Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Światła przeciwmgielne takie same jak hamulca
Autor Wiadomość
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 21-04-17, 09:55   [E36] Światła przeciwmgielne takie same jak hamulca

Tak jak nazwa tematu opisuje chodzi o tylne światło/światła przeciwmgielne. Gdy je włączę to zapalają się z tyłu dokładnie takie same lampy jak w przypadku hamowania tj. dwa po zewnętrznej stronie i jedno na szybie po środku. Nie sądzę, że to tak powinno być bo z włączonymi przeciwmgielnymi podczas hamowania nie widać żadnej różnicy. Czy te światła/światło nie powinno być od wewnętrznej strony tuż obok światła stopu? Czy wystarczy rozkręcić lampy, odszukać kabel odpowiedzialny za światła przeciwmgielne i podłączyć go poprawnie czy może jakiś spinol to jest? Jak włączę przeciwmgielne z tyłu to żadna lampka się nie zapala pod zegarami, przód jest ok. Proszę o poradę za co mam się zabrać aby rozwiązać ten problem.
 
 
sigo 


BMW: e36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 114
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-05-17, 06:58   

a jakie masz lampy? Ja miałem podobnie w chińskich r&w, nie chciało mi się bawić tym badziewiem nawet, na fabrycznych jest si
 
 
Fildaros 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-17, 10:18   

No ja też miałem prboelm z chińskimi na moje tylko fabryczne dobrze działają albo jakieś konkretnej marki nie chińskie bo te się psują i potem tak jest że nie działa jak trzeba
_______________________
spedycja polska niemcy
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 26-06-17, 10:39   

A jak odróżnić chińskie od oryginalnych? Takiej marki ZKE jak przednie? Nie sprawdzałem tego jeszcze bo aktualnie autko ma problem z startem w ogóle. Odkręciłem czarną pokrywę tylko i widziałem, że w obu nie ma wszystkich żarówek. Tych czerwonych na dole od wewnętrznej strony nie ma. Czy czasami tam nie powinny być tylne przeciwmgielne? Coś musi być źle połączone tj tylne przeciwmgielne z światłami hamulca podłączone bo nawet lampka na desce się nie wyświetla. Z przednimi jest ok.
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 01-01-18, 12:28   

Witam ponownie. Problem nadal występuje i chciałbym wrócić do tematu i znaleźć rozwiązanie.

Po włączeniu świateł pozycyjnych/mijania (bez jednego wkładu po lewej stronie na fotce numer 1) palą się dwie żarówki z tyłu, jedna 5W a druga 4W. Po włożeniu tego wkładu świeci jak po prawej.

Gdy wkłady od czerwonego światła pod wstecznym są wywalone i depcze na pedał hamulca to te same żarówki/światła co od pozycyjnych/mijania palą się i doświetlają mocniej + zapala się trzecie światło stopu więc tutaj też jest OK. Gdy włożę te dwa wkłady pod wstecznym i depcze na hamulec to żarówki od tylnych pozycyjnych/mijania świecą + doświetlają mocniej + trzecie światło na szybie zapala się ORAZ prawe, mocne światło pod wstecznym (mocne jak od hamulca) również zapala ale lewe już nie.

Gdy włączę światła przeciwmgielne z wkładami na miejscu to pali się tak samo jak w przypadku depnięcia na hamulec przez co nie widać jakiejkolwiek różnicy jeśli depczę na hamulec.

Czy to na prawdę może być wina samych świateł czy raczej okablowania? Nie mam oryginalnych lamp raczej, nie widzę loga BMW na nich a jedynie numery tak jak fotce numer 2 i 3.



 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 01-01-18, 12:37   

To są lampy które masz od początku ? Masz check control w aucie?
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 01-01-18, 12:48   

Te lampy były zamontowane już jak kupiłem to auto rok temu. Chyba mam... moduł CM jest pod kolumną kierownicy w rogu po lewej ale brak manetki z CC a OCB wywaliłem, byłł 8 przyciskowy. INPA żadnych błędów lampy nie wyświetla.
 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 01-01-18, 13:37   

Lampy masz na 99% okej, sam mam takie zamienniki i są naprawdę dobrze wykonane, żadnej różnicy od oryginalnych nie zauważyłem. Musisz przejrzeć wiązkę elektryczną bo gdzieś po prostu masz zwarcie. Jak chcesz to mogę podrzucić Ci opis kabli tylnych kostek od lamp
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 01-01-18, 13:53   

Rozumiem, że od przeciwmgielnych mają się jarać oba czerwone pod światłami wstecznego? Chętnie poproszę o rozpiskę. Cały środek mam rozebrany i warto przy okazji sprawdzić okablowanie jeżeli problem leży w kablach a nie lampach. Jest jakiś przekaźnik czy 12V + i - idzie z przycisków? Mam dwa przyciski. Gdy włączę górny to zapalają się lampy z przodu w zderzaku i lampka zielona na desce całkowicie po lewej zapala się a jak wcisnę dolny przycisk to na tył idzie ale żadnej czerwonej lampki na desce nie ma, o ile takowa istnieje w tym aucie w ogóle. Jak sam dolny przycisnę to nie palą się z tyłu - idzie w parze z przednimi i dopiero jak przednie włączę to z tyłu też się zapalają gdy przycisk dolny mam wduszony.
 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 01-01-18, 14:39   

Gdy włączysz przeciwmgielne to mają mocniej świecić światła postojowe, różnica naprawdę znikoma ;)

Lewa : 1 pin- masa,2 pin - Kierunkowskaz,3 pin -przeciwmgielne,4 pin - postojowe, 5 pin- wsteczny, 6 nie mogę znaleźć, 7 pin - stop,8 pin - postojowe

Prawa : 1 pin - wsteczny, 2 pin nie wiem, 3 pin nie wiem, 4 pin - postojowe, 5 pin - masa, 6 pin - kierunek, 7 pin - stop, 8 pin- postojowe

Piny różnią się w zależności od wersji nadwozia i opcji check-control - podałem dla Coupe z Checkiem. Pomierz sobie napięcia przy włączonych poszczególnych światłach ;)

Co do przekaźników- stop i tylne światła idą bezpośrednio z włączników, kierunkowskaz oczywiście przez przerywacz, postojówki również przez włącznik ;)
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 01-01-18, 15:29   

Hmm a światła stopu gdzie mają świecić w takim razie? Tam gdzie są postojowe/mijania (2 żarówki) tak jak teraz świecą gdy depnę na hamulec (światło mocno czerwone, tak jak ma być, wkłady pod wstecznym wyciągnięte) czy od środka pod wstecznymi? Pod wstecznymi mam wkłady z żarówkami 21W. Wyjaśniało by po części to co piszesz, że przeciwmgielne mają świecić nieznacznie mocniej od postojowych bo jak już wspomniałem to siedzi tam jedna żarówka 5W a druga 4W ale czy w takim razie przy postojowych/mijania nie powinna się tylko jedna palić a druga po włączeniu przeciwmgielnych dodatkowo doświetlić, a nie, że świecą dwie postojówki tak jak teraz a po włączeniu przeciwmgielnych doświetla to tak mocno, że różnicy między stopem a przeciwmgielnymi nie ma? Dodatkowo na szybie przy przeciwmgielnych też się zapala tak samo jak hamulca. Drugą sprawą dla mnie nie zrozumiałą jest to, że jeśli włożę wkłady 21W pod wstecznym to po depnięciu na hamulec zapala się dodatkowo po prawej stronie pod wstecznym mocno czerwone światło + tam gdzie są postojówki też świeci tak samo mocno (po lewej nic, żarówki dobre). Jak włączę przeciwmgielne to po prostu cały czas świeci w ten sam sposób co hamulca, bez przerwy no ale jak to możliwe, że tak samo jasno świeci skoro żarówka 21 świeci tak samo mocno jak jedna 5W i druga 4W?
 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 01-01-18, 17:18   

Światła stopu to są te najbliżej tablicy rejstracyjnej, te wewnętrzne, i tam siedzą żarówki 21W, i one tylko odpowiadają za światła stop. W pozycji środkowej jest jedna żarówka 5w a w zewnętrznej 5/21W- te 5W świeci się jak są postojówki, te 21 się dołącza jak załączysz światła przeciwmgielne ;) Tak to powinno wyglądać :piwo:
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 03-01-18, 22:52   

Dziękuję za pomoc. Chciałbym sam się zabrać za to i podłubać, nauczyć ale nie bardzo kumam co i jak mimo tego schematu. Na początek posprawdzałem żarówki i jest tak jak piszesz. W środku siedzi R5W 5W a po zewnętrznej pod kierunkami jest żarówka z dwoma żarnikami 21/4W LL.
 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 03-01-18, 23:36   

Jakbyś mieszkał bliżej Radzynia to z chęcią bym pomógł ;) W razie problemów z elektryką pisz na PW lub tutaj, służę pomocą ;)
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 28-01-18, 15:54   

Przerwę musiałem zrobić w rozwiązaniu tego tematu ale już do niego wracam. Zauważyłem, że do prawej strony wtyczki wchodzi jedynie 6 kabli a do lewej pełna wiązka 8. Patrząc od góry to jakby podzielić 8 kabli na 4 rzędy po 2, to 3 rząd jest pusty. Chciałbym przy okazji zapytać o wkłady bo właśnie przez przypadek na poniższej aukcji alledrogo zauważyłem "oryginalny" komplet wkładów do Coupe i np. u mnie nie ma pomarańczowego wkładu kierunkowskazu tak jak na aukcji, lecz może to tylko kolor i nie ma znaczenia?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7152817675
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14