Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
spalanie gazu za wysokie?
Autor Wiadomość
Jerry_Cornelius 



BMW: e36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 19 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 730
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-11-15, 03:50   

Doxa napisał/a:
e36 2,8 8 litrów gazu na setke to dobry żart, 10 litrów w mieszanym musi spalić, chyba żeby leciał cały czas 90 km/h to może sie zgodze ale co to za jazda


Zobacz sobie w profilu staty ;) zdrowa jednostka, bardzo dobry stosunek mocy do masy auta, gaz dobrze zrobiony (lubie czasami depnąć to nie może mi kaszleć czy przerywać na gazie) opony 205/45/17, zasady ecodrivingu i masz taki a nie inny wynik ;)

Sporo zależy od kierowcy, jego mentalności, reakcji na zdarzenia drogowe, chęci na naukę i podnoszenie swoich umiejętności, poznanie możliwości pojazdu i wykorzystywania silnika do hamowania. Jak widzę "demony szos" w 1.2 czy 1.6, katujące swoje silniki by jako tako szło, zapierniczających do świateł po to by dać za chwilę po hamulcach gdyż czerwone z daleka się pali to aż na śmiech mi zabiera. Sporo osób starszej daty ma problem z płynną jazdą, będzie pruć 50km/h albo inną możliwą prędkością mając na uwadze tylko 5-10metrów przed maską po to by w newralgicznej sytuacji "gwałtownie walnąć w hamulec". Osoby ze stażem grubo 20letnim często jezdzą nowym autem jak starem/fiatem..

Druga rzecz stan pojazdu, ogumienie, dodatkowy bagaż (klamoty w aucje, bagażnik dachowy itd) też ma swoj wpływ. Wsadzając kapeć 225 czy nawet większy o spalaniu poniżej 10l często można zapomnieć. Jednostka silnikowa swoje musi wypić by ruszyć pojazd. Bardzo odczuwałem na aucie opony 225 gdyż łapał lekkiego muła przy mojej jeździe niż na 205 ;)

Trzecie rzecz drogi po których się poruszamy. Im więcej świateł w terenie zabudowanym tym bardziej wzrasta spalanie - tego się nie da przeskoczyć ;) . Planowanie trasy: lepiej kawałek drogi więcej pojechać niż kilka razy stać.

Ugh rozpisałem się ;) Pozdrawiam i szerokiej drogi
_________________
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”

The mythical BMW E36 -->
The Legendary BMW E46-->
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14