Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydech ala m3 do 328ci?
Autor Wiadomość
fsiumzium 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Malbork
Wysłany: 24-08-16, 14:52   Wydech ala m3 do 328ci?

Witam, z góry chce zaznaczyc, ze podziękuje wszystkim tym którzy chcą moją wizje zwyzywac od agro tuningow itp. Potrzebuje tylko i wyłącznie odpowiedzi ludzi ktorzy maja w tym temacie doświadczenie. A wiec jak w temacie. Planuje kupic dyfuzor od m3 i moje plany zatrzymaly sie na etapie tego co w ten dyfuzor wpasuje. Najpierw myślałem zeby po prostu kupic ori koncowy m3 i wpasować, jednak jak troche poczytalem to juz wiem ze to nie wypał. Co myslicie o wzieciu jakiegos dedykowanego tlumika którego dzwiek bedzie mi sie podobal i pociagnieciu od niego rury z kolankiem i zakonczeniem tego dwururką na końcu? Moze ktos sie z tym bawil i wie jak cos takiego zrobić? Chodzi mi o to zeby nie bylo utraty mocy czy zwiekszenia spalania bez zadnych efektów. Od razu mowie ze nie bede wycinal kola zapasowego. :) co do wspawania czegos takiego i ogolnie zamocowania to mam od tego ludzi. Szukam tylko opinii kogoś, kto wie jak to bedzie z odprowadzaniem spalin przy takim czymś.
 
 
Qczy 



BMW: Czarne i takie niby czerwone
Imię: Tomek
Silnik: Jest
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 56 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3346
Skąd: ten dym ?
Wysłany: 24-08-16, 15:35   

Witamy przede wszystkim na forum.
Wydechu M3 nie wciśniesz bez wycinania co najmniej połowy zapasu. Są odpowiednie blachy do kupienia dopasowane do tego zabiegu.

Dodatkowo, wydech ten jest diabelnie ciężki + wieszaki (3) na którym jest zamontowany są bardzo trudne w zakupie. Przy 328 myślę, że dźwięk byłby smutnie cichy...

Prędzej proponowałbym poprowadzenie wzdłuż dyfuzora "kolanka" z odpowiednią końcówką np. Ultera.

U mnie wygląda to tak: zapas wycięty. Wycięty również końcowy i poprowadzone końcówki. Dźwięk - jak na bociana - co najmniej zadowalający.



_________________
Jestem jednym z milionów użytkowników BMW, a to moja historia :
www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=30556&start=0

www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=661765#661765

https://www.youtube.com/watch?v=EiZhkPUJtRs



Po co sprawdzać, skoro domyślasz się, że powinno działać ?
 
 
fsiumzium 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Malbork
Wysłany: 24-08-16, 15:57   

A fakt, zapomnialem. Witam witam. :) A nie wiesz moze jak by to wyszlo z parametrami i ogolnie jakby to dzialalo jakbym wlasnie zrobil takie kolanko? Widzialem na Youtube gosc miał wsadzone 2 jakies sportowe tlumiki obok siebie. Nieziemsko to brzmiało. Tylko zas ciekawe jak z mocą itp. O wstawianiu wydechu z m3 juz nawet nie myślę. Zrobie to jakos inaczej. Tylko pozostaje decyzja jak. Czekam na wypowiedzi reszty forumowiczy. :)
 
 
Qczy 



BMW: Czarne i takie niby czerwone
Imię: Tomek
Silnik: Jest
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 56 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3346
Skąd: ten dym ?
Wysłany: 24-08-16, 16:05   

W benzynie się nie wypowiem co do dźwięku i osiągów - u mnie nie było takiego problemu...
_________________
Jestem jednym z milionów użytkowników BMW, a to moja historia :
www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=30556&start=0

www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=661765#661765

https://www.youtube.com/watch?v=EiZhkPUJtRs



Po co sprawdzać, skoro domyślasz się, że powinno działać ?
 
 
fsiumzium 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Malbork
Wysłany: 24-08-16, 16:12   

Z tego co wiem podobno jakiekolwiek ingerencje w wydech w r6 moga duzo zmienic. Nie wiem czy to samo tyczy sie właśnie dospawania do rury wychodzącej z tlumika koncowego drugiej takiej i poprowadzenie jej kawalek dalej i wspawanie koncowki. :2:
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-08-16, 17:19   

Trochę wytniesz podłogę i będzie elegantaro ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15