Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: yeahman
06-11-14, 11:21
Oszust z Kłodzka
Autor Wiadomość
damiantouring 



BMW: e36 Touring e36 Compact
Imię: Damian
Silnik: M52 i M43
Nadwozie: Touring
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 418
Skąd: Kłobuck
  Wysłany: 23-05-14, 14:02   Oszust z Kłodzka

Sytuacja wyglada nastepujaco , moja mama znalazla sobie tela S4 na olx.pl , po rozmowie z chlopaszkiem ( jakis student) wplacila mu 900zl na konto , zapewnial i jeszcze raz zapewnial ze wszystko bedzie oki , kase wplacila jakies 1,5 tyg temu i od tamtej pory ma tela wylaczonego. Czy bylby ktos z Kłodzka kto moglby sie udac do niego, zapytac ? Oczywiscie nie za darmo wiadomo.. Kasa byla wplacana przez konto internetowe i wszystkie papierki na to sa..takze jesli sytuacja sie nie wyjasni trzeba bedzie to jakos prawnie zalatwic..choc wolalbym tego uniknac. Oto adres goscia

Paweł
ul. JaszXXX


bd naprawde wdzieczny jesli ktos z Kłodzka moglby mi pomoc.
_________________
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18879
Ostatnio zmieniony przez yeahman 06-11-14, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yogi7456 



BMW: E90 320d 190KM
Silnik: M47N2
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 4148
Skąd: Radom
Wysłany: 24-05-14, 12:43   

jak mozna wpłacać nieznajomej osobie taką kwote na konto? :wstyd: i to jeszcze na tablicy/olx gdzie nawet nie ma mozliwości wystawienia żadnego komentarza,tacy oszuści tylko czekają na naiwne osoby,uswiadom mame żeby nigdy nie robiła niczego podobnego
 
 
arekgt3 


BMW: e46
Imię: Arek
Silnik: M47
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 24-05-14, 13:19   

Kolego nie chce Cie martwić ale gość raczej na 99 % nie jest z Kłódzka.Kupiłem radio na tablicy, wpłaciłem pieniądze i cisza. Sprawę zgłosiłem na Policję, po jakimś czasie gościa znaleźli a jakie dane były całkiem inne jak te do przelewu więc idź lepiej już na Policję. Ja raczej na zwrot kasy nie liczę. Brat raz miał podobną sprawę z telefonem, było to zgłoszone 2 lata temu, jakiś m-c temu przyszedł list z sądu ze skazali tego gościa i że do 2017r ma zwrócić kasę więc nie wiem z kogo oni sobie robią żarty.
Bierz dowód wpłaty i od razu idź na Policję
 
 
Mateusz118 



BMW: E36
Imię: Mateusz
Silnik: M52B??
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 961
Skąd: Olkusz/KrK
Wysłany: 24-05-14, 14:16   

Mnie gość oszukał przy kupnie felg, doszły ale opony na śmietnik choć zapewniał że supeł piękne. Niestety ale na tablicy to można szukać rzeczy a nie kupować. Kupuje się na allegro, tam są bardziej cywilizowane reguły sprzedaży.
_________________





Gość oceń moje E36


You can't buy happiness, but you can buy horsepower and that's kind of the same thing

 
 
 
sienek1989 



BMW: E46
Imię: damian
Silnik: Benzynowy
Nadwozie: Touring
Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 1887
Skąd: kotlina Kłodzka
Wysłany: 24-05-14, 14:52   

Ja jestem z okolic Kłodzka mogę Ci pomóc, kur**a 900 zł drogą nie chodzi , będę w Kłodzku podjadę na ta ul popytam się , a nie masz nr tel do typka?? jak coś wal pw
_________________
"Mamo Dlaczego Ci Ludzie Klecza ? Bo To Synku M3 jedzie"


nie dziękuj kliknij ,,pomógł"
 
 
 
MB_V12 


BMW: e36 cabrio
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 567
Skąd: LA
Wysłany: 24-05-14, 15:02   

Ludziska tablica.pl to przede wszystkim ogłoszenia lokalne z odbiorem osobistym. Kupowanie na odległość to loteria z bardzo dużym ryzykiem. Nie warto się łasić na daną rzecz bo jest kilka złotych tańsza niż przedmiot który sprzedaje "sąsiad"
 
 
sienek1989 



BMW: E46
Imię: damian
Silnik: Benzynowy
Nadwozie: Touring
Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 1887
Skąd: kotlina Kłodzka
Wysłany: 24-05-14, 15:05   

Piszecie takie pierdoły , stało się co teraz dajecie jakieś wskazówki jak by człowiek wiedział , że się wywróci usiadł by , stało sie i już pewnie nigdy nie popełni tego błedu osoba która napisała posta .
_________________
"Mamo Dlaczego Ci Ludzie Klecza ? Bo To Synku M3 jedzie"


nie dziękuj kliknij ,,pomógł"
 
 
 
hanys 



BMW: E46
Silnik: 2.5
Nadwozie: Coupe
Wiek: 31
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 539
Skąd: SBE
Wysłany: 24-05-14, 17:17   

Takie mi się dwie śmieszne sytuacje z życia przypomniały ale to pare lat wstecz..

Jak kolega taty (taki gościu tylko gti, rury 2,50", tuningi itp..) chciał kupić auto na allegro i spodobało mu się tam jakieś corrado czy sirocco nie pamiętam i gościu powiedział że przyjdzie do niego tym autem 400km~ jak wpłaci mu kase na paliwo to ten mu 300zł na konto i do dzisiaj nie dojechał :kij:

A druga jak kupił auto na "Kup teraz" jakiś sportowy citroen to przywieźli go lawetą przez pół polski a okazało się że uszczelka pod głowicą i skrzynia rozdupcone :wstyd:

A ja tez nie lepszy bo cwaniak taki jak ja i tez wpłaciłem gościowi kase 900zł za maske na allegro i przyszła mi szpachla i miałem problem z odzyskaniem kasy :cisza:
 
 
Mateusz118 



BMW: E36
Imię: Mateusz
Silnik: M52B??
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 961
Skąd: Olkusz/KrK
Wysłany: 24-05-14, 17:46   

hanys napisał/a:

A ja tez nie lepszy bo cwaniak taki jak ja i tez wpłaciłem gościowi kase 900zł za maske na allegro i przyszła mi szpachla i miałem problem z odzyskaniem kasy


Jakby co to allegro ma program ochrony kupujących. Jest bardzo czasochłonny i skomplikowany ale podobno coś tam zwracają.

Tymczasem na stronie olx.pl w zakładce bezpieczeństwo jest taka informacja:

Kod:
Kupuj w swojej okolicy, gdzie możesz spotkać się ze sprzedawcą osobiście i obejrzeć przedmiot. Zachowaj ostrożność, jeśli produkt ma podejrzanie niską cenę, w jego opisie znajduje się wiele błędów lub ogłoszenie jest napisane łamanym angielskim. Pamiętaj! Nigdy nie przesyłaj z góry częściowej lub pełnej zapłaty! W żadnym razie nie wysyłaj też pieniędzy za granicę! Nigdy nie płać poprzez Western Union lub jakikolwiek inny anonimowy system płatności.
_________________





Gość oceń moje E36


You can't buy happiness, but you can buy horsepower and that's kind of the same thing

 
 
 
hanys 



BMW: E46
Silnik: 2.5
Nadwozie: Coupe
Wiek: 31
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 539
Skąd: SBE
Wysłany: 24-05-14, 17:57   

A wiesz jakie to jest czasochłonne? policja, skany, wysyłanie gościowi wezwań przed sądowych.. ja już nie chce się w coś takiego bawić bo nerwów i zdrowia szkoda. A co można poradzić koledze damiantouring to skany wpłaty, screeny aukcji i na policje.
 
 
yogi7456 



BMW: E90 320d 190KM
Silnik: M47N2
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 4148
Skąd: Radom
Wysłany: 25-05-14, 10:31   

ja jak cos na tablicy kupuje to zawsze za pobraniem czy to 9zl czy 900zl
 
 
damiantouring 



BMW: e36 Touring e36 Compact
Imię: Damian
Silnik: M52 i M43
Nadwozie: Touring
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 418
Skąd: Kłobuck
Wysłany: 25-05-14, 11:56   

Niestety ja dowiedzialem sie o tym po fakcie , jak mama juz wplacila kase i minelo kilka dni . Zawsze powtarzalem ze sie tak nie robi bo rozni sa ludzie .. siweca oczami a pozniej walka kreca , wiem sam po sobie bo duzo kupuje przez internet i zawsze staram sie zamawiac cos za pobraniem tymbardziej na olx.pl gdzie nie ma tzw umowy pomiedzi sprzedajacym a kupujacym. Wiadomo ludzie tez niechetnie wysylaja paczki za pobraniem bo duzo ludzi nie odbiera i sa w plecy z przesylka..ja zawsze wplacam jakias zaliczke np za przesylke zeby sprzedawca mial pewnosc a reszte za pobraniem.
sienek1989, nr tela mam ale co z tego jak caly czas jest wylaczony :/ gdybys mogl podjechac i zobaczyc czy taka osoba w ogole istnieje tam..
Jesli nie musza to na policje zglosic..napewno maja mozliwosc dojscia kogos po samym nr konta nawet jesli dane bede inne. Niestety mama jest bardzo latwowierna i mysli ze wszyscy sa tacy w porzadku jak ona , bo ona by wyslala na pewno .....
_________________
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18879
 
 
sienek1989 



BMW: E46
Imię: damian
Silnik: Benzynowy
Nadwozie: Touring
Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 1887
Skąd: kotlina Kłodzka
Wysłany: 25-05-14, 15:39   

damiantouring napisał/a:
Niestety ja dowiedzialem sie o tym po fakcie , jak mama juz wplacila kase i minelo kilka dni . Zawsze powtarzalem ze sie tak nie robi bo rozni sa ludzie .. siweca oczami a pozniej walka kreca , wiem sam po sobie bo duzo kupuje przez internet i zawsze staram sie zamawiac cos za pobraniem tymbardziej na olx.pl gdzie nie ma tzw umowy pomiedzi sprzedajacym a kupujacym. Wiadomo ludzie tez niechetnie wysylaja paczki za pobraniem bo duzo ludzi nie odbiera i sa w plecy z przesylka..ja zawsze wplacam jakias zaliczke np za przesylke zeby sprzedawca mial pewnosc a reszte za pobraniem.
sienek1989, nr tela mam ale co z tego jak caly czas jest wylaczony :/ gdybys mogl podjechac i zobaczyc czy taka osoba w ogole istnieje tam..
Jesli nie musza to na policje zglosic..napewno maja mozliwosc dojscia kogos po samym nr konta nawet jesli dane bede inne. Niestety mama jest bardzo latwowierna i mysli ze wszyscy sa tacy w porzadku jak ona , bo ona by wyslala na pewno .....



Spoko będe w tyg w kłodzku adres sobie już spisałem wbije w navigacje podjade zobacze co i jak , może kogoś spytam czy istnieje taki ktoś tam . Dam Ci znać jak będę coś wiedział .
_________________
"Mamo Dlaczego Ci Ludzie Klecza ? Bo To Synku M3 jedzie"


nie dziękuj kliknij ,,pomógł"
 
 
 
damiantouring 



BMW: e36 Touring e36 Compact
Imię: Damian
Silnik: M52 i M43
Nadwozie: Touring
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 418
Skąd: Kłobuck
Wysłany: 25-05-14, 17:46   

Spoko dzieki wielkie sienek1989, daj znac jak bedziesz cos wiedzial :piwo:
_________________
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18879
 
 
damiantouring 



BMW: e36 Touring e36 Compact
Imię: Damian
Silnik: M52 i M43
Nadwozie: Touring
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 418
Skąd: Kłobuck
Wysłany: 12-07-14, 14:57   

Sprawa wyjasniona , moze komus sie przyda napisze tutaj , mama poszla na policje z dowodami wplat , nr aukcji na olx.pl . Mamierzyli goscia od razu na miejscu zapytali czy mama sie zgadza rozwiazac sprawe na warunkach dobrowolnych bez ingerencji sadu, kilka dni temu pojawil sie przelew na koncie pt. "przepraszam za pomylke" i 900zl wrocilo , jednak da rade jakos rozwiazac takie sprawy.
_________________
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18879
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 17