Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od nowicjusza ;)
Autor Wiadomość
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 14-07-09, 18:06   

Wafer napisał/a:
Będę jeszcze wdzięczny za rozwinięcie tego 'R6' domyślam się że chodzi ci tu o oznaczenie silnika, ale tego w BMW tez nie wiem, lepiej napisz pojemność ;D

Przy okazji nie kumam jeszcze tego, 318, 318i i 316? Na moje oko jest to bardzo podobne... No i silnik 1.8 ma 118KM, a 1.9 105KM ? Dziwne.... ;P

Co do liftingu to tą co podałem jest z 2000r. rozumiem że z końca roku i już się załapała na lifting?


1) R6 - 6 cylindrów rzędowo, R4 -4 cylindy rzędowo, V8 -8 cylindrów w układzie V, itd

2) Symbol na klapie ma różne znaczenie w zaleznosci od modelu czy to e36/e46/e90 itd np e36 318i to 1800, e46 318i to 1900, ale po lifcie e46 318i to 2000. e36/e46 320i to 2000 ale e46 po lifcie to już 2200, e36/e46 323i to nie 2300, ale 2500. 2500 tez było w e36/e46 325i, ale 325i w nowej trojce e90 mialo 2500 a ma juz 3000 itd. Także oznaczeniami sie nie sugeruj.

3) Koniec roku 2000 to juz rok modelowy 2001 (rok modelowy w bmw liczy sie jak rok szkolny, od jesieni do lata).

BayerMW napisał/a:
lolejko napisał/a:
- Na ile są przydatne te wszystkie systemy trzy literowe, ASC (czy coś takiego) przydatne to?
A jaka jest roznica miedzy ASC a DSC III??


W bmw układ przeciwposlizgowy (ESP) nazywa się ASC+T lub też DSC. Można go wyłączyć przyciskiem na konsoli środkowej tuz nad gniazdkiem zapalniczki. Są to nazwy tożsame i na tym przycisku będzie napisane albo ASC albo DSC.
_________________

 
 
dami9 


BMW: 320d e46
Imię: Damian
Silnik: klekot :)
Wiek: 29
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-07-09, 14:45   

Może ja trochę dodam. Po pierwsze ta druga jest po fl i dołożony zderzak m pasztet.Po drugie nie tylko e60 ma oryginalnie ringi bo e65 i e90 też. Po trzecie asc to zwykła kontrola trakcji a podobno DSC współpracuje także z abs'em.
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 22-08-09, 11:15   

Witam, to znowu ja, dostalem maila ze jestem nieaktywnym userem dlatego piszę, poprostu wciąż szukam jakiejś fajnej E46, moje wymagania sie dosc zawęzily wiec ciezko coś znalesc, czas ogladac tez mam tylko w weekendy wiec pewnie predko nie kupię :)
Puki co dodam że wlasnie przekonałem się do R6 :hyhy:
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 22-08-09, 11:20   

Wafer napisał/a:
Puki co dodam że wlasnie przekonałem się do R6 :hyhy:

HEheheee przekonasz sie jeszcze bardziej jak kupisz :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 22-08-09, 11:23   

Wafer, To dobrze że wszedłeś na forum to konto ocaleje :P

Życzymy owocnych poszukiwań i chwal się odrazu jak już coś znajdziesz. A tak poza tym to że jeszcze nie masz Bawary nie znaczy że nie możesz z nami się integrować ;)
_________________
 
 
 
Darkshine. 



BMW: E36 coupe
Imię: Michał
Silnik: M52B25
Nadwozie: Coupe
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 67
Skąd: Niemcy, Berneck
Wysłany: 22-08-09, 18:55   

Tylko jak szukasz to :szukaj: dobrze bo lepiej doplacic pare PLN-ÓW za dobra :bmw: niz kupic jakąś pasć, :O najlepiej kup R6, 2l na poczatek starczy ,bedziesz zadowolony :hyhy: ;)
_________________

 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 24-08-09, 14:20   

Szukam szukam, ale z moimi wymaganiami troszke ciezko znalesc :)
Najabrdziej dręczące jest to jak silnik i kolor sie zgadza to wyposazenie nie, wiec kolejne pytanie ktore z tych rzeczy da sie 'dolozyc' a ktore sa tylko fabryczne :)

-halogeony (raczej napewno sie da, pytanie czy jest pociagnieta wiązka kabli i czy jest włacznik? czy trzeba gdzies ukrytego sobie zrobic).
-czujniki parkowania (w sumie nigdy nie jezdzilem z nimi, nie wiem jak to dziala, zawsze czy sie wlacza, ale gdy zapragnę to pewnie da sie dokupić?).
-hak (niektore maja i wyglada on na orginalny od producenta, czy E46 bylo w takie cos wyposarzone seryjnie? czy jako opcja? i czy kazde auto jest przystosowane pod hak i kwestią jest tylko sama koncowka, bo mocowania już są?).

Hmm jeszcze miałem o coś pytać ale juz nie pamiętam.
Pytania troche dziwne, ale ja lubie sporo wiedziec :P
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 19-09-09, 20:20   

No cóż, znalazłem tą jedyną ;)

Dzisiaj oglądałem pewną E46, na moje oko jest w b.d. stanie, niezłe utrzymana itp. jako ze nie dysponowałem na tyle czasem i gotówką zostawiłem zadatek i spisałem umowę przedwstępną.
Po samochód mam jechać w poniedziałek, ze względu że to moj pierwszy w życiu taki zakup mam masę pytań.

-Samochód?
Co warto zrobić przed zakupem?
- Sprawdzenie samochodu w ASO pod kontem historii i diagnostyka. (Jest sens? I ile to mniej wiecej kosztuje?)
-Legalność, da się sprawdzić czy samochód jest legalny (nie kradziony) np. na dowolnej komendzie policji sprawdzą mi coś takiego ?
-Gdzie ponadto warto jeszcze zajrzeć?
-Jedyną rzeczą którą się dopatrzyłem to jak jest ten element między przednią lampą a zderzakiem... to odległość tego elementu od maski jest okolo 2mm wieksza z jednej strony niz z drugiej, ta większa jest od strony haczyka od otwierania maski, czy to o czymś świadczy?
No i przednia szyba jest z logo "PIRKINSON" czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie, przednie boczne są z jakieś na S... Silvision czy coś takiego... a tylnie i od klapy bagażnika też z tej na S.. ale logo napis jest nieco mniejszy niz na tych przednich, czy to normalne?

Umowa:
Tu jest trochę zabawy, przede wszystkim samochód jest zarejestrowany na ciężarowy, ale sprzedawca zapewniał że zrobienie z tego osobówki to kwestia 50zł za nowe tablice, prawda?
Samochód ma właściciela i współwłaściciela (kobieta) i to właśnie ona sprzedaje samochód ponieważ mąż jest po wypadku i ma ograniczoną sprawność ruchową, pytanie czy mogę z nią zawrzeć umowę, dała mi upoważnienie do sprzedaży napisane odręcznie z podpisem męża. Czy na takim upoważnieniu nie musi być zadnej pieczątki z jakiegoś urzedu?
Umowa kupna-sprzedazy, czy ta http://www.v10.pl/prawo/U...mochodu,12.html może być? Co najważniejsze musi byc zawartę w umowie, i czy ten punkt:

"Sprzedający oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia. "

Zapewnia w 100% że samochód nie ma jakis długów, nie jest pod zastaw ani nic takiego do czego będę musiał dopłacić?

Koszta:
Jakie koszta bede musiał ponieść od ręki? Przerejestrowanie ~250-300zł, ubezpieczenie OC, opłata wzbogacenia, ile? i czy coś jeszcze?

Z góry strasznie mocno dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
 
 
 
shark 


BMW: 2xE21 320/6 E36 QP 328i
Imię: Jakub
Wiek: 39
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 217
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 20-09-09, 09:18   

ASO sprawdzi wszystko za ok 300zł,tzn stan mechaniki,stan karoserii,czy np ćwiartka nie jest wstawiona,kontrola lakieru,grubość szpachlu.Jeśli auto było serwisowane,lub ktoś miał nim dzwona i było robione w ASO,to wyjdzie.Oryginalność przebiegu,czyli np jeśli przy ostatnim serwisie przed sprowadzeniem do polski,auto miało robioną obsługę przy np 160tkm,a po roku od tego czasu na liczniku jest 161tkm to wyjdzie że przebieg kręcony.
Sprawdzają czy wyposażenie,kolor np tapicerki,mechanika zgadzają się z tym co wyjechało z fabryki.Jeśli nie zgodzi się np kolor wnętrza samochodu,tzn że mógł być zalany.Ale to już groobsze afery.Moim zdaniem warto dać te 300zł i mieć święty spokój.Potargować jeszcze coś.Wymieniona szyba,albo pęknięcie i wymienili,albo wsadzili tego pilkingtona po wypadku.Z tych tańszych to wszytkie po kolizyjne,dużo powypadkowych,dla mnie jak jest dobrze zrobiony to ok,ale przede wszystkim mechanika musi być igła,bo to kosztuje najwięcej.

Jęśli masz jakiegoś znajomego diagnostę od przeglądów,odwiedź go w pracy.Stacje diagnostyczne przeważnie sprawdzają stan samochodu+wydruk,nieodpłatnie.

Najlepiej żeby ten gość się podpisał przy Tobie na umowie,skoro machnął kobicie autograf na druczku..tak też załatwisz.W skarbówce płacisz 2% od ceny na umowie.Rejestracja 300zł.Skoro ciężarowy to auto firmowe.Ale nie wiem jak jest ze sprzedażą tego autka osobie prywatnej.Chyba jeszcze -vat musi być,bo oni chyba muszą jakoś wyksięgować to auto z firmy.

Mam tylko nadzieję że ten sparaliżowany gość,to się tak nie załatwił w tej beemie.
_________________
siema siema,się gra się ma,się nie ma to siema siema
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 20-09-09, 12:41   

Auto jest na ciezarowy bo do 2004 bylo w leasingu, obecnie jest w rekach prywatnych.

Postaram się zeby jechac do tego goscia i faktycznie się podpisał.

Jest jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem bo ma byc wyjaśniona przed zakupem, ale na desce rozdzielczej swieci sie kontrolka, taki trójkącik z piorunkiem, nie znam się na tym ale wygląda to na bład elektryki. No i kobitka twierdzi ze to wina spalonej zarówki w kierunkowskazie i wstawionej zastępczej o innych parametrach, ale na jutro juz bedzie dobrze. Pytanie czy BMW jest aż tak inteligentne ze rozpozna złą (ale działającą) żarówkę ?


Co do ceny to nie wyglada na niską... jest to srebrne kombi z 1.8, 2 szyby klima, xenony, wersja przed liftem, 2001r, przebieg 150k, cena trochę ponad 24 000 i stargowałem tylko 300zł wiecej nie da rady. No i samochód nie sprowadzany, od nowosci w polsce, 1 wlasciciel, nie handlarz.
Ostatnio zmieniony przez Wafer 20-09-09, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 20-09-09, 12:58   

Wafer napisał/a:


Jest jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem bo ma byc wyjaśniona przed zakupem, ale na desce rozdzielczej swieci sie kontrolka, taki trójkącik z piorunkiem, nie znam się na tym ale wygląda to na bład elektryki. No i kobitka twierdzi ze to wina spalonej zarówki w kierunkowskazie i wstawionej zastępczej o innych parametrach, ale na jutro juz bedzie dobrze. Pytanie czy BMW jest aż tak inteligentne ze rozpozna złą (ale działającą) żarówkę ?



tutaj masz podświetlone wszystkie kontrolki E46

co do kontrolek świateł to masz oddzielny "moduł" (kontury samochodu z żarówkami) a to co ta kobitka mówi to mi nie wygląda na przepaloną żarówke
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 20-09-09, 13:15   

Świecił się ten żółty trójkącik w kółku między prędkościomierzem a obrotomierzem, od czego on jest ?


 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 20-09-09, 13:28   

Automatyczny system stabilizacji toru jazdy

ale ludzie bzdury wygadują, jak ja kupowałem swoje E46 to kolo na włącznik klimatyzacji powiedział, że to od chłodnicy silnika hehe
 
 
 
Wafer 


BMW: Kupię E46
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Częsochowa
Wysłany: 20-09-09, 13:34   

Hmmm czyli ta kontrolka oznacza tylko ze ASC jest włączone?
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 20-09-09, 13:39   

Wafer napisał/a:
Hmmm czyli ta kontrolka oznacza tylko ze ASC jest włączone?


no właśnie jeśli świeci się cały czas to znaczy, że jest wyłączona, chociaż to dziwne, bo po włączeniu powinna być aktywna (czyli kontrolka nie powinna się świecić). Nie wiem co to może oznaczać, możliwe, że ktoś kombinował i przeprogramował komputer tak, że na starcie ASC jest wyłączone. Albo to jakiś błąd...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14