Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze zmianą biegów
Autor Wiadomość
TobbyMech88 


BMW: e90
Imię: Tobiasz
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-18, 09:22   Problem ze zmianą biegów

Witam serdecznie forumowiczów ;)
Jakoś pół roku temu kupiłem BMW model e46 z roku 2004, sprowadzona z Belgi. Ogólnie wszystko było by fajnie, auto zadbane, skóra w środku, pierwszym właścicielem była tam kobieta więc auto pewnie nie było katowane, zresztą silnik bardzo ładnie pracuje i oleju nie bierze jak nim już zrobiłem te ok 5 tys km. Rozrząd wymieniłem, paski, filtry itp. Dbam o auto i drażni mnie jeden może szczegół, może coś bardziej istotnego. Nie wiem czy to przypadłość tego modelu czy jak. Problem pojawia się gdy obroty dochodzą do ok 4-4.5 tys chcąc zmienić bieg na większy np z drugiego biegu na trzeci bieg albo nie chce wcale wskoczyć albo bardzo ciężko. Według mnie może to być sprzęgło ale wątpię bo przebieg to zaledwie 170 tys kilometrów. Czy aby tak szybko w BMW padło sprzęgło? Dodam, że wszystkie płyny były zmienione po zakupie dla pewności ;) Sprawdzałem również skrzynię nasłuchując i dochodzi lekki dźwięk stukania. Minimalny po otwarciu maski ale jednak jest. W czasie jazdy nic nie słychać. Olej w skrzyni biegów również jest ;) Teraz pytanie: czy ta zmiana biegów to poważna usterka (może ktoś miał coś podobnego)? Jeśli ktoś wie to ile takie coś może kosztować (cała naprawa)? Czy ten dźwięk ze skrzyni biegów jest przeciętny czy nie powinno nic a nic totalnie stukać? Błagam tylko nie mówicie że powinienem wymienić skrzynię biegów wraz ze sprzęgłem bo zapewniano mnie że auto w 100% sprawne i nie katowane a tu takie coś.. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź bo jutro zamierzam udać się do mechanika i nie chce być naciągnięty na niepotrzebne części bo wiadomo jak to z tymi mechanikami jest ;) Mechanik Tobiasz
Ostatnio zmieniony przez TobbyMech88 26-02-18, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 50 razy
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 21-02-18, 10:28   

TobbyMech88 napisał/a:
właścicielem była tam kobieta więc auto pewnie nie było katowane


:hyhy: :10:

TobbyMech88 napisał/a:
przebieg to zaledwie 170 tys kilometrów


Pytanie tylko który raz :P

Problem występuje tylko przy zmianie z 2 na 3 ?? czy na każdym biegu??

Jak wciskasz sprzęgło to pukanie nadal jest czy znika??

Rozwiązań może być kilka, stukanie w tamtych okolicach to może się kończyć dwumasa, albo coś chrobocze w skrzyni biegów
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
TobbyMech88 


BMW: e90
Imię: Tobiasz
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-18, 12:53   

Na każdym biegu. Jak wcisnę sprzęgło to pukanie ustaje.
Sądzę że to oryginalny przebieg bo były jakieś dokumenty z serwisów itp. Sprawdzałem VIN też nie była bita czy coś w tym stylu. :p
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 50 razy
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 23-02-18, 10:43   

TobbyMech88 napisał/a:
Na każdym biegu. Jak wcisnę sprzęgło to pukanie ustaje.


Ustaje bo rozłączasz skrzynie :) więc to w niej raczej tkwi problem ;) a sprzęgło przy okazji też do sprawdzenia
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
TobbyMech88 


BMW: e90
Imię: Tobiasz
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-18, 14:36   

Dobra dzięki wielkie za pomoc :D :bmw: :7:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15