Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
funkcja CODE obc 18. dziwny przypadek EWSII
Autor Wiadomość
convertible36 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 02-03-15, 03:11   funkcja CODE obc 18. dziwny przypadek EWSII

Witam.
Sie cos porobiło u mnie dziwnego :/
miałem obc 7, wrzuciłem 18, wszystko działa, spalanie, %wypełnienie w zbiorniku, prędkość itd itp... ogólnie wszystko co ma działać ALE.... no włąsnie jeste jedno ALE....

Podłaczyłem z czarnej kostki pin 1 do EWS w pin 15.... na białej jest stałe 12v na czarnej po zapłonie w pierwszej pozycji na pinie 14 tez jest 12v i zrobiłem mostek z tego przewodu do pinu 9. czyli w teorii wszystko powinno byc ok i działać.

z obserwacji:

po podaniu prądu z pinu 14 na pin 9 obc wszystko liczy itp ale nie działa opcja CODE :( nie reaguje. po odłaczeniu mostku czyli odpięciu zasialania z pinu nr 9 OBC przestaje liczyc ale CODE działa lecz nie blokuje.... gdy po odłaczeniu zasilania na pinie 9 wpisze CODE i wyłacze zapłon i podam 12v i włacze zapłon trzymając cały czas 12v to EWS jest zablokwany..... wpisze kod, EWS sie odblokuje, odpale auto, zgasze, i po właczeniu zapłonu w pierwsza pozycje ( trzymając cały czasz 12v na pinie 9 ) juz CODE nie działa.... :(

przemaglowałem juz kilka schematów i opcji..... juz czytałem kilka wątków tu na forum i nic :(

nawet jak podłacze z czarnej kostki pin 8 do x20/ 15 to nic nie daje, nawet jak podłącze pin 17 i 18 to w dalszym ciągu nic to nie zmienia....

Ręce mi juz opadają.

Dodam ze OBC było z ccm ale ccm nie mam zamontowanego lecz po mojemu nie powinno miec to znaczenia dla tej funkcji choc nie chce tu niczego sugerować.

znajdzie sie tu ktoś mądrzejszy niz ja i podpowie co mam zrobic albo co gdzie przełaczyc??

Aha.... pinu nr8 z czarnej kostki nie mam podłaczonego pod x20 czy tez klimetronic czy tez moduł bo jak przeciągnąłem przewód bezpośrednio do wtyczki x20 i podłaczyłem jak wg któregos juz schematu to i tak to nic nie zmieniło....

na ta chwile mam założony mostek miedzy pinem 14 i 9 czyli 12v po stacyjce na pierwszym i drugim położeniu i obc działa i liczy lecz nurtuje mnie to code chocby ze wzgledu na to ze jest to cabrio.....

Prosiłbym o jakies sugestie, pomoc.... cokolwiek.
 
 
convertible36 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 03-03-15, 01:44   

""dziękuje bardzo za wnikliwą pomoc i szybką reakcje""..... temat ogarnięty.
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 104
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 03-03-15, 12:09   

convertible36 napisał/a:
""dziękuje bardzo za wnikliwą pomoc i szybką reakcje""..... temat ogarnięty.


:wstyd: a pojawisz sie jeszcze na forum czy to tylko jednorazowy strzał :haha:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 16