Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lewe powietrze m52b28 e36
Autor Wiadomość
kamyk97x 


BMW: Bmw e36
Imię: Kamil
Silnik: M52b28
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 32
Skąd: Goleniów
Wysłany: 14-04-18, 18:49   Lewe powietrze m52b28 e36

Witam, mam problem z lewym powietrzem w swoim bmw. Nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ściągnąłem cały kolektor, nowe uszczelki pod kolektorem, wszystko rozebrane, wyczyszczone i jestem bez radny. do 4 tysięcy strasznie zamula, brak mocy, a gdy dam gwałtownie gazu słyszę świst, gwizdanie powietrza. Próbowałem nawet dymiarką zobaczyć czy gdzieś ucieka lecz bez żadnych efektów. Na co zwrócić uwagę czego gołym okiem nie widać? Jeżdżę bez przepylwki bo z dużo gorzej
 
 
Daytona78 


BMW: E36
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 85
Skąd: Nowe Warpno
Wysłany: 14-04-18, 19:20   

Próbowałeś podmienić przepływomierz?
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-04-18, 19:29   

Pozakładaj wszystko, kup samostart w spray i na zimnym silniku psikaj cały układ dolotowy. Pamiętaj, że lewe powietrze to nie tylko układ dolotowy ale nawet i takie rzeczy jak nieszczelność na korku oleju, bagnecie olejowym itp. Sprawdź też odmę i przewody od niej.
_________________

 
 
kamyk97x 


BMW: Bmw e36
Imię: Kamil
Silnik: M52b28
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 32
Skąd: Goleniów
Wysłany: 14-04-18, 19:31   

Byłem na diagnostyce i patrząc na live datę fachowiec powiedział mi że mam nie szczelność za przepływka, więc gdyby była uszkodzona to chyba by mi powiedział. Odpial mi ją, zrobił jakąś adaptacje i kazał jeździć bez i jak uszczelnienie mam wrócić. Chyba że tak mi powiedział żebym co chwile przyjeżdżał. Więc nie pozmieniałem przepływki
 
 
kamyk97x 


BMW: Bmw e36
Imię: Kamil
Silnik: M52b28
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 32
Skąd: Goleniów
Wysłany: 14-04-18, 19:33   

Sprawdzałem plakiem ale na ciepłym silniku. Odma jest nowa, i jeden wąż co idzie do pokrywy zaworów. Lecz jak piszesz o tym bagnecie to faktycznie jak wchodzi mi to misy to jest tam trochę mokro i napewno jest tam nieszczelnośc
 
 
kamyk97x 


BMW: Bmw e36
Imię: Kamil
Silnik: M52b28
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 32
Skąd: Goleniów
Wysłany: 14-04-18, 19:39   

Jeśli ma to jakieś znacznie to gdy przytrzymam obroty np na 2.5 tysiąca lub innej stałej wartości auto przyspiesza normalnie. A gdy jadę ciągiem czyli ruszam od zera to ma zamula, dlawi się, czasem nawet sobie strzeli lekko z wydechu. Gdy w samochodzie jest więcej osób jest to bardziej odczuwalne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14