Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e46 buczenie przy 30-40km/h
Autor Wiadomość
storm2k4 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 325
Silnik: m54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 36
Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-17, 20:08   e46 buczenie przy 30-40km/h

Witam serdecznie
Od około 2 miesięcy mam problem, mianowicie przy prędkości 30-40km/h słychać wycie, buczenie bardzo głośne. Powyżej czym bardziej się rozpędzam zaczyna cichnąć i powyżej 80km/h jest ledwo słyszalne.
Znajomy mechanik stwierdził, że to dyfer lecz wczoraj został zmieniony na używany a problem pozostał identyczny dalej. Łożyska były sprawdzane i są ciche. Opony również wydają się nie być wyząbkowane.
Co może być przyczyną tego buczenia? Nie chce nie potrzebnie wymieniać połowy samochodu.
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 21-09-17, 20:20   

Dzwiek jest stały czy nie? Jestes w stanie stwierdzic skad mniej wiecej sie wydobywa? Nie czujesz zadnych drgan?

Buczy zawsze bez roznicy czy przyspieszasz czy odpuszczasz gaz?
_________________
Moje BMW E46
 
 
storm2k4 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 325
Silnik: m54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 36
Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-17, 20:41   

Dzięki za odpowiedź.
Dźwięk jest stały. W samochodzie panuje taki rezonans, że ciężko stwierdzić skąd pochodzi, siedząc z przodu ma się wrażenie że pochodzi z tyłu. Natomiast osoby siedzące z tyłu mają wrażenie, że z przodu się wydobywa. Podczas jazdy na łukach, czy to w lewo czy w prawo występuje taka sama intensywność przy 30-40km/h. Podczas jazdy brak jakichkolwiek drgań, podczas przyśpieszania powolnego bądź ostrego dźwięk jest stały, nie zmienia się tak samo buczy. Drgania jedyne jakie można odczuć to dziwne drżenie kierownicy podczas postoju, zwłaszcza przy porannym odpalaniu na zimnym silniku.
Dodam, że mam automat. Idę sprawdzić jak jest na luzie nie wpadłem na to wcześniej, dam znać.

Na luzie jest dokładnie do samo.
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 22-09-17, 10:25   

Co do drgan kierownicy to zobacz czy nie ma luzu na kolumnie, reguluj w rozne konfiguracje i sprawdzaj.
Co do tego buczenia to nie zla zagadka, noe wodzialem nie slyszalem, ale podciagał bym to pod opone przednia ktora jest wyhamowana albo coś.

Ma to znaczenie na jakiej nawierzchni jedziesz?
_________________
Moje BMW E46
 
 
Sougerd 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-17, 12:53   

Może poducha pod silnikiem ? U mnie była uszkodzona i przy 3-3,5 tys obrotów taki rezonans się robił tak buczało że nie szło jechać ale prędkość mi nie pasuje bo mówisz że przy 30-40 . Warto sprawdzić temat.
__________________
busy do Niemiec
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 22-09-17, 14:00   

Dwa razy mialem uszkodzenie opony przy 30 40 zaczynalo buczec, dziwne drganie ustawalo cslkowicie powyzej 80 ale nie wiemy czy u ciebie wydobywa sie podobne buczenie.

Oczywiscie szukal bym gdzie sie da bo czasami dzwieki xaskakuja i okazuje sie ze to nie to co podejzewamy.
_________________
Moje BMW E46
 
 
storm2k4 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 325
Silnik: m54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 36
Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-09-17, 08:21   

U mnie huczy bardzo podobnie tak, jak to robi łożysko.
Właśnie u mnie powyżej 80km/h też zaczyna znacznie cichnąć, a zauważyłem ostatnio, że buczenie powyżej 80 jest słyszalne ale przestaje być jednostajne, zaczyna synchronicznie przerywać. Trochę ciężko mi to wytłumaczyć.

Sprawdzę dziś co się będzie działo na różnych nawierzchniach , na kostce i leśnej drodze.

Mam pytanie, czy jeżeli podniosę tylną oś do góry i na luzie zakręcę ją ręką, to czy dyfer powinien być niemal że idealnie cichy, czy powinien trochę " chrobotać " ?

Mam dostęp do kanału z podnośnikiem, wiec na dniach obejrzę dokładnie też poduszki.
 
 
storm2k4 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 325
Silnik: m54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 36
Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-18, 15:06   

Odkopię stary temat, bo może ktoś będzie szukać rozwiązania na podobny problem.
Problemem okazały się być opony. Nie wyglądały na wyząbkowane a mimo wszystko wyły jak w samochodzie sportowym. Po zmianie opon nastała błoga cisza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 16