Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e36 compact szyberdach nie otwiera sie
Autor Wiadomość
GiecikE34 


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 12
Wysłany: 10-11-12, 16:51   e36 compact szyberdach nie otwiera sie

Witajcie, nie dawno kupilem compacta i mam problem z elektrycznym szyberdachem,a mianowicie poprostu nie otwiera sie.. mechanizm od szybra 'tyka' i tak jakby chcial ruszyc a nie mogl.. co to moze byc Panowie? Spotkal ktos takowy problem? Szukalem na forum ale konkretnie takiego problemu nie znalazlem wiec prosze o jakies podpowiedzi i z gory dzieki.
 
 
paprun 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E46
Imię: Patryk
Silnik: m43
Nadwozie: Touring
Wiek: 38
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11-11-12, 19:36   

Miałem podobny problem ale u mnie szyber otwierał się kawałek i zaraz sam zamykał bo czuł opór, a opór wynikał z tego że prowadnice były suche jak pieprz , przesmarowałem wazeliną techniczną i teraz ładnie chodzi. Spróbuj otwierać szyber i jednocześnie ciągnąć pomagając mu się otworzyć. A jak to nie pomorze to otwórz go ręcznie, pod elementem tapicerki na którym jest włącznik szybra jest awaryjne otwierania szyberdachu, trzeba tam wsadzić zdaje się imbusa 4mm. Jak po przesmarowaniu nie będzie kirał to masz coś nie tak z elektryką.
 
 
 
GiecikE34 


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 12
Wysłany: 11-11-12, 22:57   

O widzisz,dzieki za odpowiedz.Dzisiaj cos probowalem z kolega z szybrem,ogolnie jak go probowalem otworzyc i jednoczesnie wypychalem to nic a nic nie ruszal sie.. dzisiaj wzialem imbusa i probowalem z kolega manualnie odkrecic i wogole nie szlo tego odkrecic,imbus sie wyginal a a sruba i szyber ani rusz... Takze nie wiem,bardzo mozliwe ze te prowadnice co mowisz suche,bo samochod stal dlugo wiec jutro sprobuje tak jak mowisz czyms tam posmarowac i oby pomoglo.
 
 
Crookers 
Nowy User - Witamy ;)


BMW: E36
Imię: Tomek
Silnik: 1,8 Ti
Nadwozie: Compact
Wiek: 35
Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 20-04-14, 13:53   

podpinam sie pod temat mam ten sam problem elektryka nie działa a ręcznie niby sie rusza imbus ale tylko troche a nie chce ciagnąć na siłe bo nie wiem jak to powinno iść czy lekko i ciężko.
 
 
krek 


BMW: 325i
Silnik: m50b25
Nadwozie: Coupe
Wiek: 38
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 24
Skąd: Sieradz
  Wysłany: 30-04-14, 21:03   

ja mam cos podobnego w swojim qe mianowicie silniczek dziala zamyka i otwiera ale zanika napiecie na bezpieczniku nr.1 od szybru raz jest a po chwili niema musze krecic stacyjka kilka razy zeby zalapal
czy ktos mial taki problem i jak go rozwiazal z gory dzieki z gory dz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 16