Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[e46]Wymiana LSZ na ALSZ ??
Autor Wiadomość
klaku007 


BMW: e46
Imię: Dominik
Silnik: m52b28tu
Nadwozie: Sedan
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 18
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 15-02-12, 21:22   [e46]Wymiana LSZ na ALSZ ??

Witam.
Mam taki mały problemik :) Kupilem sobie poliftowy moduł swiateł ALSZ do e46. Auto mam przedlifta 2000r. Kupiłem głownie aby miec DRL bez kierunków... Przebieg i VIN sobie ustawie a narazie kropeczka mi nie bedzie przeszkadzac. Jedyne co mnie teraz nurtuje to swiecenie tylnych pozycyjnych bo swiatlo stop swieci OK. Jak wiadomo po liftingu sa inne swiatla gdzie jest o jedna zarówke wiecej jednak ja chce to ogarnac tak aby wszystko było ok w przed lifcie. Moze ktos cos kiedys takiego robił ?? Pewnie trzeba zamieszac z kablami przy lampie ale moze ktos pomoze i nie bede musiał siedziec z miernikiem i mieszac ;)
_________________
 
 
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-02-12, 02:56   

aj na twoim miejscu dolozylbym lampy poliftowe i gitra :) watpie zeby w module dalo sie wylaczyc dane swiatla,co innego blad przepalonej zarowki.... Szczerze mowiac,jestem ciekaw jak to rozwiazesz.Nie wiem ile dales za modol od polifta ale mnie wylaczenie kieronkow przy DRLach kosztowalo 3,50 i godznka czau na poprowadzenie zasilania od kierunkow z blotnikow przednich i wylaczenie bledu przepalonej zarowki na kierunkach :)
 
 
x_e_o_n 



BMW: E60 530i SMG
Imię: Mariusz
Silnik: N53B30
Pomógł: 81 razy
Wiek: 46
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2521
Skąd: K/R/A/K/O/W
Wysłany: 16-02-12, 09:03   

cos mi sie wydaje ze zaczales od dupy strony i niepotrzebnie wydales kaske
_________________
ZAPRASZAM !!


 
 
mlody320 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 320Ci
Imię: Damian
Silnik: M54B22
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Iłża
Wysłany: 16-02-12, 09:04   

Z tego co pamiętam, to jest możliwość wyłączenia świateł w klapie przez kodowanie NCS-em.

ikarus, rozwiń temat z tymi DRL-ami bez kierunków ;) może być PW, ale innym pewnie też się przyda.

Pozdrawiam
 
 
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-02-12, 15:45   

mlody320 napisał/a:
ikarus, rozwiń temat z tymi DRL-ami bez kierunków
a co tu rozwijać... kupujesz drugie oprawki do przednich kierunków a ori odpinasz... (w wersji hardkorowej można obciąć kable od orginalnej oprawki) te drugie podłaczasz do bocznych bo one przy zakodowanym DRLu nie świecą i montujesz je w przednich kierunach...

Teraz opcję są dwie... komp będzie wiedział,ze brakuje przednich oryginalnych kierunków co bedzie skutkowało szybsze ich pulsowanie więc albo ryginalne oprawki z żarówkami chowasz gdzieś w nadkole albo ncs'em dezaktywujesz monitorowanie przepalonej żarówki kierunków...

:dewil:
 
 
klaku007 


BMW: e46
Imię: Dominik
Silnik: m52b28tu
Nadwozie: Sedan
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 18
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 17-02-12, 09:37   

Sprawa nie jest taka trudna :) jak sie wydaje wszystko rozgryzlem...

NCS w reke
i
BREMSLICHT_ALS_STANDLICHT
dajemy na activ
I zeby to dzialalo to trzeba
PWM_WERT2_ALS_SL_AUSGANG
w orginale mialem wert_02 a dałem na wert_03
Powoduje to ze swieca sie dwie zarówki :) i tutaj mamy problem bo ta jedna swieci normalnie a ta druga ciemniej. Aby obie zarówki swieciły tak samo, musimy zmieniec zarówke z tylu(po jednej z kazdej strony)jest tam zarówka 5W/21W, a nalezy wsadzic 21W wystarczy spilowac troszke jeden bolec i wejdzie :) po tej operacji wszystko swieci tak jak przed wymiana modulu poza kierunkami z przodu z właczonymi DRL


Do tego jeszcze aby nie bylo problemów z xenonami
PWM_ANSTEUERUNG_AL
wert_02
LEUCHTWEITENREG_AUTOM
aktiv
XENON_TEST
aktiv

:yeah:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15