Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Wentylator klimatyzacji nie startuje
Autor Wiadomość
Charger 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Silnik: M52B28
Wiek: 32
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-08-15, 13:38   [E36] Wentylator klimatyzacji nie startuje

Cześć,
moje auto to E36 316i M43 (1997) po swapie na M52B28. Pół roku temu zatarł się wentylator klimatyzacji. Wydawał dziwne dźwięki aż w końcu się zatrzymał. Po wymianie nie startuje, sprawdzony na krótko działa.

Podmieniłem przekaźnik sprężarki z przekaźnikiem 1. biegu wentylatora - sprężarka działa na obu przekaźnikach, natomiast wentylator nie rusza się.

Sprawdziłem bezpiecznik nr 41, jednak jego gniazdo jest puste - nie ma blaszek. Zastanawiam się więc jak to możliwe, że wentylator działał? Moje podejrzenie padło na bezpiecznik nr 48, jednak nie wiem gdzie on jest.

Auto kupiłem już po swapie, dlatego staram się rozpracować co ktoś miał na myśli. Klima automatyczna była od początku, wentylator klimatyzacji jest taki sam w każdej wersji silnikowej. Jeśli nie ma bezpiecznika 41, to który bezpiecznik za niego odpowiada w wersji 4-cylindrowej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
 
Charger 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Silnik: M52B28
Wiek: 32
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-08-15, 19:59   

Problem rozwiązany, można zamknąć.

Jak się okazało, instalacja wentylatora klimy różni się pomiędzy wersjami 4-cyl i 6-cyl. Wykonawca swapa olał temat... W 316i wentylator uruchamiany jest przez sygnał z komputera, natomiast w R6 czujnik ciśnienia czynnika oraz czujnik temp. wody dają sygnał bezpośrednio do przekaźników 1. i 2. biegu.
 
 
Michal95 



BMW: E36
Imię: Michał
Silnik: M52B25
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 560
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 05-06-18, 11:24   

Mam dokładnie taki sam problem, jak opisywany powyzej, mogłbys mi rozjasnic co dokładnie zrobiłes by wentyl ruszył
_________________
BMW E36 Coupe Montrealblau
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14