Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E46] Co z tym lakierem? PROSZĘ O POMOC
Autor Wiadomość
maciek3cc 


BMW: wkrótce e46
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12-04-09, 11:21   [E46] Co z tym lakierem? PROSZĘ O POMOC

Witam...

Mam pytanko. Otóż dziś oglądałem E46 gdyż planuję zakup tego modelu. Polski Salon, jakieś drobne uszkodzenia do których właściciel sie przyznał, ale ogolnie auto bardzo zadbane..jednak poniżej zamieszczam zdjęcia miejsc w których występuje pewnego rodzaju korozja. Lakier sprawdzany testerem grubości taki jak wszędzie, ostatni wlasciciel powiedział, że nic nie było tam robione...Spotkaliście sie z tego rodzajem korozji?


FOTO

BARDZO MI ZALEŻY NA ODPOWIEDZI. DZIĘKI
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 12-04-09, 12:25   

Ja nigdy nie słyszałem o wadach lakieru fabrycznego w BMW, jeśli nic nie było kombinowane to ocynkowana blacha nie ma prawa rdzewieć zwłaszcza po fabrycznym lakierowaniu. Wydaje mi się że na tych elementach ktoś coś kombinował, zwłaszcza na błotniku te pęcherzyki są zapewne dość świeże. One za pół roku Ci poodpadają i będzie pewnie widać szpachlę. Czyżby nagle po tylu latach wyskoczył bąbelek.. ? Nie sądzę. Ktoś kombinował i zrobił fuszerkę.
_________________
 
 
 
ilpadino 
Młody ^^



BMW: MB 190
Imię: Konrad
Silnik: 2.0KAT
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 1131
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-04-09, 12:28   

maciek3cc, czyli druga osoba która potiwerdza moje przepuszczenia zwłaszcza z nadkolem.... szpachla....
_________________
To co nas zabija-PRĘDKOŚĆ...odbiera nam to co mamy najcenniejsze-ŻYCIE...



"Sono cosa nostra,sami będziemy rządzić naszym światem,bo to jest nasz świat-cosa nostra"
 
 
 
panorafix 



BMW: E46 TOURING 2.0D
Imię: Rafał
Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 37
Skąd: Szczecin/Goleniów
Wysłany: 12-04-09, 12:30   

raczej marne szanse,że nic tam nie było robione.Nie jestem specjalistą ale kiedyś w hondzie źle przygotowali mi pod malowanie tj szpachla położona na źle wyczyszczone ogniska korozji i taki sam widok miałem po pól roku.Na nadkolu te bąbelki to na bank było lakierowane.Pod wlewem mogło by się zrobić bo może zbierać się tam woda i piasek i gnić.Generalnie nie spotkałem się z tak gnijącą e46.Myślę,że nie tylko w tych miejscach z czasem w tym autku wyjdzie to i owo.
 
 
maciek3cc 


BMW: wkrótce e46
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12-04-09, 16:28   

Kurcze szkoda.....Bo wczoraj oglądałem dwa auta jedno to czerwone i drugie czarne ...to ten drugi kompletny szpachlowóz wszędzie tester lakieru wskazywał co innego. A na tym prawie, że idealnie. Nawet na tych elementach które pokazałem wyżej było wszystko okej poza tymi własnie bąbelkami itp....
Od wewnatrz blachy wszystko super..silnik elegancko równo chodzi...wyposażenie takie jak chciałem...kupiony u nas w aso..płyny, filtry itp robione w aso.....właściciel sam posiada inne modele BMW, o które widać, że dba jak należy....można rzecz pasjonat......
No nic..obejrze na pewno jeszcze coś innego...ale pomimo tych fuszerek lakierniczych wciąż będe mieć to ogłoszenie na oku
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 12-04-09, 16:40   

maciek3cc, policz sobie ile to będzie elementów, zadzwoń do gościa i powiedz mu że bierzesz jak opuści na zrobienie tego. Ja bym np zaproponował mu jak wyjdą 4 elementy to po 400zł czyli 1600zł niech opuści i bierzesz. Zobaczysz co powie. Zaproponować zawsze możesz. Jak się to porządnie zrobi to nie będziesz miał problemów ale to już nie będzie to co fabryka. Z drugiej strony szukać fabryki to będzie bardzo ciężko a i wtedy za sam fakt cena będzie bardzo wysoka.
_________________
 
 
 
x_e_o_n 



BMW: E60 530i SMG
Imię: Mariusz
Silnik: N53B30
Pomógł: 81 razy
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2521
Skąd: K/R/A/K/O/W
Wysłany: 12-04-09, 16:46   

ewidentnie blotnik byc cykany migomatem lub zeszlifowana warstwa ocynku obawiam sie ze wyjdzie po 2 latach od wymalowania koszt naprawy lakierniczej 1600 pln
_________________
ZAPRASZAM !!


 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 12-04-09, 18:32   

Jeśli chodzi o błotnik to w E46 jest to możliwe że rdzewieje. E46 ma tak wyprofilowany błotnik razem z nakolem, że nakole gdy dostanie trochę luzu wyciera zabezpieczenie fabryczne i wiadomo pojawi się rdza, ale w tych przypadkach po za błotnikiem to już nie halo.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
ilpadino 
Młody ^^



BMW: MB 190
Imię: Konrad
Silnik: 2.0KAT
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 1131
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-04-09, 21:18   

jeżeli tak ci sie ta sztuka podoba tp tak jak Tomek mówi spytaj goscia czy opusci o tyle ile cie wyniesie naprawa tego ( wczesniej musisz sie dowiedzieć ile Cie to wyniesie dokładnie)
_________________
To co nas zabija-PRĘDKOŚĆ...odbiera nam to co mamy najcenniejsze-ŻYCIE...



"Sono cosa nostra,sami będziemy rządzić naszym światem,bo to jest nasz świat-cosa nostra"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15