Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36] problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
misyogi 


BMW: E36
Imię: Robert
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 32
Skąd: Stróża
Wysłany: 04-03-15, 21:11   [e36] problem z centralnym zamkiem

Witam, mój problem polega na tym, że dzisiejszego dnia, postanowiłem sprawdzić, dlaczego nie działa mi zamykanie z pilota od carprotect bx60. No i dokopałem się do tego modułu ZV i sterownika carprotect i to co zobaczyłem po prostu mnie przeraziło, otóż, ten sterownik CP jest podłączony po prostu do kabli idących do modułu ZV, po dotknięciu jednego z kabla zrobiło się jakieś zwarcie, ponieważ ktoś kto to montował, nie zabezpieczył tego tak jak powinien, no ale odpiąłem aku, pozaklejałem to izolacją (przedtem rozłączyłem te kable złączone w wyniku tego spięcia) i po założeniu klem na akumulator mój centralny zamek, ten podstawowy nie działa, słychać jedynie, że przekaźnik w module "cyka" po wciśnięciu lub wyciągnięciu "dzyndzla" w drzwiach, ale drzwi zamykają się te, w których wcisnę "dzyndzla", po prostu centralka nie działa. Czym to może być spowodowane? dodam, że bezpiecznik nr. 7 (ten od centralnego) jest dobry, nieprzepalony. Czyżby przez to zwarcie, które nastąpiło mogło spalić moduł? dodam, że światełko podczas otwierania drzwi działa. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
 
MaciekBMW 



BMW: e36 compact
Imię: Maciek
Silnik: 1.6
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 299
Skąd: -----
Wysłany: 04-03-15, 22:05   

trochę się pogubiłem, czyli że jak zamykasz drzwi wkładając kluczyk w zamek to nie działa centralka ?
_________________
https://web.facebook.com/MacTechGarage/
 
 
misyogi 


BMW: E36
Imię: Robert
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 32
Skąd: Stróża
Wysłany: 04-03-15, 22:18   

Tak, zgadza się. Jeśli włożę kluczyk do zamka od kierowcy, to zamkną się tylko drzwi od kierowcy. Niby przekaźnik cyka, ale nic poza tym.
 
 
MaciekBMW 



BMW: e36 compact
Imię: Maciek
Silnik: 1.6
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 299
Skąd: -----
Wysłany: 05-03-15, 19:03   

nie urwał się tam jakiś kabelek albo się coś nie przepaliło ?
_________________
https://web.facebook.com/MacTechGarage/
 
 
misyogi 


BMW: E36
Imię: Robert
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 32
Skąd: Stróża
Wysłany: 05-03-15, 19:45   

Kabelki z tego co widzę są na miejscu wszystkie. Mogło się coś przepalić, bo jak dotknąłem miejsca gdzie te kabelki od tej dołożonej centralki się stykały, to kable tak jakby się zwarły. I od tamtego momentu przestało działać, dodam, że wtedy moduł komfortu nie był podłączony jak to się stało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 10