Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie Prawo a Modyfikacje/Tuning Auta
Autor Wiadomość
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 151 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 19-04-09, 20:48   

darth talil napisał/a:
kolo musi byc schowane ze zgledu na mozliwosc rzucania kamieniami wbitymi w opone(ograniczenie rozrzutu)


zgadzam się z tym, ale u mnie czepili się kół tylko z przodu, więc raczej rzucanie kamieniami odpada, poza tym opona nie wystaje poza błotnik tylko rant felgi :2:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
darth talil 
W JEDNOŚCI SIŁA



BMW: e36 320i 91'
Imię: artur
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 737
Skąd: BMWklubElbląg
Wysłany: 19-04-09, 21:02   

:wstydnis: niedoczytalem-przeskoczylem z linka :D -no coz-,,wpadles im w oko" :D znasz powiedzenie; ,,dajcie mi czlowieka a ja znajde paragraf? '' :cwaniak2: zlosliwosc i zazdrosc-dotyczy nie tylko ludzi ale i psow :haha:
_________________
NIE ZAPIE....LAJ TAK-BO NAS ZABIJESZ!!!
 
 
 
darth talil 
W JEDNOŚCI SIŁA



BMW: e36 320i 91'
Imię: artur
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 737
Skąd: BMWklubElbląg
Wysłany: 09-11-09, 00:24   

:wsciekly: pol miasta kluczylem zanim mnie dopadli dzis przed23 niemal na srodku ulicy musialem swej slicznotce sciagac bluzke :P -folie z przednich szyb :bluzni: a taka jej bylo slicznie w deep black dookola :dewil: a wczesniej nawet nie pomyslalem zeby zdjecie zrobic bo nie mam zadnego :bluzni: moze nie wszyscy wiedza ale z pogawedki wynikalo ze zabieraja dowod tylko wtedy gdy nie chcesz zerwac foliii przy nich :wsciekly: a tak -zrywasz folie oddaja dowod-wpisuja do swojego notesiku zdarzenie i do zobaczenia nastepnym razem :dewil: bo sie musiaem gdzies wyzalic :lol:
_________________
NIE ZAPIE....LAJ TAK-BO NAS ZABIJESZ!!!
 
 
 
Daniel_325i 



BMW: 525i, 316i
Imię: Daniel
Nadwozie: Touring
Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 2545
Skąd: Puławy
Wysłany: 12-11-09, 17:46   

u mnie poleciał dowód za HID'y a dokładnie za brak ,,samoregulacji,, soczewki oraz brak spryskiwaczy lamp.... Zatrzymała mnie policja kazała otworzyć maskę i zobaczyli przetwornice i dziękuje dowodzik leci......
 
 
 
Markus344 


BMW: e30 m62b44(non vanos)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 68
Skąd: different wolrld!
Wysłany: 08-03-10, 12:04   

Hehe fajny temat- jak dobrze zauważyłem u mnie w mieście jest zasada"nie sraj tam gdzie żyjesz" czyli stosuję się do wskazówek pewnego psa,-
" w mieście niech Cię ręka Boska chroni z naciskaniem gazu w tym potworze-bo zabiorę Ci prawo jazdy-masz piękne auto i słysze je po drugiej części miasta--jak chcesz poszaleć nikt nie będzie Cię zatrzymywał za miastem..." i tak robię w miastach 35-45km/h, a poza lejce puszczają... I w ten sposób na masce mam tzw. wieśniacką choinkę,czyli wloty powietrza,wyloty i 4-ry zapinki maski na przodzie-nic nie ukryte... hid-y, oraz brak oryginalnego mocowania maski,a dokładnie oryginalny pas przedni zastąpiony jako jeden kawałek aluminium(wszystko pozostałości po m30b35) Nie chce mi się myśleć co by było gdyby... ale w papierach wszystko uporządkowane i jak patrzą na pojemność wszystkie następne pytania zadają bardzo grzecznie... a od 3-ech lat żaden pies nie zajrzał mi pod maskę... Patrzą się,ale ja nie patrze,bo po co wywoływać wilka z lasu...
acha co do wystających opon założyłem chlapacze rajdowe dla świętego spokoju i od góry niech sobie wystają,ważne żeby nie chlapało na szybę auta jadącego za Tobą. Ja założyłem z dwóch powodów- policje jak widzą chlapacze nie prują się i masz pewność, że nie wybijesz szyby komuś jadącemu z tyłu-,jak dam po garach
_________________
Lubisz BMW? - wiele ciekawych tematów znajdziesz na blogu
"Wszystko o BMW"
strona:
http://mypowerbmw.blogspot.com/
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 08-03-10, 15:04   

mimo wszytsko pamietajcie:
Tuning to nie zbrodnia, to droga w życiu !! :hyhy: :cwaniak2:
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-05-11, 10:47   

odgrzeje kotleta bo mam pytanko:

jak sie ma tuning silnika do naszego prawa? w dowodzie rejestracyjnym jest wbita moc w kW, jesli zmodyfikuje silnik to mam leciec i zmieniac to w dowodzie?
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
LITROWY 
ALFOHOLIK



BMW: 156 FL SPORTWAGON
Imię: 226km/288Nm
Silnik: 2.5V6/3.0
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 605
Skąd: WAWA i CBR
Wysłany: 01-05-11, 11:01   

Davo napisał/a:
jesli zmodyfikuje silnik to mam leciec i zmieniac to w dowodzie
a po co ,kto ci to sprawdzi,niby czym , jak??
_________________
Moja cwaniaRa BIANCO CHAMPANGE CORVINIO BY LITROWY 2.5v6SW QTRONIC http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=21476
http://www.dynoproject.pl/pl,strona_glowna.html
 
 
seniorita 
wariatka ;)



BMW: e39 540 e46 330
Imię: Monika
Silnik: M54
Pomogła: 67 razy
Wiek: 101
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 5602
Skąd: WZ
Wysłany: 01-05-11, 11:28   

Davo temat był maglowany na forum, wprawdzie w zakresie swapa silnika, ale zasada ta sama. Powinna być zmiana w dowodzie w oparciu o badania techniczne.

Ryzyko jednak, ze sprawa wyjdzie na jaw jest bardzo mała, i dotyczy raczej ekstremalnej sytuacji w której np. ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, albo biegły sądowy analizują sprawę się tego dopatrzy. Może wtedy dać to jakieś negatywne konsekwencje prawne, a co za tym idzie i finansowe.
_________________

Gość zobacz i oceń mojego juniora
Gość zobacz i oceń mojego kapsla
Gość zobacz i oceń moje 5er
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-05-11, 12:20   

bardziej chodzi mi o sytuację, gdy ktoś modzi silnik dość poważnie w jakiejś firmie, wtedy nie ma opcji "nikt się nie dowie". w takim wypadku dostaję jakiś dokument potwierdzający zmianę parametrów silnika od firmy? czy muszę zaliczyć hamownię i stację kontroli a potem dowód zmieniać?
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
seniorita 
wariatka ;)



BMW: e39 540 e46 330
Imię: Monika
Silnik: M54
Pomogła: 67 razy
Wiek: 101
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 5602
Skąd: WZ
Wysłany: 01-05-11, 12:24   

chodzi głownie o uzyskanie dodatkowego badania technicznego ze stacji diagnostycznej, uzyskanie go znacznie ułatwia to, że masz papier. Co do tego czy ktoś wie, czy nie, to w czasie zwykłej kontroli drogowej nawet jak będą wiedzieli że coś było modzone, to Ci tego nie są w stanie udowodnić, wiec zmiany dowodu to trochę sztuka dla sztuki. Chociaż z mojego prawniczego punktu widzenia Twoją postawa wymaga pochwały :P
_________________

Gość zobacz i oceń mojego juniora
Gość zobacz i oceń mojego kapsla
Gość zobacz i oceń moje 5er
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-05-11, 12:33   

seniorita, ee tam, za tymi pytaniami się kryje jeszcze jedna myśl :P bo generalnie interesuje mnie kto by dostał po tyłku w razie wykrycia takiej nieprawidłowości i jak się sprawa ma po zmodyfikowaniu auta z punktu widzenia firmy, jeśli klient zapłaci za wmontowanie 4 turbin i nie zrobi nic z prawnym aspektem tej modyfikacji. w zasadzie firma zrobiła swoje, bez względu na to, czy auto jest na drogę czy tor.. dodatkowe badanie w stacji kontroli pojazdów dopuszcza samochód z modyfikacją do ruchu a w interesie klienta jest zmienić sobie dowód.. więc w sumie firma nie powinna mieć nieprzyjemności z tego tytułu, bo wykonuje tylko usługę modyfikacji jednostki napędowej, nie jest od wydawania prawa do jazdy po drogach.
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
seniorita 
wariatka ;)



BMW: e39 540 e46 330
Imię: Monika
Silnik: M54
Pomogła: 67 razy
Wiek: 101
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 5602
Skąd: WZ
Wysłany: 01-05-11, 12:39   

Odpowiedzialny za zmiany w dowodzie i dopuszczenie do ruchu jest właściciel. Firma mogła by odpowiadać wyłącznie w sytuacji gdyby do wypadku doszło z powodu jej zaniedbania, ale obowiązek udowodnienia tego przed sądem ma ten który tak twierdzi.
_________________

Gość zobacz i oceń mojego juniora
Gość zobacz i oceń mojego kapsla
Gość zobacz i oceń moje 5er
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-05-11, 12:41   

seniorita, wielkie dzięki za wyjaśnienie mi tej kwestii :D
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
seebba 
RASISTA SAMOCHODOWY


BMW: Nie ma i niebędzie
Silnik: 2JZ
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2095
Skąd: STANY///
Wysłany: 01-05-11, 16:18   

lusterka nie sa zaliczane do obrysu auta ,chociaż odstaja najbardziej,jako element całej karoserii,to o co chodzi jak np..potrąci sie kogoś lusterkiem,a nie np.wystajacym kołem,jakaś bzdura totalna,prawo spaczone i tyle.....
_________________
KUKURUKUKU........
KOLES GIT pier....-ZASADY I NIE JEST FRAJEREM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 14