Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrycznie uchylane szyby e36 coupe
Autor Wiadomość
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 29-12-17, 21:02   

Niee myślę że to nie jest wina nasmarowania cięgna czy zawiasu. U siebie w coupecie miałem problem zwęglonych szczotek, czasami silnik po prostu stawał jakby nie dochodził do niego prąd. Trzeba by było go rozebrać i przeczyścić (lub lub tak jak ja- przetoczyć komutator silnika) oraz wymienić/zeszlifować szczotki ;)
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 29-12-17, 21:16   

Hmmm no ale jak wytłumaczyć to, że gdy końcówka cięgna przy zaczepie przy szybie jest wyciągnięta to kręci cięgnem w obie strony bez zająknięcia? Może zaczep jest walnięty i coś w nim ułamane jest chociaż nie wiem do końca bo nawet odgłosu silniczka nie ma jakby coś w zaczepie blokowało w drugą stronę. Bliżej się temu przyjrzę z czasem. Wiem bynajmniej, że silniczek jest sprawny i przełączniki też. Pobawię się tym jak będę miał więcej czasu.
 
 
Misiowaty44 



BMW: E36
Imię: Paweł
Silnik: M50B29T
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 53
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 30-12-17, 17:01   

Hmm dziwne,bo przy zawiasie szyby nie ma co się ułamać, mechanizm prosty i solidnie wykonany także dziwne według mnie ;p Jakbyś coś potrzebował to pisz,mam cały zestaw szyb tylnych oem bmw do coupe na części ;)
_________________

 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 19-01-18, 19:00   

Problem leży prawdopodobnie w przycisku. Zamykać zamyka zawsze bez względu jak mocno przycisnę zaś jak chcę otworzyć to czasami działa a czasami nie albo bardzo mocno muszę go wcisnąć. Teraz kolejny problem bo nie mogę znaleźć na alledrogo takiego samego przycisku. Przetrzepałem całe i podejrzewam, że jeżeli mam żółty spód przycisku to muszę szukać z żółtym z tym, że u mnie jest przycisk tak zbudowany, że 4 kabelki wchodzą do przycisku i mała pokrywka przykrywa je także z zewnątrz widać tylko izolację kabelków a te wszystkie na alledrogo są z wtyczką 4 pinową odczepiane. Wystarczy kupić taki z wtyczką i kabelkami jak na zdjęciu i po prostu spiąć w kostkę/polutować całość czy może jest tam jakiś mechanizm sterujący?

Tak wyglądają te wszystkie na alledrogo:


A tak wygląda mój (kliknąć żeby powiększyć)
 
 
Sylwo 


BMW: E36
Imię: Sylwek
Silnik: m50b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 129
Skąd: POLSKA
Wysłany: 19-01-18, 19:29   

Tylko ori będzie pasował dostępne w ASO około 150 zł miałem ten sam problem. Na allegro nie ma używek.
 
 
 
Przemek23zip 



BMW: E36 323 & 328
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 353
Skąd: Żary
Wysłany: 20-01-18, 00:11   

A szukałeś przedliftowe przełączniki szyb, ew szyberdachu ?
 
 
mati0618 


BMW: e36 318i
Imię: Mateusz
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 17 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 548
Skąd: Radziejów/Włocławek
Wysłany: 20-01-18, 17:16   

Mam dokładniejsze zdjęcia tych przycisków


Czy tylko te się nadają do sterowania tymi silniczkami?
 
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 20-01-18, 17:40   

No tak, o taki przycisk mi chodzi :D

Nic z żółtym spodem takiego nie ma na alledrogo, są różnego koloru ale same z wtyczkami. Będę obserwować aukcje, może z czasem wpadnie. Nie jest to priorytet i "must be" żebym 150 zyla albo i więcej za przycisk wywalił, którego zresztą używam tylko w dłuższych trasach dwa razy w miesiącu, więc albo zadziała albo prawą otworzę albo będę mocniej cisnął aż rozwalę i wtedy kupię nowy.

A tak w ogóle to nie wydaje mi się, że to ma coś w związku z przed czy po liftem tylko od rodzaju otwierania szyby. Te z wtyczkami wydaje mi się są do Sedana, Touring a te nasze w Coupe są właśnie takie zamknięte bez wtyczki tak jak opisałem i wydaje mi się, że nie ma ich z prostego powodu; bo jak sprzedają cały mechanizm uchylania tylnych szyb to sprzedają razem z całym okablowaniem, wtyczkami itd. itp. bo wiadomo ile warty ten rarytasik :)
 
 
mati0618 


BMW: e36 318i
Imię: Mateusz
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 17 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 548
Skąd: Radziejów/Włocławek
Wysłany: 21-01-18, 01:30   

Kucin miał to podłączone na zwykłych przyciskach z żółtym spodem
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=46287
 
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 03-03-18, 22:31   



Zlokalizowała gdzie nie styka i mam. Po dociśnięciu kciukiem tych blaszek wszystko cacy a jak puszczę to nie, rzadko zadziała. Może kiedyś ktoś podobny problem będzie miał albo już miał może.
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 24-09-18, 17:15   

Panowie jak to jest z elektryką tych tylnich silniczków? + i - idzie z nich tylko? Bezpiecznik jest, sprawny. Jest jeszcze gdzieś przekaźnik? Prawa strona działała wcześniej zawsze zaś lewą nie a po dojściu okazało się, że kable w środku przycisku nie stykają no i rozebrałem przycisk i sprawdzam co i jak. Pogubiłem blaszki z środka pod pod fotel i nie chciało mi się jej szukać i zostawiłem tak na jakiś czas. Kilka dni temu wróciłem do tego i otwieram prawy przycisk, sprawdzam jak tam to siedziało i ok, składam z powrotem (otwieranie i zamykanie szyby po złożeniu działało bo sprawdzałem) i zabieram się za lewy przycisk a tu po złożeniu ani lewy ani prawy nie działa. Prawy silniczek zawsze cykał jak chciałem np. zamknąć okno a było już zamknięte a teraz już nie chce. Co może by tak przyczyną?
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 11-11-18, 09:33   

Nikt nic? Czy 12v idzie bezpośrednio z silniczków po kablu do przycisku czy jest jeszcze coś po drodze pod deską? Dodatkowy bezpiecznik, przekaźnik etc. ? Przyciski nie reagują a jak już napisałem to jedna strona działała cały czas.

Miałem rozebrany lewy przycisk bo nie działało otwieranie szyby (tylko zamykanie) i znalazłem ją w stykach od spodu przycisku, są luźne. Mała blaszka z tego przycisku pod podłogę mi wleciała i na 2 miesiące odpuściłem sobie a po tym czasie zapomniałem jak to złożyć i rozebrałem drugi przycisk od sprawnej szyby, przed rozebraniem sprawdzałem działanie szyby i działało. Rozebrałem go i podpatrzyłem co i jak, złożyłem z powrotem tak jak było i zabrałem się za składanie tego od niedziałającej szyby a tu pikus bo już ani jedna ani druga nie cyka. Bezpieczniki pod maską sprawne.
 
 
Przemek23zip 



BMW: E36 323 & 328
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 353
Skąd: Żary
Wysłany: 11-11-18, 11:47   

Do silników jest doprowadzony tylko + oraz minus. Przyciski zmieniają polaryzację tak, aby móc zamykać/ otwierać szybę. W układ jest wpięty także tzw przekaźnik podwójny i to może on jest winowajcą. Spróbuj podłączyć zasilanie na krótko do silniczków, sprawdź dokąd dochodzi zasilanie. Dla ułatwienia wrzucę jeszcze raz schemacik:
 
 
mati0618 


BMW: e36 318i
Imię: Mateusz
Silnik: m40b18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 17 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 548
Skąd: Radziejów/Włocławek
Wysłany: 03-03-19, 10:23   

Witam, mam oryginalny zestaw uchylnych szybek jednak brakuje mi tego niebieskiego przekaźnika. Czy jest on konieczny do montażu zestawu? Podłączając z jego pominięciem silniczki pracują w obie strony bez zarzutów. Zaznaczyłem na schemacie jak to miałoby wyglądać, przewody bezpośrednio z przycisków szłyby prosto do silniczków.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14