 / E46 328
Imię: lechu
Silnik: M50
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: rybnik
Wysłany: 21-01-10, 13:39   

Kuba3er napisał/a:
A więc: Podwyżka cen....
a ja sie do krakowa wybierałem teraz to tylko na wawel pojade
_________________
śmigło musi być!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14