Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e46 325xi automat piski dochodzące z tunelu środkowego
Autor Wiadomość
michus86 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e46 325xi
Imię: Michał
Silnik: M52b25
Nadwozie: Touring
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-08-16, 16:32   e46 325xi automat piski dochodzące z tunelu środkowego

Witam,

Piski jak w linku niżej:

https://www.youtube.com/watch?v=ahIuW3eOwMs

Najbardziej słychać rano, jak auto zimne lub pod deszczu. Słyszalne najmocniej przy 40km/h i między 60-80km/h. Jakby wiatr hulał po tunelu środkowym.

1. Samochód po kupnie otrzymał nową podporę wału (Febi) oraz wymieniony końcowy krzyżak tylnego wału napędowego. (podobno był zapieczony)
2. Wał wyważony/Krzyżak wymieniony w firmie specjalizującej się w tej dziedzinie
3. Kiedy piski się pojawiły pojechałem do w/w firmy aby sprawdzić czy to nie problem źle wyważonego wału etc. Nie stwierdzono usterek. Panowie trochę się doktoryzowali i stwierdzili że to osłona termiczna którą rzekomo podgięli. Rzeczywiście wyjechałem to nic nie słyszałem ale takie sytuacje że całkowicie milkło to już miałem. Zazwyczaj po przejechaniu kilkunastu km w suchy dzień te piski są prawie nie słyszalne.

Podsumowując, problemu nadal się nie pozbyłem i już nawet podsyłałem Video osobom które miały podobne problemy i pisały o tym na forum. Niestety, nic nie udało się ustalić.

Jakbyś ktoś miał to samo i rozwiązał temat to proszę o info.

Dzięki
Michał
 
 
michus86 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e46 325xi
Imię: Michał
Silnik: M52b25
Nadwozie: Touring
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-11-16, 09:56   e46 325xi automat piski dochodzące z tunelu środkowego

Odkopuję temat bo temat nadal aktualny. Przy tych temperaturach piszczy praktycznie cały czas. Zawsze przy 40-60km/h oraz ok. 80km/h.

Może ktoś coś?

Dzięki

Pozdrawiam
 
 
michus86 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e46 325xi
Imię: Michał
Silnik: M52b25
Nadwozie: Touring
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-12-16, 10:46   e46 325xi automat piski dochodzące z tunelu środkowego

Witam,
Jakby kogoś interesowało to hałasowało łożysko w podporze wału. Podobno nawet w nowych kompletnych podporach z FEBI się to zdarza. Problem rozwiązany ale pozostał jeszcze jeden temat a mianowicie stuki przy rozpędzaniu. Byłem pewny że to elastyczny łącznik wału ze skrzynią ale po rozebraniu okazało się że nie ma żadnych pęknięć. Mechanik powiedział że on nic nie słyszał przy jeździe testowej ale te stuki zaczynają się po dobrym rozgrzaniu.

Spotkaliście się z takim pukaniem? Czy to może być wybita tuleja centrująca?

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 16