Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e46 320d Sterownik świec beru cuda niewidy
Autor Wiadomość
nicko999 


Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 179
Skąd: Kielce
Wysłany: 30-09-15, 09:06   e46 320d Sterownik świec beru cuda niewidy

Witam jest bardzo dziwny problem otóż

2 lata temu kupiłem samochód był błąd 4 świec zarowych.. więc kupiłem nowy sterownik beru za 220zł po wymianie pokazało tylko błąd 2 świec..wymieniłem i cisza...

sterownik i świece w Grudniu wymieniłem a już w lutym na komputerze był błąd 3 świec...

sprawę olałem bo jak skasowałem to nie zawsze wyskakiwał raz na jakis czas

przyszło lato ok... kolejna zima i już błąd 4 świec...

odesłałem mój sterownik beru bo miał ponad rok gwarancji i beru uznało gwarancję czyli musiał się uszkodzić.Wziąłem mój stary i wysłałem do kolegi z forum do naprawy pewnie wiadomo o kogo chodzi dobry specjalista


sterownik wrócił ja zadowolony montuje ok.. po 2 tyg błąd 2 świec... tych co wymieniłem na nowe... skasowałem... po czym błąd od nowa dwóch swiec ale innych...


odesłałem sterownik kolesiowi..otworzył go jeszcze raz i powiedział.. tutaj luty świecą się jak psu... wszystko dobrze polutowane..


powiedział by sprawdzić wtyczki na świecach czy dobrze siedzą+wtyczkę przy sterowniku..


Wtyczki na świecach zostały sprawdzone i dobrze siedzą..wtyczki przy sterowniku również.. spojrzałem nawet na rozrusznik odkręciłem wyczyściłem wszystko i złożyłem dobrze (tzn przewody)

no i teraz przy 7stp na dworze glow plug zylinder 1,2,3,4

no i co teraz robić?? skoro odeślę sterownik i będzie pewnie dobry... kupię nowy to się zjeb.. po 2mc...
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 30-09-15, 09:08   

po pierwsze jakiego auta i silnika dotyczy problem
po drugie jesli sterownik jest dobry to przyczyna lezy w przewodach gdzies
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
nicko999 


Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 179
Skąd: Kielce
Wysłany: 30-09-15, 09:09   

silnik m47n 320d 150km

dodam w inpie jest też możliwość wymuszenia pracy sterownika...

mimo wymuszenia ile razy się chce błędu brak..

co dziwne nie raz jest tak,że jest -5stp i błędu brak.. a jest np 8stp i już błąd 4 świec...
 
 
nicko999 


Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 179
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-10-15, 23:15   

Witam mam takie pytanie

bo chce zabrać się za sprawdzenie sterownika świec żarowych


od dołu nie dam rady bawić się z tym bo nie mam kanału

tak więc zrzucam kolektor zdejmuję fajki z świec.. uruchamiam w inpie grzanie świec... i wtedy właśnie jak miernikiem sprawdzić? tzn plus np miernika wkładam do fajki.. a minus?


i czy świece w e46 zawsze grzeją? chodzi mi o napiecie.. czy jak jest np +15 +20 na dworze to po odpaleniu samochodu.. napiecie na fajkach jest ciągle 6V?? czy napięcie pojawia się jak jest zimno na dworze i sterownik zaczyna podgrzewać?
 
 
nicko999 


Wiek: 31
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 179
Skąd: Kielce
Wysłany: 09-10-15, 19:33   

u mnie występuje błąd 4 świec żarowych

zdemontowałem kolektor i odkręciłem 4 świece(uf)

i zrobiłem poszczególne testy

świece włożyłem w fajki następnie kluczyk na zapłon i inpa uruchamianie grzania świet ''glow device activated'' naciskam F5 jako activated na 30 sekund.. po czym wyłączam i w inpie juz glow zylinder 1,2,3,4 ... a świece zimne...nic nie grzeją

następnie zrobiłem taki myk wyjąłem świece z fajek wziąłem miernik i plus włożyłem do fajki a minus do np bloku silnika i tak po przekręceniu zapłonu(temperatura już była ponad 40stp) więc i tak by nie grzały napięcie na wszystkich fajkach 2,33V następnie trzymając miernik na tym napieciu 2,33v poprosiłem kolegę by w inpie włączył grzanie świec wymuszone napięcie od razu poleciało do 4.88v i tak na każdej fajce... po wyłączeniu grzania wszędzie 2.33v

po włączeniu od 4.68v do 4.80V a na świecach pisze 5V czyli logicznie wychodzi,że tak czy siak.. napiecie ze sterownika wychodzi na 4 świece poprawnie..

kolejno włożyłem świece w fajki i to samo przystawiłem teraz do świecy plus z miernika a minus do bloku silnika i kolega aktywował grzanie no i 4.80v na świecy i tak czekalismy z 30 sekund i nic świece zimne wszystkie

dodam zauważyłem ze jak się wymusi grzanie świec to wiecznie nie ma 4.80v .. tylko po wymuszeniu przez około 30,40sekund jest ciągle te 4.80v a potem samo spada do 2.33 na każdej mimo,że grzanie nie wyłączone w inpie jeszcze.. i jak znów włącze grzanie to znów 4.80v


i wtedy są 4 błędy świec.Kasuje nie ma nic..uruchamiam grzanie 4 świec (świece w fajkach) i błąd 4 świec świece zimne


nie daje mi spokoju to ,że dwie świece były nowe wymienione na beru jedna w ubiegłą zimę... druga 2 lata temu

Pasuje podłączyć świece pod zasilacz 5v akurat kolega mi sprawdzi bo ma taki ze sklepu elektronicznego z regulacją od 2v do 6v to ustawi te 4v i zobaczymy czy końcówki zrobią się ciepłe czy nie


chyba,że te pomiary z fajkami są przekłamane? ale no normalnie po zapłonie na fajkach jest 2.33v... a jak się wymusi grzanie świec 4.80v na każdej no to napięcie dochodzi do świec...


eh dusza na ramieniu była przy odkręcaniu ale zagrzałem auto do 70stp jak odkręcałem
 
 
Bart0o0sh 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E90
Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: B-stok
Wysłany: 03-02-18, 19:49   

Wiem że temat stary, ale mam ten sam problem.
Znalazłeś rozwiązanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16