Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czy warto montować gaz w e46
Autor Wiadomość
koko2403 



BMW: e46 323i
Silnik: M52TUB25
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 386
Skąd: RADOM
Wysłany: 09-11-11, 20:19   

Pozatym wydaje mi się że jakby gaz był dobry to montowali by go w autach seryjnie ale chyba koncerny boja sie reklamacji i akcji serwisowych i tego nie robią. Choć obiło mi się coś o ucho że ktoś kupił seata z gazem w salonie ale nie wiem czy nie był montowany po za nim więc nie jestem tez w 100% pewny
 
 
Enzo 



BMW: 528i E39
Imię: Tomasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2448
Skąd: Nysa
Wysłany: 09-11-11, 20:32   

Spinaczo widzisz nadal tylko solisz teksty, ktore nic nie wnosza.

Nie rozumiem dlaczego ktos wczesneij napisal, ze na gazie musi wiecej palic.
Jesli instalacja jest dobra, na dobrych czesciach to pali tak samo, po prostu nie widac roznicy to po co pzreplacac za paliwo ;)


Ktos wspomnial o serwisie, co jak sie zepsuje? To ja proponuje w ogole silnik wymontowac bo azdy moze pasc i tez czeka nas serwis :lol:

Jeszcze koko wspomnial czemu tego w autach nie montuja.
Odpowiedz jest bardzo prosta, tu juz chodzi o polityke.
Panstwo juz na tym nie zarobi jakby produkowali auta z instalacja lpg.
Podobne jak auta na wode juz od dawna znamy technologie, ktora pzowala napedzac auta woda.
Nawet byl keidys program o taksowkarzu co domowym sposobem to zrobil czyli auto zuzywalo 20% paliwa a 80% wody.

A i co do tego, ze gaz zabija silnik - to kolejny mit wyssany z palca.
Jak sie dba tak ma.
Kolega ma 535i na pozadnej sekwencji nie dosc ze spalanie ma super, to kupil auto jak mialo 200 tys najechane, teraz ma 450 tys i zadnych problemow... Przy 400 tys byl na hamowni wyszlo mu 235KM wiec to jest najlepszy przyklad na to, ze gaz zabija silniki to mit ;)
_________________
rev
 
 
 
RZaba 



BMW: E36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 58
Skąd: Warszawa/Zielonka
Wysłany: 09-11-11, 22:09   

koko2403 napisał/a:
Mowiłem że nie założe dziadowskiego gazu

porzadna sekwencja to 2,5 kzl.
Nawet jesli policzysz instalke za 4... to? Nadal masz fajne spalanie

BTW troche ponad 4kzl to instalacja do prawie 300konnego v8.

Instalacje serwisuje owszem. W tym roku serwis kosztowal mnie cale 120zl.
Poza tym moj drogi... jak mi silnik walnie po 200.000, to ja z kasy zaoszczedzonej na roznicy w paliwie bede miala juz 10 silnikow na wymiane.

pzdr
RZaba
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 09-11-11, 22:14   

Enzo, sory, myślałem, że to sarkazm.



1. Silnik spala do 20% więcej LPG (w litrach) niż benzyny, wynika to z różnych wartości opałowych.
2. Jestem Fanem LPG, nie widzi tego tylko ktoś kto nie doczytał i się rozpędził.
3. LPG nie montują w fabrykach bo lobby naftowe wydaje grube miliony na łapówki.
4. Silnik przejedzie na LPG dokładnie tyle samo kilometrów co na benzynie bo silnik jest z metalu i nie widzi różnicy, jeśli już się czepiać to benzyna spłukuje olej z cylindrów a LPG nie, więc to benzyna psuje silnik.
5. Dobrej jakości wtryski wymagają w polskich warunkach czyszczenia po około 100 tys km, resztę serwisu ogarnie każdy średnio ogarnięty człowiek z laptopem i kluczem imbusowym. Gdzie te koszta serwisu?
6. koko2403, skończ bo się tylko kompromitujesz.
7. Trzeba być tępym chu :coo: jem, żeby nie rozumieć jak działa sterownik benzynowy który nie pozwala na żadne psucie silników przy poprawnie wyregulowanej instalacji LPG.
_________________
 
 
 
koko2403 



BMW: e46 323i
Silnik: M52TUB25
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 386
Skąd: RADOM
Wysłany: 09-11-11, 22:32   

spinaczo napisał/a:
Enzo, sory, myślałem, że to sarkazm.



1. Silnik spala do 20% więcej LPG (w litrach) niż benzyny, wynika to z różnych wartości opałowych.
2. Jestem Fanem LPG, nie widzi tego tylko ktoś kto nie doczytał i się rozpędził.
3. LPG nie montują w fabrykach bo lobby naftowe wydaje grube miliony na łapówki.
4. Silnik przejedzie na LPG dokładnie tyle samo kilometrów co na benzynie bo silnik jest z metalu i nie widzi różnicy, jeśli już się czepiać to benzyna spłukuje olej z cylindrów a LPG nie, więc to benzyna psuje silnik.
5. Dobrej jakości wtryski wymagają w polskich warunkach czyszczenia po około 100 tys km, resztę serwisu ogarnie każdy średnio ogarnięty człowiek z laptopem i kluczem imbusowym. Gdzie te koszta serwisu?
6. koko2403, skończ bo się tylko kompromitujesz.
7. Trzeba być tępym chu :coo: jem, żeby nie rozumieć jak działa sterownik benzynowy który nie pozwala na żadne psucie silników przy poprawnie wyregulowanej instalacji LPG.




Ja się kompromituję? To żadna kompromitacja bo i ja mam swoje racje i Wy i tak naprawde nie dojdziemy porozumienia. Moim zdaniem temat do zamknięcia bo chłopaczek co pytał o gaz do swojego 1,9 to juz pewnie dawno przerobił swoja bemke na kuchenke gazowo-turystyczna albo i nie
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 09-11-11, 22:40   

Twoje racje zostały zeżarte przez matematyczny aparat logicznego rozumowania :krzeslo:
_________________
 
 
 
_sebcio_ 



BMW: e30 318i
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 50
Skąd: pl
Wysłany: 09-11-11, 23:28   

spinaczo napisał/a:
Twoje racje zostały zeżarte przez matematyczny aparat logicznego rozumowania :krzeslo:


:lol: :lol: :lol:

Panowie I Panie :) temat rzeka... tak jak to czy bmw jest lepsze czy audi...czy bmw jest bolidem młodzieży wiejskiej czy golf itd... każdy ma swoje zdanie i tyle :D

nie dziwie się że osoba która robi 10tyś-15tyś nie założy gazu ale dziwie się że piszę że gaz nie do bmw i że szajs :lol: a jak by przyszło robić 25tyś rocznie to od razu do gazownika :yeah:
_________________
OO=[][]=OO
 
 
Enzo 



BMW: 528i E39
Imię: Tomasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2448
Skąd: Nysa
Wysłany: 10-11-11, 11:57   

spinaczo sorry pomylilem cie z innym kolesiem, ktory pisal w innym dziale i nie podawal argumentow
_________________
rev
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14