Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
budowa domu - papierkowe sprawy
Autor Wiadomość
13matt13 


BMW: BMW e36
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 311
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 12-12-16, 10:24   

BMWe361.8IS napisał/a:
Panowie odgrzewam temat mam działkę od zeszłego roku i zastanawiam się nad budową. Czy przed złożeniem wniosku na pozwolenie budowy muszę wziąć geodetę żeby mi wytyczył działkę?


Raczej musisz zrobić mapę do celów projektowych, jak nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to występujesz o warunki zabudowy dla działki (tam są określone "cechy" budynku jaki możesz postawić, dach, kolory elewacji, czy piętrowy czy bungalow itd...)
Mając mapę projektant na podstawie tych warunków lub planu zagospodarowania nanosi twój projekt na mapę i reszta dalej do urzędu o wydanie pozwolenia na budowę ... tak w skrócie.
 
 
bonsky 


Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: Warszawa/Kraków
Wysłany: 27-01-17, 10:28   

U mnie jesteśmy już na etapie wykańczania wnętrz. Część mebli chciałbym sam wykonać. Pytanie tylko gdzie znaleźć w dobrej cenie płyty meblowe - najlepiej w różnych wzorach i kolorach - bo ja decyzji w tej sprawie nie będę podejmował :)
 
 
classic 


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-17, 13:54   

bonsky napisał/a:
U mnie jesteśmy już na etapie wykańczania wnętrz. Część mebli chciałbym sam wykonać. Pytanie tylko gdzie znaleźć w dobrej cenie płyty meblowe - najlepiej w różnych wzorach i kolorach - bo ja decyzji w tej sprawie nie będę podejmował :)


No cóż. Możesz zorientować się w studiach mebli kuchennych w swojej okolicy W takich miejscach może być możliwość zamówienia plyt meblowych. Chociaż również niekoniecznie ponieważ mogą Ci zaproponować jedynie samodzielne zrobienie mebla.

Duże znaczenie tutaj ma też wybór odpowiedniej wentylacji:
https://ultrawent.pl/

Od siebie polecam kontakt z nimi. Oferują montaż wentylacji w Lublinie.
Ostatnio zmieniony przez classic 20-04-23, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jackx 


BMW: E30
Imię: Jacek
Silnik: M20B25
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 255
Skąd: wawka
Wysłany: 30-01-17, 09:26   

"JUAN" Palisadowa 20, kupisz tam wszystko do mebli a jesli masz wymiary to przytną na wymiar obkleją brzegi i wywiercą otwory pod zawiasy. Zaopatruje się tam większość "meblarzy"
 
 
 
Sanderus 


Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-08-17, 12:35   

Tak zwana papierologia to trudna sprawa do ogarnięcia przy budowie domu, ale trzeba przez to jakoś przebrnąć, tak samo jak przez przygotowanie sobie odpowiednich narzędzi i zamocowań (przydatne są zwłaszcza kotwy, o których można poczytać na toczytam.pl/co-to-sa-kotwy-mechaniczne-i-kiedy-ich-potrzebujesz/) - wszystko to trzeba po prostu "odhaczyć" zanim weźmiemy się za budowę.
 
 
zenlos 


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-17, 12:02   

Każdy kto chce się budować musi to przerobić. Nie ma innego wyjścia. Gdy już przez to przebrniemy, później kilka miesięcy budowania, remontowania i przy dobrych wiatrach po roku można będzie zamieszkać w swoim domu. Okey, ale to rok wyjęty z życia. Nie rozumiem, dlaczego w Polce taką małą popularnością cieszą się domy budowane w technologii szkieletowej. Jeżeli jest dobra ekipa, to w 3 miesiące można postawić taki dom. Przy czym drewniane elementy wykonywane są niemal w laboratoryjnych warunkach, osuszane. Przez okres 1 życia spokojnie to wystarczy. Czyli taki dom na 50-60 lat. Są też tańsze w budowie, mają lepsze właściwości izolacyjne. Krótko mówiąc zalet jest więcej nad wadami. Zresztą tutaj http://siniat.pl/pl-pl/ce...ii-szkieletowej zostało to fajnie wyjaśnione
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15