Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Który zaestaw cb-radia
Autor Wiadomość
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 01-06-08, 22:12   

Kazdy zrobi jak będzie uważał ;) . Dla mnie 90-100 cm antena to ''zloty srodek''. Przy montazu na klapie wjedzie sie na parking podziemy/parking marketu i swoja funkcje spełnia. Cóż z tego, ze zamontowana jest dluga antena, skoro szumi i trzeba skręcić radio, a wtedy zasięg sie zmniejsza. Wiec to nie zdaje egzaminu. Pamietajmy, że osobowka sie szybko przemieszcza, wiec praktycznie caly czas pozostaje w zasiegu komunikatów drogowych.
_________________

 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 03-06-08, 14:54   

panowie a powidzcie mi co myślicie o uniden 520 xl
wiem że sa to zajebiste radja tylko nie maja homologacji czy cos takiego. słyszałem ze przy kontroli drogowej moga zrekwirować unidena, jak to jest?
bo mam na niego chrapke, mozna go kupic w granicach 230zł na allegro + antena
_________________
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 03-06-08, 22:35   

Mam tego unidena, kupilem na alegro od boskyjarek , w komplecie ksero homologacji. Jestem bardzo zadowolony, dobre radio z filtrami przeciwzakloceniowymi, za rozsadna cene.
Do kontroli cb radia upowazniony jest tylko UKE Urzad Komunikacji Elektronicznej.Jednak policja może być upierdliwa i podejrzewac, że kradzione :lol:

http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001
CB radio
Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. Nr 138, poz. 972) nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM//SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z mocą 12W (PEP) dla SSB.
Obecne uregulowania prawne nie nakładają na użytkowników urządzeń typu CB Radio obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie organu kontroli ruchu drogowego świadectwa homologacji czy deklaracji zgodności użytkowanego urządzenia.
Istnieje jednak możliwość, że urządzenie typu CB radio znajdujące się w pojeździe może nasunąć podejrzenie policjantowi, iż znajduje się ono w obrocie, choć nie spełnia wymogów formalnych. Zdarzają się przypadki modyfikacji konstrukcji urządzenia oraz dopuszczalnych parametrów pracy. Zdarzają się także przypadki sprowadzania urządzeń spoza granicy Polski, których parametry pracy nie zawsze są zgodne z polskimi przepisami.
W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do użytkowanego sprzętu, naturalnym zachowaniem jest próba zweryfikowania (w miarę możliwości na miejscu kontroli), czy znajdujące się w pojeździe CB radio zostało dopuszczone do obrotu na polskim rynku. Dużym ułatwieniem w takim przypadku będzie okazanie policjantowi Świadectwa Homologacji lub Deklaracji Zgodności. I choć nie ma obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie, to jednak posiadanie go przy sobie w dużym stopniu może ułatwić obu stronom udokumentowanie faktu użytkowania zgodnego z prawem.
W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa.
_________________

 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 04-06-08, 12:03   

a jak te midlandy alany? kumpel ma takiego i strasznie sobie chwali
_________________
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 04-06-08, 19:58   

Mialem wczesniej alan 199 i powiem, ze trzeszczało. Dlatego wymienilem na unidena 520, ktory ma dwa filtry ANL i RF gain. Obecnie uniden jest drozszy o 30 zł, wiec praktycznie żadna róznica w cenie, a lepiej kupic juz cos lepszego, bo cb to nie jest na miesiac czy pol roku. Nowych radyjek jest mnostwo na rynku, takze uzywke bardzo ciezko sprzedac.
_________________

 
 
pawel3a 


BMW: e36 325i
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-06-08, 21:17   

bierz unidena, to super radyjko, za tą cenę tylko to radyjko. kumpel ma presidenta johnego i powiem że różnicy w nadawaniu i odsłuchu nie zauważyłem. są po prostu bardzo dobre. jakoś ile razy miałem kontrolę nikt nawet nie myślał aby spojrzeć na moje radyjko. używam od roku i jestem bardzo zadowolony.
pozdro
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 05-06-08, 00:19   

a ten uniden nie robi jakis szumów w eterze przypadkiem? bo coś słyszałem takiego

nie mam pojęcia jakiego bata kupić napewno magnes i nie więcej jak metr długosci
_________________
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 05-06-08, 14:46   

Praktycznie każde radio moze szumiec, zalezy od zaklocen w aucie, od warunkow zew czy nie ma w poblizu sieci energ itd itp.
Uniden 520 szumi mniej niz inne porownywalne cenowo radia, bo ma filtry przeciwzakloceniowe. Wszystko jest kwestią ustwień pokręteł SQ i RFgain, żeby było najlepiej.
Jak chcesz antene magnesowa 1 m to hustler ic-100, kabel dlugosci 4,5 m, spokojnie wystarczy do postawienia na klapie bagaznika. Komplet uniden + hustler http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=372370001
_________________

 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 05-06-08, 20:20   

dzisiaj zakupiłem presidenta yony II i do tego antene magnes 1,5m jakąś presydenta za 230zł ale nie znam modelu,
pojechałem do salonu sprzedaży i tak sobie z gosciem pogadałem że wkońcu zestaw kupiłem chyba jeden z lepszych a miałem przeznaczyć na to max 350zł hehe
ale nie załuje radyjo swietnie zbiera :yeah:

stwierdziłem że jak mam się wku...ć na jakieś zbedne szumy to wole nie mieć wcale :ok:
_________________
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 05-06-08, 21:56   

Szumy na każdym radyjku bęedziesz mieć !! !! Nie ma radia które by szumów nie miało!
Do redukcji szumów masz SQ i gain ale automatycznie zasię g tracisz! Coś za coś!
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 06-06-08, 07:31   

lolejko napisał/a:
Szumy na każdym radyjku bęedziesz mieć !! !! Nie ma radia które by szumów nie miało!


no wiadomo ale napewno to jest lepsze od midlandów itd. nie wątpliwie
_________________
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 06-06-08, 10:10   

///ESIU napisał/a:

no wiadomo ale napewno to jest lepsze od midlandów itd. nie wątpliwie

pewnie tak!
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
oczko82 


BMW: mnie się podoba
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 252
Skąd: ZS
Wysłany: 06-06-08, 19:07   

///ESIU napisał/a:
dzisiaj zakupiłem presidenta yony II i do tego antene magnes 1,5m jakąś presydenta za 230zł ale nie znam modelu,
pojechałem do salonu sprzedaży i tak sobie z gosciem pogadałem że wkońcu zestaw kupiłem chyba jeden z lepszych a miałem przeznaczyć na to max 350zł hehe
ale nie załuje radyjo swietnie zbiera :yeah:

stwierdziłem że jak mam się wku...ć na jakieś zbedne szumy to wole nie mieć wcale :ok:


Czy CB w linku to jest to samo co Twoje...zastanawiam się nad CB ale bardziej do mojego firmowego T4...ale od czasu do czasu do prywatnych (sedan, touring) BMW? Czy ten zestaw będzie dobry do tych dwóch rodzajów nadwozi ??
Czy zasięg, który wynosi około 15km (tak jest w ogłoszeniu) jest wystarczający ?? I czy cena jest dobra w stosunku do jakości itp. ??
Czy warto kupić na allegro czy lepiej udać się do salonu z CB i kupić w normalnym sklepie ??

--> CB <--

Proszę o podpowiedzi i rady...
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 07-06-08, 07:43   

oczko82, ja radio mam takie samo ale antene inną
15km to wystarczający zasięg
ja kupiłem w salonie, koleś zamontował (choć to proste) i podpioł jakieś urządzenie i cos tam stroił
_________________
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 07-06-08, 15:06   

oczko82 radio president johny II (bez asc) jest odpowiednikiem tanszego unidena 520 pro xl.
Natomiast president johny II asc jest wyposazony dodatkowo w ASC czyli automatyczny SC - nie trzeba regulować ręcznie blokady szumów SQ. Jest to drogi sprzet i wymagajacy od razu mimo wszystko korekty ASC :no: . Antena CB Sunker ELITE 106 jest dobrą anteną.
Jesli cena nie gra roli, mozesz kupic smiało taki zestaw 550 zl + 30zl transport =580 zł.. Patrzac na szybko osobno np antena za 75 zl +20 zl =95 zł http://allegro.pl/item373...dp_ml_145_.html , radio 419 zł + 10 = 429 zł , http://allegro.pl/item372...klep_lodz.html, lacznie 524 zł.

Przy przenoszeniu z auta do auta antena magnesowa jest najlepsza. Radio mozesz montowac na ramke, bedaca w komplecie, a do drugiego auta dokupisz drugą taką samą ramkę http://allegro.pl/item372..._rf_czarny.html , zamontujesz na stałe, wtedy przeniesienie i montaz radia bedzie trwal doslownie chwile, kwestia recznego odkrecenia/przykrecenia bez zadnych kluczy czy srubokretow.

Co do zasiegu 15 km byłbym ostrożny, w otwartym terenie może się zdarzyć te 15 km, ale w miescie czy na trasie wiodącej przez las, będzie mniejszy.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15