Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: grucha
29-11-14, 17:55
Rozsądne cenowo opony zimowe pod e36
Autor Wiadomość
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 22-11-14, 00:53   

profesor napisał/a:
mam Bridgestone Blizzak Lm32 wlasnie na sprzedaz - opony z 2003r
stary, nie wstyd Ci sprzedawać 14 letnie opony? :15: Rozumiem, że to tylko "literówka" i miało być 2013.
 
 
profesor 


BMW: e90 318d LCI
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 56
Skąd: Zabki
Wysłany: 22-11-14, 08:47   

i_g napisał/a:
profesor napisał/a:
mam Bridgestone Blizzak Lm32 wlasnie na sprzedaz - opony z 2003r
stary, nie wstyd Ci sprzedawać 14 letnie opony? :15: Rozumiem, że to tylko "literówka" i miało być 2013.


haha zgadza sie pomylilem opony sa oczywiscie z 2013 :D
 
 
ArturM 
O B O J E


BMW: O B O J E
Imię: O B O J E
Silnik: OBOJE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 161
Skąd: O B O J E
Wysłany: 23-11-14, 14:47   

i_g jak sie doliczyles 14lat??? :wstyd:
 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 23-11-14, 16:33   

Sam nie wiem :wstydnis: Niech będzie 11.
 
 
Dj Snake 



BMW: E36 320i 94'
Imię: Dawid
Silnik: M52b20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 70
Skąd: Ruciane-Nida
Wysłany: 23-11-14, 22:06   

Odnośnie dróg to mieszkam w małej miejscowości na mazurach, jeżdżę mało, około 8-10 tys km rocznie, często dojeżdżam na uczelnię 100km, w soboty i niedziele. Niestety wyjeżdżam wcześnie rano i bardzo często drogi są jeszcze nieodgarnięte, szczególnie gminne. Często trzeba się przedzierać przez jakieś zaspy lub błota pośniegowe, dlatego zależy mi by opony lepiej się sprawdzały w takich warunkach. :)
_________________
Sprzedam dużo części do BMW E30 sedan, wnętrze, dużo różnych plastików, szyby itp
 
 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24-11-14, 21:45   

Jeżeli zależy Ci na pewności jazdy w naprawdę ciężkich warunkach to uderzaj w opony z agresywną rzeźbą bieżnika i z jak najmiększej mieszanki. Ja mieszkam w górach, często mi się zdarzają ostre podjazdy po drogach, które nigdy nie są odśnieżane. W dodatku, auto po zakupie pociągnęło sporo kasy i musiałem kupić coś bardzo taniego. Wybrałem markgum mhk4 (sprawdzone przez wielu) i jestem pewny, że w takich warunkach opona lepiej sobie poradzi niż 95% jakichkolwiek firmówek. Oczywiście każdy kij ma dwa końce i na suchym opony są głośnie i czuć spore opory toczenia, ale to był świadomy wybór. Do b20 myślę, że spokojnie podejdą Ci oponki 185/65/15, a komplet takich można kupić za 380-400zł! Z wad to nówki sztuki trochę pływają po suchym (1cm bieżnika), ale szybko się układają. Ewentualnie mogę polecić te frigo 2, trochę bardziej cywilizowane ale też dają radę. Tych z pierwszego posta nie znam. Aha, przy montażu koniecznie nowe zaworki ;)
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 104
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 24-11-14, 21:48   

i_g napisał/a:
Wybrałem markgum mhk4 (sprawdzone przez wielu) i jestem pewny, że w takich warunkach opona lepiej sobie poradzi niż 95% jakichkolwiek firmówek.

teraz to kolego popłynąłeś :wstyd: dawno takich herezji nie czytałem
_________________

 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24-11-14, 22:13   

A powiedz mi, używałeś kiedykolwiek tych opon? Ewentualnie innej nordyckiej (rzadkość na naszym rynku)? Czy tylko tak Ci się wydaje, bo coś tam? Ja akurat takimi oponami miałem okazję trochę "poupalać" po białych serpentynach. Zresztą polecone przez ludzi, którzy swego czasu jeździli z sukcesami w bmw-challenge. To, że kierowcy biorą to na kjsy chyba też o czymś świadczy. Oczywiście taki oryginalny nokian hakka będzię lepszy, ale 4-5 razy droższy... Chętnie posłucham argumentów przeciw ;)
 
 
zolwik1989 



Silnik: 3.0
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 122
Skąd: KR
Wysłany: 24-11-14, 22:21   

Jutro wrzucę zdjęcie opony markgum o przebiegu ~100km. ;)
_________________
SPRAWDŹ TO !!
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 104
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 24-11-14, 22:32   

i_g napisał/a:
A powiedz mi, używałeś kiedykolwiek tych opon?

nie, nigdy nie używałem opon bieżnikowanych i nigdy ich nie założę...
i_g napisał/a:
Ewentualnie innej nordyckiej (rzadkość na naszym rynku)?

z tego co wyczytałem opony markgum to nasza rodzima firma...
i_g napisał/a:
Czy tylko tak Ci się wydaje, bo coś tam?

to "coś tam" to moje bezpieczeństwo, oraz bezpieczeństwo mojej rodziny (innych użytkowników także)
i_g napisał/a:
To, że kierowcy biorą to na kjsy chyba też o czymś świadczy.

jesteś organizatorem sponsorem tych kjsów że wiesz na jakich gumach jeżdżą ?
i_g napisał/a:
Oczywiście taki oryginalny nokian hakka będzię lepszy,

no i właśnie o to się rozchodzi, Ty piszesz że opony bieżnikowane są lepsze od firmówek - ja się z tym nigdy nie zgodzę, a to że są droższe to oczywista oczywistość ;)
_________________

 
 
ZMIJA PŁOCK 


BMW: m20b20 m52b25 m52b28 s50b32
Imię: Krzysztof
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 1017
Skąd: Płock
Wysłany: 24-11-14, 22:44   

grucha napisał/a:
i_g napisał/a: A powiedz mi, używałeś kiedykolwiek tych opon?

nie, nigdy nie używałem opon bieżnikowanych i nigdy ich nie założę...




Ja również mam zdanie, że bieżnikowana opona to ostatnia jaką bym założył na auto. Ale 2 lata temu (poszło o zakład z kolegą) kupiłem 4 sztuki do e46 m54b30. Jeździłem całą zimę , mordowałem i gumę się przypaliło i wszystko było ok. Nawet były w miarę ciche !. Po zimie plastikowe e46 poszło do żyda a bieżnikowane opony kupił kolega i lata na nich w zimę. Jest zadowolony !! Więc nie ma reguły z bieżnikiem ale wolałbym 100razy bieżnikowaną oponę niż tanie cudo pachnące ryżem !! Chińczyki jak słabe to od patrzenia się rozłażą :)
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-14, 22:55   

Połowa zawodników w KJSach lata na nalewkach, czy to Profil, czy to Markgum, Maxsport itp. (ja na Profilach Pro Sport Sport H, chwalę sobie)
Zimowe nalewki na trudne warunki są takie jak pisze i_g, kiepskie na suchym asfalcie ale niezrównane na kopnym śniegu. Do tego są stworzone.
Są różne rodzaje, mniej lub bardziej extremalne, zależy kto do czego potrzebuje. Do dużego miasta nie mają sensu ale to oczywiste...

Jak masz niefarta to się może trafić lipna sztuka ale powinni to wymienić na gwarancji. Koledze nawet wymienili jedną Markguma i drugą nówkę dali gratis ;)

To, ze w PRLu nalewki były ch*jowe i się rozpadały nie znaczy, że w XXI wieku też tak jest...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Krz 24-11-14, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24-11-14, 22:56   

grucha, no właśnie, nie używałeś. Ja i kilku wspomnianych przeze mnie ma jednak porównanie.
Opony bieżnikowane to osobny temat, niestety wiele osób myśli stereotypami...
Markgum jest oczywiście polski.
Opona nordycka to rodzaj opony zimowej (nic związanego z producentem). Te 95% zimówek u nas to opony kontynentalne czy tam alpejskie. Jest to kompromis na różne warunki, ale jak będzie kopny śnieg, lód itp. to żadna z tych opon nie ma podejścia nawet do takiej polskiej bieżnikowanej opony.
Co do kjs, to wystarczy popatrzeć na samochody, poczytać trochę for o tej tematyce.
Oczywiście nikogo nie będę na siłę przekonywać do tego typu opon, nie mam w tym żadnego interesu. Ale akurat myślę, że jakby ludzie, którzy w ogóle nie zmieniają opon, albo kupują jakieś używane starocie zmienili na takie, to byłoby dużo bezpieczniej.

Mam kumpla, który taką oponę stestował późnym latem przy 190km/h. Zero problemów. Oczywiście zdarzają się przypadki, że opona ma jakąś wadę, ale myślę, że to margines. Nie na darmo jest 2 lata gwarancji.
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-14, 22:58   

i_g napisał/a:
grucha, no właśnie, nie używałeś. Ja i kilku wspomnianych przeze mnie ma jednak porównanie.
Opony bieżnikowane to osobny temat, niestety wiele osób myśli stereotypami...
Markgum jest oczywiście polski.
Opona nordycka to rodzaj opony zimowej (nic związanego z producentem). Te 95% zimówek u nas to opony kontynentalne czy tam alpejskie. Jest to kompromis na różne warunki, ale jak będzie kopny śnieg, lód itp. to żadna z tych opon nie ma podejścia nawet do takiej polskiej bieżnikowanej opony.
Co do kjs, to wystarczy popatrzeć na samochody, poczytać trochę for o tej tematyce.
Oczywiście nikogo nie będę na siłę przekonywać do tego typu opon, nie mam w tym żadnego interesu. Ale akurat myślę, że jakby ludzie, którzy w ogóle nie zmieniają opon, albo kupują jakieś używane starocie zmienili na takie, to byłoby dużo bezpieczniej.

Mam kumpla, który taką oponę stestował późnym latem przy 190km/h. Zero problemów. Oczywiście zdarzają się przypadki, że opona ma jakąś wadę, ale myślę, że to margines. Nie na darmo jest 2 lata gwarancji.


Sama prawda :ok:
_________________
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 104
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 24-11-14, 23:03   

i_g, ok masz i ujeżdżasz markgumy Twoja sprawa, ale jeszcze raz napiszę że nie zgodzę sie z tym co napisałeś w poście wcześniej - że 95% opon zimowych firmowych będzie gorsza od Twojej nalewki
kjs to inny temat
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15