Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EWS , IMMO , WYWALONY KLUCZ?
Autor Wiadomość
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 11:47   EWS , IMMO , WYWALONY KLUCZ?

Witam serdecznie, :ops: przepraszam na wstepie przepraszam ze zakladam kolejny temat związany z immo ale w poprzednich nie znalazlem nic sensownego.
Mianowicie temat wygląda tak, kupiłem autko E36 318 jeździłem nim 2tyg, i czasami mi nie łapał kluczyka.


:bmw:
Ostatnio pojechałem zgasiłem auto i juz nie odpaliłem.
Dowiedziałem sie ze musiało mi paśc immo, wiec sprawdziłem klczyk u goscia ktory dorabia klucze, pestka działa. Wiec problemu musze szukac w "EWS".
Kolega mechanik podczepił kompa i pokazuje mu problem w stacyjce.
Dzwoniłem do znachora ktory twierdzi że wywaliło klucz i trzeba mu dostarczyc
- pestke + kluczyk
- antene wzmacniacza (czy cos takiego)
- sterownik silnika

Wszystko znajomy mi wymontował i mam do goscia zawiesc. Z tym ze doczytałem sie w tematach ze mozna EWS'a obejsc, nawet ktos Twierdził że jest tu na forum schemat jak obejsc tego całego EWS'a - poprostu nie chce miec zadnego immo.
Czy moze ktos podrzucic jakis link do tego schematu?
Czy jest to w ogole realne aby obejsc tego EWS'a i zeby autko paliło?
I czy w moim przypadku taki zabieg coś pomoże.

Bardzo prosze o jakies opinie w tej sprawie i ewentualną pomoc ponieważ jestem laikiem w tych sprawach a bmk'e mam od niedawna ;p


Z gory dziekuje za udzielone informacje
Pzdr
Kicek

:pijaki:
 
 
 
karol.e36 



BMW: 328 avusblau
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1298
Skąd: brańsk-białystok
Wysłany: 31-05-10, 12:01   

kolego wyjmij komputer, zawieś go do jakiegoś szpeca i ci wywali immo. jest jeszcze taka opcja że można wpiąc taki moduł który oszukuje immo. nie wiem jak sie to nazywa ale kosztuje ok 100zł
_________________
Bmw e36 M3-cała na części (mpakiet, szpera, motosporty) ///3
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=28082

www.alsort.pl
 
 
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 12:22   

No wlasnie koles w KIELCACH powiedzial ze nie da sie ominac immo tylko mozna na nowo klucz postawic.
Jestem w czarnej D.
Moze wiesz jak sie nazywa ten moduł do oszukiwania immo?
 
 
 
gh_joker 



BMW: niebieskie
Silnik: zdrowy
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 529
Skąd: ja cie znam?
Wysłany: 31-05-10, 13:29   

Dziwna sprawa Stary, jak niby moglo wywalic kluczyk..??? Tak samo od siebie..??? Watpie..!!! Skoro na kompie wywalilo blad stacyjki to wymien ten czytnik immo - krazek w stacyjce i nawet go nie trzeba programowac... Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, moze ktos podpowie.. Najczestsza przyczyna problemow z immo...

MOZE LEPIEJ JAK BYSMY NIE PISALI JAK OMINAC IMMO :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo:

Z PRZYCZYN CHYBA KAZDEMU ZNANYCH... :13: :13: :13:
 
 
 
padre 
-------------



BMW: E36 325 - 2.8 - 3.2
Imię: Mariusz
Silnik: S50B32
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 39 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1347
Skąd: Chojnice
Wysłany: 31-05-10, 13:36   

w stacyjce jest tylko czytnik
immo w BMW jest raczej trudne do ominięcia, a czasami lubi robić niespodzianki, dlatego najlepiej ściągnąć je z kompa
_________________
Legio Patria Nostra
 
 
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-05-10, 13:45   

gh_joker napisał/a:
MOZE LEPIEJ JAK BYSMY NIE PISALI JAK OMINAC IMMO :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo:
Mysle,ze kolega gh_joker, ma racje.Jest to napewno problem ale po co ktos postronny ma tutaj szukac odpowiedzi...proponuje takie rzeczy na priv albo gg
 
 
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 14:15   

Moze mi ktos na prv napisac jak ominac tego całego EWS'a?
Jakis schemat albo cos mam znajomego ktory by mi to zrobil gdyby wiedział jak ;p



Dodam jeszcze do mojego opisu ze miałem przyklejoną pestkę ze starego kluczyka do obroży tej co zczytuje bo dorobiłem sobie kluczyk bez immo i uzywalem nowego a stary lezal w domu bo jest zciorany. No i cos sie spieprzylo. Moze ta obroza bo tak nią potem ruszałem jak mi auto nie odpalało że jeszcze urwałem te kabelki, po zalutownaiu na nowo nic to nie dało. Wrzuce fotki moze to cos pomoze :













:2: :2: :2: :2: :2: :2: :2:
 
 
 
Broder 



BMW: E36 M3 EVO
Imię: Bartek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 502
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-05-10, 14:54   

sprawdz czy na pewno drut z tej cewki/anteny, ma dobre polaczenie z kabelkami (tam gdzie widac ze lutowane juz bylo). Ja po swapie zawalu serca prawie dostalem jak nie chciala palic, a sie okazalo ze drucik tam nie laczyl.

Poza tym nowy user, pyta jak ominac immo... a tu tylu chetnych. Brawo! :czyta: :zly: :13:
_________________
 
 
 
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 15:20   

Nowy nie nowy, w potrzebie. Dzwonilem do kumpla co mi to na nowo zalutowywyał i mowi ze jest tam przepływ prądu bo to sprawdzał.
Sekret tkwi chyba w ews'ie dlatego chce ominąć ;p


Bardzo bym prosil o jakas wiadomosc na PW jak ktos ma o tym pojecie.
Koles powiedzial mi 300zl za postawienie nowego klucza i twierdzi ze sie nie da ominac immo, a widze ze sie da (o ile sie wie jak :niewiem: ) . Boje sie ze wyrzuce 300zl a znowu mi ten klucz wywali i w kolo macieju, a takto bede mial spokoj bo kto mojego bziuka bedzie chcial ukrasc, teraz kradna nowe auta a nie z 95r. ;)
W dodatku mam ten drugi kluczyk dorobiony wiec beda mi dwa chodzily bez przyklejania jakichs pestek w stacyjke :)

:piwo:
 
 
 
SYLWEK E36 



BMW: e36
Imię: sylwek
Silnik: m52b28
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 117
Skąd: okolice częstochowy
Wysłany: 31-05-10, 15:38   

ja na Twoim miejscu rozkodował bym komputer , to jest koszt 400-500 pln. Nie będziesz mieć immo ale za to będziesz mieć święty spokój :9:
_________________
www.rwd-klub.pl
 
 
 
gh_joker 



BMW: niebieskie
Silnik: zdrowy
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 529
Skąd: ja cie znam?
Wysłany: 31-05-10, 15:55   

Stary wez, ze przestan meczyc - myslisz, ze ktos da ci gotowa instrukcje rozbrojenia auta..???? Ominiesz centralke immo i zachwile sie bedziesz pytal jak odpalic bez kluczyka bo ci zdziadzail...

Jedna rade moge ci dac: znajdz na allegro kolesia co "koryguje wskazania licznika/przebieg" zadzwon i powiedz co ci sie dzieje i taki ktos raczej ci pomoze... Oczywiscie nie za free ale napewno taniej jak w serwisie...

PS: na moje oko samo lutowanie moglo zwariowac ten czytnik..
_________________
>>> THE LESS YOU GIVE A FUCK - THE HAPPIER YOU'LL BE <<<
 
 
 
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 16:10   

dzieki za info :)


bede szukal speca w krk/kielcach ale chcial bym calkowicie zdjac to immo.


juz nie truje, pzdr.


zastnawiam sie tylko co komu szkodzi udzielic infomacji, przeciez po to wlasnie sa takie fora jak te.
 
 
 
gh_joker 



BMW: niebieskie
Silnik: zdrowy
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 529
Skąd: ja cie znam?
Wysłany: 31-05-10, 17:21   

Normalnie stary to by cie ludzie zasypali odpowiedziami... Ale w kwestii zabezpieczen auta to sam sobie pomysl - to tak jak bysmy dawali typowi "x" instrukcje jak ci skroic bryke i nie tylko tobie... Takie forum to nie kurs mlodego jumaka - tobie to bardzo pomoze a innym moze BARDZIEJ zaszkodzic ;) Probuj cos tam kminic, ja popytam ziomkow bo tez z malopolski jestem i jak kogos obczaje to napisze na pw...

Sam bym ci pomogl ale jak widzisz obecnie w UK mieszkam i niema takiej mozliwosci...
 
 
 
Kic4j 


BMW: E36
Imię: MATEUSZ
Silnik: 1.8
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 24
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ
Wysłany: 31-05-10, 21:44   

ok joker dzieki za info.
Bede kombinowal ale raczej bede musial wylozyc 300zl na szpeca ktory mi to zrobi a szukam odp na forum poniewaz nie przelewa mi sie i nie mam 300zl za duzo ;p

Tak czy siak dzieki a forum bede odwiedzial bo jak juz wspomnialem dopiero e36 cabrio sobie zapodalem , na codzien jezdze :ot: v40 ale pewnie jak to auto nie obejdzie sie bez problemow i Waszych porad ;p

pzdr ;]


:ot:
 
 
 
walker205 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 04-06-10, 22:50   

stary zapomnij ze ktos ci pomoze w tym temacie trzeba samemu dążyć do tego też bym wszystko chciał wiedziec i tobie pomóc ponieważ mam ten sam problem jesli ktos chetny do pomocy walker20@interia.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 16