Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od nowicjusza ;)
Autor Wiadomość
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 13-07-09, 15:06   Kilka pytań od nowicjusza ;)

Witam

Od paru tygodni próbuję kupić mój pierwszy samochodzik, wybór padł na Audi A4 (1.8T), wczoraj byłem obejrzeć pewną sztukę lecz idealna nie była... w drodze powrotnej zauwarzyłem E46 (2.5) na sprzedaż, korzystając z sytuacji postanowiłem obejrzeć, była na prawde utrzymana itp. po przejechaniu się naprawdę autko przypadło mi do gustu no i teraz mam dylemat ;)

Przede wszystkim bardzo mało się znam na samochodach, o A4 czytałem dość sporo i dowiedziałem się tego i owego. O BMW nie wiem nic, wiec mam kilka pytań:

1. Czy BMW również ma numery VIN dzięki którym sprawdzę historię samochodu w ASO ?
2. Jeśli mają to gdzie ten numery znajde, tak samo jest wlepka w bagażniku przy kole zapasowym?
3. Czy są też kody wyposażenia ?
3. Jak sprawdzić datę produkcji szyb, na które cyferki patrzeć?
4. Jak bym kupował to raczej z silnikiem 1.8 jakieś uwagi do niego?
5. Czy da się jakoś samemu sprawdzić w jakiej kondycji jest most ?
6. Na co zwracać uwagę, czy samochód z 2000r ma prawo mieć gdzieś rdzę?

A może jest gdzieś na forum jakiś poradnik gdzie to wszystko jest opisane? (nie znalazłem ;/)

Ponadto, jeszcze taka sprawa, większość E46 wygląda tak:
http://moto.allegro.pl/item678113768_bmw.html
ale czasem zdarzają się takie:
http://moto.allegro.pl/it...t_m_pakiet.html

Jak widać inny zderzak, no i przede wszystkim lampy, według mnie dużo ładniejsze, to jest jakiś nowszy model? Pod jakim hasłem szukać E46 z tymi drugimi lampami ?

Z góry dzięki za wszystko odpowiedzi, jak coś mi się jeszcze przytomni to dam znać ;)
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-07-09, 15:19   

Wafer, przedewszystkim nie porównuj Audi do BMW :D
Inna liga. Audi to jest audi i tyle.
A BMW to długo by pisać :D
Wafer napisał/a:

1. Czy BMW również ma numery VIN dzięki którym sprawdzę historię samochodu w ASO ?

I nie tylko :)
Wafer napisał/a:
2. Jeśli mają to gdzie ten numery znajde, tak samo jest wlepka w bagażniku przy kole zapasowym?

Wybite na kolumnie z przodu i czasmai na podszybiu. Naklejka dodatkowo jest jeszcze na kielichu.
Wafer napisał/a:
3. Czy są też kody wyposażenia ?

Tak. I zdziwisz się w porównaniu do Audi co mogło być w opcji :)
Cytat:
3. Jak sprawdzić datę produkcji szyb, na które cyferki patrzeć?

Tego to nigdy nie rozkminiałem w BMW. Wszystkie napewno muszą bć tego samego producenta BMW :)
Wafer napisał/a:
4. Jak bym kupował to raczej z silnikiem 1.8 jakieś uwagi do niego?

Za mały :) Lepiej kupić R6 a spalanie masz podobne :)
Wafer napisał/a:
5. Czy da się jakoś samemu sprawdzić w jakiej kondycji jest most ?


Jak w każdym samochodzie. Czy nie wyje, nie churgocy i czy wyciekó nie ma.
Wafer napisał/a:
6. Na co zwracać uwagę, czy samochód z 2000r ma prawo mieć gdzieś rdzę?

Prawo ma mieć :)
Wafer napisał/a:
Ponadto, jeszcze taka sprawa, większość E46 wygląda tak:

Ta pierwsza to przedliftowa. Druga po 2001 poliftowa.
I nie patrz na te Audiole. Nie zapewnią ci tyle radośći co BMW :) Są nudne i oklepane.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 13-07-09, 15:34   

Hmmm, no na razie dzięki ;)
Będę jeszcze wdzięczny za rozwinięcie tego 'R6' domyślam się że chodzi ci tu o oznaczenie silnika, ale tego w BMW tez nie wiem, lepiej napisz pojemność ;D

Przy okazji nie kumam jeszcze tego, 318, 318i i 316? Na moje oko jest to bardzo podobne... No i silnik 1.8 ma 118KM, a 1.9 105KM ? Dziwne.... ;P

Co do liftingu to tą co podałem jest z 2000r. rozumiem że z końca roku i już się załapała na lifting?

lolejko napisał/a:

I nie patrz na te Audiole. Nie zapewnią ci tyle radośći co BMW :) Są nudne i oklepane.

No tu się zgadza, pierwsza jazda tym i tym przepowiada za BMW, aczkolwiek szkoda ze nie ma silników 1.8T ;P
No i jest jeszcze jedna sprawa, ten głupi stereotyp o BMW... i ich użytkownikach... ;P
 
 
 
damian-lodz 



Imię: Damian
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 2203
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-07-09, 16:24   

316: okresla serie 3 z silnikiem 1.6; 318 okresla serie 3 z silnikiem 1.8; 320 okresla serie 3 z silnikem 2.0 i tak dalej. seria 5 bedzie miala np oznaczenie 525 czyli seria 5 z silnikiem 2.5. a jesli chodzi o rozwiniecie skrotu "R6" to oznacza to 6 cylindrow w rzedzie... polecam ;) i ten dzwiek :dewil: jesli chodzi o stereotyp to prawdziwy milosnik tej marki smieje sie z tego... (przynajmniej ja tak mam, nie interesuje mnie zupelnie co ludzie o mnie mysla) ;)
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-07-09, 17:07   

Wafer napisał/a:
Co do liftingu to tą co podałem jest z 2000r. rozumiem że z końca roku i już się załapała na lifting?

Ta akurat prawdopodobnie załapała się na zmienienie przodu przez jakiegoś blacharza :)
Wafer napisał/a:
Będę jeszcze wdzięczny za rozwinięcie tego 'R6'

R6- rzędowa szóstka
Kultura pracy, mocc spalanie i wszystko lepsze niż R4 :)
Wafer napisał/a:
No i jest jeszcze jedna sprawa, ten głupi stereotyp o BMW... i ich użytkownikach... ;P

Kupisz i zapomnisz o tym :)
Wafer napisał/a:
No tu się zgadza, pierwsza jazda tym i tym przepowiada za BMW, aczkolwiek szkoda ze nie ma silników 1.8T

BMW ma lepsze :D R6

Co do oznaczeń w E46 pisali na klapię 316 a w rzeczywistości jest 1,8. W R4 dziwnie to jakoś oznaczali :)
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 13-07-09, 18:25   

Hmmm, no raczej na R6 się nie skuszę, będzie to moja pierwsza furka, raczej autko ma zarabiać na siebie wiec przydało by się coś w miarę oszczędnego ;P
Jaka jest różnica w spalaniu 1.8(R4) a 2.0(R6) ?

I o co chodzi z tym 'niezniszczalnym rozrządem' gość od tej E46 z 2.5 twierdził że przy eksploatacji odpada wymiana rozrządu gdyż jest na łańcuch i jest dożywotni, prawda to? I w jakiś silnikach występuje łańcuch? Bo z tego co wiem to 1.8 ma pasek ;P
 
 
 
BayerMW 


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 1672
Skąd: PL
Wysłany: 13-07-09, 19:27   

damian-lodz napisał/a:
316: okresla serie 3 z silnikiem 1.6; 318 okresla serie 3 z silnikiem 1.8; 320 okresla serie 3 z silnikem 2.0 i tak dalej

Nie zawsze ja mam model 318i a mam 2.0 :P
Wafer napisał/a:
I o co chodzi z tym 'niezniszczalnym rozrządem' gość od tej E46 z 2.5 twierdził że przy eksploatacji odpada wymiana rozrządu gdyż jest na łańcuch i jest dożywotni, prawda to? I w jakiś silnikach występuje łańcuch? Bo z tego co wiem to 1.8 ma pasek ;P
Z tego co slyszalem to wszytskie betki maja łancuch i praktycznie sie go nie wymienia
lolejko napisał/a:
Ta akurat prawdopodobnie załapała się na zmienienie przodu przez jakiegoś blacharza
A nie jest czasami tak ze rocznik 2000 a model roku 2001?? czy raczej w BMW tak nie ma ( mialem tak w omedze)
Ostatnio zmieniony przez BayerMW 13-07-09, 19:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BayerMW 


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 1672
Skąd: PL
Wysłany: 13-07-09, 19:31   

damian-lodz napisał/a:
jesli chodzi o stereotyp to prawdziwy milosnik tej marki smieje sie z tego... (przynajmniej ja tak mam, nie interesuje mnie zupelnie co ludzie o mnie mysla)
Zgadzam się
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-07-09, 19:49   

BayerMW napisał/a:
A nie jest czasami tak ze rocznik 2000 a model roku 2001?? czy raczej w BMW tak nie ma ( mialem tak w omedze)

Nie lift był od 2001.
Wafer napisał/a:
I o co chodzi z tym 'niezniszczalnym rozrządem'

łańcuch :)
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 13-07-09, 20:54   

A czy łańcuch jest stosowany w wszystkich silnikach BMW ?
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-07-09, 21:41   

W E46 tak
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
CalibraFan 



BMW: E30 325i
Imię: Grześ
Silnik: mityczny
Wiek: 34
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 1061
Skąd: B-stok
Wysłany: 14-07-09, 02:18   

We wszystkich E46 jest łańcuch. Niby bez obsługowy ale czasami warto posłuchać go ,a nuż napinacz będzie klękał. Ale to tylko w autach z przebiegiem pod 300'000 :P
_________________
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 14-07-09, 09:16   

Hmm coraz bardziej podoba mi się to autko ;)

Trochę pytań o szczegóły i głupoty:
- Ringi - hmm, można tego używać jako świateł do jazdy dzienne?
- Lifting - jak dla mnie E46 po lifcie wygląda o niebo lepiej... da się samemu go zrobić? Nowe błotniki i lampy... jaki koszt?
- Nawigacja - z tego co wiem to zamiast radia i klimy można wstawić nawigację... i wszystko ok, ale od czego jest to 'coś' w bagażniku po lewej stronie? Czy to też trzeba dokupić jeśli nie ma w standardzie i czy w ogóle da się to doinstalować jeśli nie było fabrycznie?
- Kierownica wielofunkcyjna, jeśli jej nie mamy... czy również da się ją dołożyć?
- To samo co wyżej tylko z tempomatem?
- Na ile są przydatne te wszystkie systemy trzy literowe, ASC (czy coś takiego) przydatne to?
- Drewniana tapicerka, mmmm bardzo mi się podoba, pytanie czy da się ją dokupić, o ile do Audi jest tego masa na allegro do E46 nie znalazłem żadnego całego kompletu :/

...hm, narazie starczy ;)

Pozdrawiam
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 14-07-09, 09:47   

Wafer napisał/a:
- Ringi - hmm, można tego używać jako świateł do jazdy dzienne?

W E60 oryginalnie tak jest :D
Wafer napisał/a:
- Lifting - jak dla mnie E46 po lifcie wygląda o niebo lepiej... da się samemu go zrobić? Nowe błotniki i lampy... jaki koszt?

Lampy, błotniki, maska. W Sedanie i coupe dla mnie ładnijej wyglada przed. W touringu tylko po lift.
Wafer napisał/a:
- Nawigacja - z tego co wiem to zamiast radia i klimy można wstawić nawigację... i wszystko ok, ale od czego jest to 'coś' w bagażniku po lewej stronie? Czy to też trzeba dokupić jeśli nie ma w standardzie i czy w ogóle da się to doinstalować jeśli nie było fabrycznie?

Da się wszystko doinstalować. To po lewej stronie to czytnik i zmieniarka. Koszt włożenia kpl. Navi ORI to około 4000zł.
Cytat:
- Kierownica wielofunkcyjna, jeśli jej nie mamy... czy również da się ją dołożyć?

Wszysto się da.
Wafer napisał/a:
- To samo co wyżej tylko z tempomatem?

Jak wyżej
Wafer napisał/a:
- Na ile są przydatne te wszystkie systemy trzy literowe, ASC (czy coś takiego) przydatne to?

Jesli lubisz latac bokiem to nieprzydatne :D
Wafer napisał/a:
- Drewniana tapicerka, mmmm bardzo mi się podoba, pytanie czy da się ją dokupić, o ile do Audi jest tego masa na allegro do E46 nie znalazłem żadnego całego kompletu :/
Trzeba dobże szukać. Drewnianej tapicerki to chyba w żadnym aucie nie ma. Chyba że jakieś taborety od pania Henia :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
BayerMW 


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 1672
Skąd: PL
Wysłany: 14-07-09, 10:25   

lolejko napisał/a:
- Na ile są przydatne te wszystkie systemy trzy literowe, ASC (czy coś takiego) przydatne to?
A jaka jest roznica miedzy ASC a DSC III??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14