Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
M52b25 Ciężko pali na ciepłym
Autor Wiadomość
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 12-03-16, 09:05   M52b25 Ciężko pali na ciepłym

Witam, borykam się z problemem. Auto nabyłem z LPG, myślałem, że przez starą instalację mapa paliwa się rozjeżdża, bądź teżwtryski/parownik puszcza bo auto miało problemy z odpalaniem (odpalał za którymś razem) i czasami było bardzo mułowate.

Zdemontowałem inst. gazową, ciężkie odpalanie po tym jak auto się nagrzeje zostało. Oddałem auto do blacharza na msc (miałem nadzieję, że zostało zresetować kompa i problem ustanie). Odebrałem auto od blacharza. Na zimnym pali cały czas na dotyk, jednak na ciepłym (po dłuższej trasie - 10-15km) kręci, czasami załapie i zgaśnie od razu, potem znowu kreci. I tak za 15stym razem może odpali z gazem w podłodze.

Wymieniłem pompe paliwa. Auto nadal na zimnym pali na strzała, zrobiłem dwie krótsze trasy po mieście (silnik był już nagrzany), auto odpalało bez problemu. Myślałem, że to jednak pompa i problem ustał. Jednak wieczorem po powrocie do domu - 15km, problem powrócił. Trzeba znowu dłużej kręcić i wspomóc go gazem (jednak nie jest tak tragicznie jak przy poprzedniej pompie). Pompy wymieniałem już dwie. Wnioskuję, ze to coś powiązane z paliwem i nimi ale nie w samej pompie jest problem. Może czujnik ciśnienia paliwa ?

Auto normalnie ma moc i za każdym razem pali na dotyk jak jest zimy...
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 12-03-16, 09:07   

czujnik walka
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 12-03-16, 10:11   

Właśnie teraz wróciłem do domu, zrobiłem trasę 30km. Auto w drodze powrotnej mi zgasło. Stanąłem na poboczu, kręciłem i nic, nawet nie załapał ani na chwilę (zero podanego paliwa). Otworzyłem maskę, podociskałem wtyczki czujników, przepływki, otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami i je też podociskałem i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło na strzał (bez żadnego ostygnięcia itd).

Dojechałem do domu, zgasiłem, od razu chciałem spróbować zapalić, dalej to samo, kręcił i nic. Otworzyłem maskę, poruszałem bezpiecznikami i przekaźnikami i auto odpaliło na strzał. Gasiłem, odpalałem, bez problemu. Myślę, że przekaźnik pompy jest luźny i na nierównościach może się lekko wypinać, dlatego są takie przeboje. Raczej aż takiego zbiegu okoliczności, żeby ten czujnik wałka wariował to chyba by nie było ?
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 12-03-16, 10:13   

czujnik walka umarl poczekaj do ostygniecia jak ostygnie i odpali to wina lezy po stronie czujnika walka
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 12-03-16, 10:15   

Właśnie tak, jak przed chwilą napisałem, auto nagrzane i normalnie pali bez pierdnięcia. Po poruszaniu bezpiecznikami w gniazdach... Bezpośrednio jak wróciłem do domu, zgasiłem go i od razu chciałem odpalić to kaplica. Podniosłem maskę, podociskałem bezpieczniki i od razu odpaliłem bez najmniejszego problemu (nie zdążył nawet odrobinę ostygnąć). Potem go gasiłem, od razu odpalałem kilka razy i też bez problemów. Więc wnioskuję że bezpiecznik po jeździe (gdzie są różne wstrząsy, musi się jakoś luzować/wypinać) i dlatego auto nie chce odpalać.

Tylko czemu jak jest zimny to odpala zawsze bez problemu ... Silnik jak zagrzany to pompa paliwa potrzebuje większego prądu rozruchowego, a poluzowany przekaźnik nie jest w 100% wydajny czy jak ?
 
 
Naymad 
motodeviant



BMW: E36
Silnik: JeszczeM50
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 11 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 286
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-03-16, 10:24   

Ale uparty :hm:
whitedevil dobrze prawi. Sprawdź czujnik wałka
_________________
 
 
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 12-03-16, 10:31   

No to nie rozumiem w takim razie, czemu silnik jak jest nagrzany w tym momencie to pali tak samo jak na zimnym ? Jakby czujnik wałka był walnięty to by miał problem z rozruchem jak jest rozgrzany, nawet ten jeden raz na 5-6 zgaszeń i odpaleń. A silnik jest teraz ciepły i odpala bez problemu ZA KAŻDYM RAZEM. Podjadę dzisiaj na kompa i zobaczymy.
 
 
Szparus 



BMW: E36
Imię: Arkadiusz
Silnik: M52B20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 147
Skąd: Radom
Wysłany: 12-03-16, 13:36   

Miałem tak samo czujnik wału. Pojedziemy na kompa i zobacz.


ktoś twierdził, że niemozliwe, że wału bo wcale by nie odpalal. wymieniłem i jak ręką odjąl.
 
 
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 13-03-16, 22:06   

Niestety nie udało mi się podjechać na kompa, najwcześniej jutro. Ale dzisiaj rano powyciągałem przekaźniki oraz bezpieczniki, popsikałem je KONTAKTEM, i auto paliło za każdym razem normalnie. Czy zimny czy zagrzany, bez problemów. Jeszcze jedna uwaga, styki od przekaźnika pompy paliwa były całe okopcone.

Jest moźliwym, że czujnik wału ma swoje fochy? Że raz działa cały dzień i da się normalnie odpalać auto kilkanaście razy, a w inny dzień juź się nie da? Czy czujnik wału jak padnie to będzie ciągle coś nie tak?
 
 
kalinaboom 



BMW: E36
Imię: Tomek
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Wiek: 31
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-03-16, 22:33   

mama podobny problem w B28, tylko że wymieniłem czujniki na nowe VDO i dalej to samo. Musze dłużej pokrecic z 4 sekundy i odpala
 
 
 
disu 
BMW Fan



BMW: E36 328
Imię: Daniel
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 58 razy
Wiek: 29
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 1020
Skąd: Krosno
Wysłany: 14-03-16, 11:08   

czujnik wału zazwyczaj działa albo nie, sprawdź czy nie podcieka na niego z termostatu
czujnik wałka często piepszy zimny/ciepły
_________________
Moje 328 ;)
http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=41609

-CHIP TUNING - IMMO/EWS - POPCORN/BACKFIRE - FAST REV - IDLE - LAMBDA - DECAT
{{BMS46 * MS40 * MS41 * MS42 * MS43}}
{{--M43 * M50 * M52 * M52TU * M54--}}
-PROGRAMOWANIE LICZNIKA VIN PRZEBIEG MODUŁ-
 
 
Szparus 



BMW: E36
Imię: Arkadiusz
Silnik: M52B20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 147
Skąd: Radom
Wysłany: 14-03-16, 13:10   

Moze pasc całkowicie, ale tez dopiero np. po nagrzaniu moze nei działac.

Jak pytałem mechanika to mowił mi, ze niemozliwe zeby mi padl czujnik wału, bo wcale by mi samochod nie odpalał, a jednak na zimnym mi zawsze odpala, dopiero jak sie nagrzal, to palil za entym razem.

Z błedow na kompie wyszlo, mi ze oba czujniki uszkodzone, ale koleszka mowi, zebym zaczal od wału.

Bo jesli walniety były wałka, to nie byłoby mocy, falowanie i tego typu rzeczy, a mi po porstu ciezko palil na cieplym,i gasł na skrzyzowaniach, co za tym szlo, musialem sto razy krecic.
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 14-03-16, 16:13   

masz uwalony czujnik walka stąd twoje problemy kolego wymien czujnik i zobaczysz ze bedzie normalnie napisałem ci to w pierwszym poscie
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
Blitz 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 417
Skąd: Opole
Wysłany: 14-03-16, 22:55   

To jeszcze zostaje pytanie, jaki czujnik wałka ? Tylko i wyłącznie Siemens VDO, czy coś z zamienników typu Meyle itd ? Czytałem, że zamienniki lubią nie współgrać i warto zainwestować w Siemensa.
 
 
Szparus 



BMW: E36
Imię: Arkadiusz
Silnik: M52B20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 147
Skąd: Radom
Wysłany: 14-03-16, 23:08   

Tak, najlepiej ory siemens, bo tak jak mowisz, sa problemy z zamiennikami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14