Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Car Audio E36 Coupe.
Autor Wiadomość
drops1100 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 09-02-18, 11:03   Car Audio E36 Coupe.

Witam,
Poruszam niestety znowu zmudny i bardzo oklepany temat na wszystkich forach jakich znalazlem (niestety zadny post ktory znalazlem nie pokrywal sie z moimi malymi wymaganiami), car audio e36 coupe.
Niestety cale jest w oryginale wiec jest najgorzej jak tylko moze byc ale postanowilem cos z tym ruszyc i na poczatek uzupelnic bass w tym aucie (wiem ze nie jest to proste) na poczatku byl pomysl o cieciu tylnej polki i wsadzenie tam 20cm glosnika ale po zmierzeniu nie wiem czy zmiesciloby sie tam 16 wiec odpada (wymieniac tez nie chce) wiec wracamy do punktu wyjscia.
Drugim pomyslem bylo klasyczne rozwiazanie czyli skrzynka w bagaznik i tu pojawiaja sie schodki. BR, zamknieta (gdzies przeczytalem ze zamknieta niszczy amory, (prawda czy bzdura?)). Nastepnie fundusze prog powiedzmy 1000zl nie chce zeby do dudnialo tylko zeby bass byl mieciutki i dosyc glosny, muzyka techno
,elektro wiec szybka i to chcialbym podkreślić jak i rowniez ze niezalezy mi na miejscu w bagazniku, jesnostka sterujaca sony cdx-gt472um wiec narazie daje rade.
Trzecim pomyslem moze byc zabudowa glosnika za fotelami (materialu nie wliczam w koszty) w kolo odpada, podtlenek latania zamontowany.
Przod jako tako narazie gra wiec niekoniecznie chcialbym go wymianiac ale moze cos za 200,300zl.
Proszę z gory o pomoc nie mam pomyslu juz jak to rozwiazac, oraz przepraszam za bledy jezykowe.
Pozdrawiam
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-02-18, 13:07   

Witaj :)


Nie wnikam na jakim forum czytałeś w jakich działach czytałeś... ale jeżeli cokolwiek czytałeś to wniosków nie wyciągnąłeś żadnych :]

Tematyka caraudio w e36 jest oklepana w zdłóż i w szerz zarówno na tym forum jak i na bmw-sport :]

Po przeczytaniu kilku tematów wiadomo czarno na białym w którą stronę iść i od czego począć...


Obudowa suba w tym temacie też jest sporo informacji odnośnie tego jaka obudowa jaki daje bas :)


Psuje amory ? hmm ciekawostka :]
 
 
drops1100 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 09-02-18, 13:26   

Moze i masz racje ze nie wyciagnalem, roznica polega na tym ze kazdy ma inne wymagania co do glosnika jak i zasobnosci gotowki.
Jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystko wiedzial ;)
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-02-18, 16:05   

Masz opisane w kilku a nawet i kilkunastu postach jaka skrzynia jaki dźwięk daje a to już sporo bo Ty wiesz jakiego dźwięku oczekujesz i do jakiego rodzaju muzyki :)


Ogólnie ja zaczął bym składać granie tak jak stara szkoła mówi: jednostka centralna następnie wygłuszenie i odpowiedni montaż zestawu odseparowanego dalej idąc przez wzmacniacz i na koniec w ramach dopełnienia sub.


Ty chcesz iść od dupy strony :P Czyli potrzeba Ci pieca suba i kabli :cwaniak:
 
 
drops1100 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 09-02-18, 20:28   

Z całym szacunkiem kolego ale gdybym chciał montować profesjonalne ca to by mnie tu nie było... jednostka sterująca jest... bagażnik jest fabrycznie tak wytłumiony że głośnikowi 8 calowemu jest się ciężko przebić do środka auta... przód jak napisałem wyżej, wiem że jest do wymiany i taki mam plan ale 13cm głośnikami to cudów nie będzie a po co wywalać pieniądze w błoto zamiast zrobić coś raz a dobrze??
Wracając do głośnika, 10 cali przebije się z bagażnika do środka?
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-02-18, 18:44   

W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia :P chcesz suba kładź suba i już :)
 
 
CoTyChcesz 


BMW: E36 Coupe
Imię: Piotrek
Silnik: m50b25
Nadwozie: Coupe
Wiek: 28
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 30
Skąd: Lipsko
Wysłany: 03-03-18, 03:17   

Pierwsze pytanie, jaki posiadasz bagażnik, czy składany? Jeśli nie to masz tylko jedno wyjście(nie wiem jak u was, bo ja mam składaną) w miejsce otworu na narty zrobić port br i wypuścić go pod podłokietnik tylnych siedzeń. nie wiem tylko czy każda kanapa posiadała tam otwór. W przeciwnym razie nie ma co nawet wrzucać tam suba. Nie będzie zwyczajnie słychać nic. Jeśli chcesz wydać 200-300zł to zainwestowałbym w wygłuszenie auta. Da to o wiele lepszy efekt niż kombinowanie z subem na siłę którego nie będzie słychać bez danych modyfikacji. Kolejna rzecz to radio na początek niby oki, ale jeśli chcesz coś porządnego to trzeba zmienić. Ogólnie moje zdanie jest takie, zrobić wygłuszenie, radio, głośniki odseparowane. Z tymi amortyzatorami to jakiś śmiech na sali jak dla mnie. Ktoś kto to pisał powinien dostać talon na wiecie co. ;P Co do budżetu to prawdę mówiąc, pasowało by się zaopatrzyć moim zdaniem w zestaw odseparowany, ja bym postawił na morela, ale same głośniki przód i tył to by był wydatek rzędu 1000zł. Następnie wygłuszenie, podłoga, przegroda, dach drzwi nadkola. myślę że zmieścisz się w 500-600zł. Gwarantuję, że takiego odsłuchu byś nie miał z subem. Co wiem z doświadczenia to już na przygodę z ca wydałem około 4tyś zł, bo Głośniki w środku, subek, radio, kable, skrzynia, kondensator, wzmacniacze, i podejrzewam, że jeszcze pójdą 2x16.5cm w jedne drzwi czyli kolejny wzmak i kolejne kable itd
dlatego szykuję drugie tyle jeszcze i myślę, że zbraknie. Ogólnie w aucie mam 2kw i muszę jeszcze dodać sobie około 1,5kw, do tego jeszcze muszę wygłuszyć auto. Planowałem wydać 600zł ze wszystkim, a wyszło sami wiecie jak, podpowiem że jak zawsze. :D Ogólnie, robienie dobrego ca w e36 jest tak ciężkie, że jak zrobisz w e36 to reszta jest tylko i wyłącznie przyjemnością. Serio ciężko jest coś osiągnąć dobrego, No i moim zdaniem koniecznie w słupki gwizdki więc jeśli sam się nie podejmiesz to sama przeróbka słupków pewnie będzie około 300zł sztuka. Niestety spece się cenią. Dlatego uważam, że z tym budżetem zrobiłbym podstawy jak głośniki w środku i wyciszenie, później radio a na sam koniec dopiero sub jak już przygotujesz budę do tego. Mam nadzieję, że pomogłem. :)
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-03-18, 09:08   

CoTyChcesz kolego nie ma sensu opisywać co i jak poraz 9937284y23764723... bo ta wiedza cały czas jest na forum wystarczy tylko troszkę się wysilić i poszukać ;)

Wiedza jest chęci brak. Najlepiej podać na tacy i włala :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16