Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki budżet na zadbane e36 coupe/cabrio 325/328
Autor Wiadomość
majkiZjamajki 



Pomógł: 32 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 01-11-15, 20:21   

To jest prawnie uregulowane. Masz 14dni na opłacenie skarbówki i bodajże 30dni na przerejestrowanie auta. Inna sprawa, że Policja w przypadku kontroli, jak auto ma ważne OC i przegląd, to nic nie może zrobić. Ale problem pojawia się gdy masz z kilka umów i zabiorą Ci dowód rejestracyjny. Jest on odsyłany do WK w którym jest zarejestrowane auto, a czasem to drugi koniec Polski. I wtedy koszta odbioru są na pewno wyższe niż te ~200zł na przerejestrowanie.
 
 
Masters 


BMW: E30 M20b20 & E46 M54b30
Imię: Kamil
Silnik: M20/M54
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 64 razy
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 3269
Skąd: Mikołów
Wysłany: 01-11-15, 20:43   

majkiZjamajki napisał/a:
To jest prawnie uregulowane. Masz 14dni na opłacenie skarbówki i bodajże 30dni na przerejestrowanie auta. Inna sprawa, że Policja w przypadku kontroli, jak auto ma ważne OC i przegląd, to nic nie może zrobić. Ale problem pojawia się gdy masz z kilka umów i zabiorą Ci dowód rejestracyjny. Jest on odsyłany do WK w którym jest zarejestrowane auto, a czasem to drugi koniec Polski. I wtedy koszta odbioru są na pewno wyższe niż te ~200zł na przerejestrowanie.


No tylko tak jak piszę, masz 30 dni, ale nikt tego nie przestrzega i nie rej.
Tak jak piszesz, problem zaczyna się, gdy zostanie zabrany dowód.
 
 
dyziux666x 



BMW: Bmw E39 E60
Silnik: 2.5
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 26 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1574
Skąd: Kocina
Wysłany: 01-11-15, 22:41   

Masters, to jest uregulowane prawnie bo masz obowiązek przerejestrować auto w ciągu 30 dni ale nie ma za to konsekwencji jeśli tego nie zrobisz
_________________
Gość zobacz moja QP
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=38756
 
 
Adikocw 



BMW: E36 328
Imię: Adrian
Silnik: M52b28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 1229
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-11-15, 22:47   

Masters napisał/a:
majkiZjamajki napisał/a:
To jest prawnie uregulowane. Masz 14dni na opłacenie skarbówki i bodajże 30dni na przerejestrowanie auta. Inna sprawa, że Policja w przypadku kontroli, jak auto ma ważne OC i przegląd, to nic nie może zrobić. Ale problem pojawia się gdy masz z kilka umów i zabiorą Ci dowód rejestracyjny. Jest on odsyłany do WK w którym jest zarejestrowane auto, a czasem to drugi koniec Polski. I wtedy koszta odbioru są na pewno wyższe niż te ~200zł na przerejestrowanie.


No tylko tak jak piszę, masz 30 dni, ale nikt tego nie przestrzega i nie rej.
Tak jak piszesz, problem zaczyna się, gdy zostanie zabrany dowód.


Mi zabrano dowód, a nie przerejestrowałem auta, a żadnych problemów nie miałem. Umowę kupna auta miałem ze sobą i bez problemów mi wydali dowód, ale oczywiście musiałem jechać tam gdzie auto było zarejestrowane.
_________________
Jak raz w to wdepniesz nie rzucisz tego za nic, nie ważne czym by cie straszyli co by ci zabrali to nie zna granic. Upór siłą oddanych, niby nigdzie nas nie słychać, a wciąż jazdę zmieniamy ! BMW <3

Moje byłe Cabrio ;)
http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=42770

Obecny Turas ;) Zapraszam do oglądania i komentowania ;)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=56159
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-11-15, 23:12   

Trochę off topic, ale sorry ja też jak słyszę takie cwaniakowanie z nieprzerejestrowanym autem to odkładam słuchawkę szlag mnie trafia. Ja już przeżyłem akcje i starczy mi do końca życia, koleś kupił ode mnie auto nie przerejestrował w nocy rozjechał jakąś dziewczynę pod dyskoteką na amen, a mi na chatę o 3 w nocy wjechało pół komisariatu. Nikomu nie życzę odkręcania takiej sprawy. Gościa jakbym dorwał to bym chyba nogi z dupy powyrywał.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
tomasz800 


BMW: e36 x5 e70
Imię: Tomasz
Silnik: M52B28
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 112
Skąd: SPS
Wysłany: 01-11-15, 23:36   

Dla mnie nie uregulowanie obowiązku zarejestrowania auta jest czystym lenistwem, a nie oznaką rozgarnięcia.Tez miałem problemy z policją i ubezpieczalnią przez takiego delikwenta który kupił ode mnie samochód a za dwa miesiące na parkingu staranował dwa samochody.
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-11-15, 23:49   

U mnie żeby było jaśniej koleś zbiegł z miejsca zdarzenia ... do mnie wbiło paru policjantów ja troszkę pod wpływem :piwo: podniecony sytuacją od słowa do słowa i mnie praktycznie z domu wynieśli z framugą o wstydzie przed całym blokiem to nawet nie pisze. Sprawa była dawno, a mnie już drugi raz wzywają na świadka do Sądu.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
pawlus141 
Know How*



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M52B25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 231
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-11-15, 08:37   

lipa, a jak spytasz dlaczego nie przerejestrował to usłyszysz że podobał mu sie stary wzór rejestracji. Ja raz tak usłyszałem od gościa.



majkiZjamajki napisał/a:
To jest prawnie uregulowane. Masz 14dni na opłacenie skarbówki i bodajże 30dni na przerejestrowanie auta.



z tym że "starych" samochodów już nie trzeba opłacać. do iluś lat i iluś(bardzo mało) przejechanych km
_________________
Oceń moją krwawicę -> http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=49834
 
 
lubie_beczki 
hejter



BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 287
Skąd: POznań
Wysłany: 02-11-15, 10:29   

tak czytam i czytam .... cebula, lenistwo, oszust, cwaniak.... ludzie co z wami? kurde nie przejestrowałem bo nie! z autem jest wszystko ok, wszystko sie zgadza nie jest to zaden ulep, mogę cabrio zarejestrowac bez zadnych problemow.
tomasz800 napisał/a:
Dla mnie nie uregulowanie obowiązku zarejestrowania auta jest czystym lenistwem, a nie oznaką rozgarnięcia.Tez miałem problemy z policją i ubezpieczalnią przez takiego delikwenta który kupił ode mnie samochód a za dwa miesiące na parkingu staranował dwa samochody.


NO I SIE pytam co ZROBIŁES?? pokazałes tylko umowę kupna spzredazy i po sprawie... ja Cie boli głowa tez tak wyolbrzymiasz na forach ze jest z tobą coś nie tak?
_________________

 
 
 
pawlus141 
Know How*



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M52B25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 231
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-11-15, 10:35   

nie spinaj się :)

tak czy siak wypada zarejestrowac na siebie i tyle. koniec.

btw mały OT się zrobił
_________________
Oceń moją krwawicę -> http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=49834
 
 
MB_V12 


BMW: e36 cabrio
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 567
Skąd: LA
Wysłany: 02-11-15, 14:06   

Nie zarejestrowanie auta na siebie to czyste lenistwo lub chęć kombinacji.
 
 
lubie_beczki 
hejter



BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 287
Skąd: POznań
Wysłany: 02-11-15, 14:17   

stosowanie hasla w zyciu codziennym " nie wiem , więc sie wypowiem" oznacza brak wiedzy w jakim kolwiek temacie.
_________________

 
 
 
krisu_k13tl 


BMW: e46 325ti/e39 m5
Silnik: s62b50
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-15, 14:20   

lubie_beczki napisał/a:
stosowanie hasla w zyciu codziennym " nie wiem , więc sie wypowiem" oznacza brak wiedzy w jakim kolwiek temacie.


Argumentacja:

lubie_beczki napisał/a:
kurde nie przejestrowałem bo nie!


Też na poziomie :ok:
 
 
lubie_beczki 
hejter



BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 287
Skąd: POznań
Wysłany: 02-11-15, 14:26   

ale co ty teraz wogole łaczysz? próbujesz jak podrzędna redaktorzyna z faktu cos co wogóle ma sie ni jak do kupy.
Nie zarejestrowałem auta na siebie bo nie stac mnie na rejestracje i tu juz uprzedze twoje pytanie - dlatego tez trzymam je w garazu pod plandeką w okresie zimowym i nim nie jezdze. buhaha
_________________

 
 
 
C0rvette 


BMW: 320i
Imię: Wojtek
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 2224
Skąd: Lublin/Nałęczów
Wysłany: 02-11-15, 15:29   

lubie_beczki napisał/a:
ale co ty teraz wogole łaczysz? próbujesz jak podrzędna redaktorzyna z faktu cos co wogóle ma sie ni jak do kupy.
Nie zarejestrowałem auta na siebie bo nie stac mnie na rejestracje i tu juz uprzedze twoje pytanie - dlatego tez trzymam je w garazu pod plandeką w okresie zimowym i nim nie jezdze. buhaha



Gosciu nie spinaj sie bo pare osob napisalo pare swoich zdan na temat ludzi oszczedzajacych 200zl na tablicach.

Ty robisz tak inni wola robic tak jak sie powinno robic a slome w bucie trzymac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15