Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie na temat skrzyń automatycznych w e34 i e39
Autor Wiadomość
walker0210 



BMW: E36
Imię: Rafał
Silnik: M43B16 :(
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 39 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 3133
Skąd: Brzesko - [KBR]
Wysłany: 27-01-17, 11:27   Opinie na temat skrzyń automatycznych w e34 i e39

Witajcie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w najbliższym czasie zacznę się rozglądać za e34 lub e39. Przeglądając ogloszenia zauważyłem, że spora liczba egzemplarzy obu modeli posiada "automaty". Raz w życiu tylko prowadziłem samochód ze skrzynia tego typu i nie mam większych doświadczeń z tym związanych. Proszę więc Was o radę, na co zwracać uwagę przy oględzinach auta z automatem, jakie są ich największe wady i ewentualne koszty typowych usterek? Wiem że automat ciezszy, auto więcej pali, no i ogólnie osiągi na tym cierpią, ale jesli trafilby się ciekawy egzemplarz to rozwazylbym taką opcję. Z góry dzięki za wszystkie Wasze wypowiedzi.
_________________
Gość zobacz moją Padakę

I ♥ E36

Potrzebujesz SAM NAPRAWIAM do swojego Kebaba ?? Zajrzyj do mojego chomika
 
 
 
Piotr87 


BMW: brak
Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 233
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa
Wysłany: 27-01-17, 13:12   

Miałem 328i w automacie (e36) i tam te skrzynie były bezawaryjne i praktycznie bezobsługowe. W e34 będzie podobnie. Fajna opcja w e36 i e34 to 3 tryby jazdy (sport, normalny i zimowy). Natomiast w e39 z tego co pamiętam były 2 rodzaje skrzyń. Poczytaj na 5er, który z nich był bardziej awaryjny.

OGROMNY plus automatów to ich wpływ na silnik i to, że idioci nie kupowali tych aut bo nie dało się nimi bąków kręcić także egzemplarze z automatem są w o niebo lepszym stanie mechanicznym niż manuale z podobnych lat produkcji.

Po mojej rocznej przygodzie z automatem śmiało mogę polecić ten wybór bo człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego a i dynamika nie traci aż tyle co niektórzy piszą :)
 
 
chudy 
7.62mm



BMW: e30
Silnik: m30b35 ?
Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 1464
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-01-17, 19:48   

mialem automat ponad rok w e32
super sprawa, chetnie bym wrocil do automatu
fajnie by bylo gdybys sprawdzil na zimnej skrzyni czy nie przeciaga biegow i nie szarpie i tak samo na rozgrzanej.
sprawdz tez czy wszystkie biegi wbija, jak funkcjonuje kickdown, swietna sprawa przy wyprzedzaniu.
podstawa to filtr i olej

zalezy jeszcze w jaka motorownie celujesz bo jednak ja osobscie bym nie chcial 2.0 w leniuchu
_________________

 
 
 
tomgtdek69 



BMW: E39
Imię: Tomasz
Silnik: M62B44
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 65 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 1559
Skąd: Słupsk
Wysłany: 29-01-17, 21:27   

Mam automat e39 skrzynia ZF, jest genialna w aucie którego używam sporadycznie (tylko trasy), skrzynie getrag'a były nieco mniej żywotne ale bez dramatu.
W daily też by się sprawdziła ale chyba faktycznie nie 520iA bo tu mogło by nieco dynamiki brakować.
Natomiast jeździłem 316 w automacie i uwierzcie mi po mieście i w trasie przy przepisowych prędkościach dawała rade. Jednak czasem wpadasz na ekspresówkę itp.. i tam już ciekawie nie jest.
Jeśli chodzi o 523 w górę to jestem za automatem...Oczywiście mowa tylko o 39.
Ps w e39 skrzynie są adaptacyjne (też posiadają tryb sport)...
_________________
Dziadkowóz http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
.
 
 
 
chudy 
7.62mm



BMW: e30
Silnik: m30b35 ?
Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 1464
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-01-17, 21:32   

tryb sport bardzo umila jazde :) jak masz ochote troche depnac w gaz to na trybie sport bardzo fajnie sie smiga :) tylko ze m60 wtedy robila wir w baku, ale co tam fajnie bylo heh :ok:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 14