Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
centralny na pilota w e36 - gdzie wpiac
Autor Wiadomość
ac_schnitzer 
M54B25TU


BMW: 525i
Imię: E39 ///M-pakiet
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 470
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-02-08, 18:04   centralny na pilota w e36 - gdzie wpiac

witam

planuje dokupic sobie sterowanie centralnym z pilota do mojego auta.
obecnie mam centralny na kluczyk.

czy ktoswie gdzie sie wpiac w jakie kable zeby sterownik zadzialal?


jakie urzadzonko polecacie? czy te z allegro wystarczaja w zupelnosci?? czy lepije dolozyc troszke kasy i dokupic drozszy model?

zalezy mi na otwieraniu i zamykaniu z pilota
oraz zeby ladnie migaly kierunki przy tym.
pozdro
Ostatnio zmieniony przez Don.Wojciech 05-06-08, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 17-02-08, 03:56   

Musisz podpiąć się w sterownik sterowania centralnym zamkiem (jeśli masz i chcesz by działała funkcja domykania elektrycznych szyb przy zamykaniu z pilota), lub po porstu w kable sterujące centralnym zamkiem. Do tego podpinasz się w kable od kierunkowskazów (prościzna). Jeśli chodzi o towar z allegro to moim zdaniem nie będzie się różnił od tego co mają w sklepach. To i tak każdy kupuje z jednej i tej samej hurtowni.. Chyba że chcesz kupić dobry sprzęt ale to już wydasz nie 50 zł a 500zł.. więc nie wiem czy jest sens. Pod kierunkowskazy możesz podpiąć się tam przy awaryjnych. po prostu wyjmij ten guziczek i masz kable. Ale jest problem bo trzeba byłoby przekaźnik robić bo tam jest jeden plus i jeden minus a od sterownika masz 2 plusy/minusy w zależności czym masz sterowany sygnał w sterowniku i w Bawarce. Te kable moim zdaniem lepiej jest wsiąść z jednej z 4 kostek konwektorowych które są schowane na ściance obok pedału sprzęgła. Jest tam 4 kostki i w każdej po 30 kabli. 2 są od migaczy. Jeśli chcesz to jutro wkleję Ci fotkę dokładnie które to (testowałem u siebie). Pozdro.
_________________
 
 
 
_BBoyOne_ 


BMW: '96 318is
Imię: Tomek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 173
Skąd: Sieradz
Wysłany: 17-02-08, 10:35   

...yeahman...a powiedz mi bo z Wojciechem podlaczylismy wlasnie pod awaryjne przez przekaznik i jak wlacze nawiew na tylnia szybe to dzialaja mi kierunki:|...i co z tym zrobic:P?
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 17-02-08, 13:46   

_BBoyOne_ napisał/a:
jak włączę nawiew na tylna szybę to działają mi kierunki

hehe dobre :D

No trzeba podłączyć to poprawnie czyli pod 2 kable przy kostkach konwektorowych. Pod awaryjne się da przekaźnikiem ale różnie to może wyjść. Sam widzisz :P Po obiedzie zrobię foto to wstawię ;)
_________________
 
 
 
ac_schnitzer 
M54B25TU


BMW: 525i
Imię: E39 ///M-pakiet
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 470
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17-02-08, 13:48   

oki oki ja tez czekam na to co i jak :)
 
 
norbert 320i
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-08, 14:13   

Czesc. Wlasnie ja tez tak mam tylko ze ja zamuwilem sobie instrukcje bo tak to nie ma co sie bawic bo mozna sobie popalic pare przekaznikow i kasa z portfela leci.
 
 
cartonik 
...BMW MANIAKKKKK...



BMW: E30cabrio M52b.../e39 M52b28
Imię: Marcin
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 13 razy
Wiek: 79
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1086
Skąd: Mszana Gorna/Dolna
Wysłany: 17-02-08, 15:32   

to ja tez czekam a zestaw z Allegro Który Polecacie ? :>
_________________
Moje Szerokie E30 Cabrio
Jestem Lakiernikiem Zapraszam ----> RemoCar


CZĘŚCI E36 328. Potrzebujesz czegoś PISZ!!! :)
 
 
 
_BBoyOne_ 


BMW: '96 318is
Imię: Tomek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 173
Skąd: Sieradz
Wysłany: 17-02-08, 19:54   

...yeahman wez zrob to zdjecie jak mozesz...
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 21-02-08, 00:09   

Przepraszam chłopaki za zwłokę. Apart nawalił !!
Zamiast foto opiszę i narysuję.



1. Odkecamy obudowę lewego przedniego głośnika oraz rączkę do podnoszenia maski
2. odciągamy dywanik i zachaczamy go o pedał sprzęgła. Trzeba go tak podwinąć.
3. Ukazują się nam 3 kostki i od zarąbania kabelków. Biała, niebieska i czarna. Do każdej podpięte kilkanascie kabli
4. Bierzemy się za kostkę czarną.
5. Ilość pinów które narysowałem może odbiegać od realnego stanu bo ich nie liczyłem w każdym bądź razie są to te dwa zaznaczone na czerwono. Czyli drugi i trzeci dolnego rzędu od prawej strony kostki.
6. Kostkę można trzymać obracać i tak dalej więc aby się nie pomyliś pole na rysunku zaznaczone kolorem błękitnym oznacza pusty pin pod które nie jest nic wpięte. To posłuży Wam jako punkt odniesienia.
7. Bierzemy zapalniczkę w rękę podgrzewamy kable (niebiesko-brązowy CHYBA i niebiesko-zielony CHYBA) i jak się izolator nagrzeje to paznokciem zdzieramy i mamy kabelki.

Miłej zabawy życzę :P
_________________
 
 
 
ac_schnitzer 
M54B25TU


BMW: 525i
Imię: E39 ///M-pakiet
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 470
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-02-08, 23:04   

podziekowal, teraz kupuje jakis modul centralnego z pilotem i zaczynam zabawe ;)

ps. a zasialnei tez sie gdzies tam znajduje w tych kostkach ?? cyz trzeba szukac gdzie indziej ?
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 24-02-08, 23:41   

Nie dziękuj tylko kliknij "Pomógł" :D

Zasilanie do sterownika bierzez z akumulatora. Ale musisz zobaczeć jak jest w instrukcji. No i żeby central podłączyć musisz wiedzieć czy masz sterowanie plusem czy minusem. A tego to już u Ciebie pewny nie jestem więc nie mówię wogólę :P
_________________
 
 
 
_BBoyOne_ 


BMW: '96 318is
Imię: Tomek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 173
Skąd: Sieradz
Wysłany: 27-02-08, 01:19   

...no wlasnie trzeba uwazac:P bo ja jak podpialem gdzies gdzie byla masa w aucie to jak wlaczylem nawiw na tylnia szybe to kierunki mi dzialaly...jednak pomyslalem i zrobilem...mozna zrobic tak ze mase ze sterownika mozna podlaczyc przez przekaznik do tego dolozyc mase na kierunki i pod awaryjne podpiac tez kable od sterownika do kierunkow...moze ktos do mnie podjechac do Sdza to pomoge:P hehe...
 
 
 
ac_schnitzer 
M54B25TU


BMW: 525i
Imię: E39 ///M-pakiet
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 470
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-02-08, 11:23   

_BBoyOne_, dzieki za pomoc, ale chyba nie podjade.. bo mnie koszty paliwa przewyzsza cene centralnego zakladanego w warsztacie ;)


ale mzoesz narysowac schemat w paincie jak te przekazniki podlaczyc ;)
 
 
_BBoyOne_ 


BMW: '96 318is
Imię: Tomek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 173
Skąd: Sieradz
Wysłany: 27-02-08, 11:41   

...W jednym z tematow Don Wojciech dał taki schemat do kierunków.

http://images32.fotosik.p...a844262dmed.jpg

...Zdjęcie przedstawia podpięcie centralki pod migacze...ale zalecam tez złączyć kabel masowy ze sterownika (chyba czarny) z wychodzącym masowym z wyzej pokazanego przekaznika i do obojetnie juz jakiej masy podpiąć w aucie...wtedy unikniemy tych calych dziwnych sytuacji...a reszte kabli to masz opisane w tej ksiazeczce a jak nie to wyslij mi scana jakie kolory kabli masz i tej ksiazeczki to Ci powiem co i jak
 
 
 
flaku23 



BMW: 318i e46
Imię: Tomek
Silnik: N46
Nadwozie: Sedan
Wiek: 48
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-02-08, 00:07   

witam tez walczylem z podlaczeniem alarmu w e36 i po probach i bledach najlepiej sie podlaczyc po kostke po stronie kierowcy tak jak opisywal kolega yeahman szukalem wiadomosci wszedzie i znalazlem takie fotki przydatne http://www.vicia.any.pl/ pokazane jest i gdzie najlepiej sie podlaczyc :D
_________________
Jeśli Pomogłem Kliknij Pomógł ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 16