Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatronik bmw e36 brak regulacji temp i inne problemy
Autor Wiadomość
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 01-06-18, 15:42   Klimatronik bmw e36 brak regulacji temp i inne problemy

Witam. Mialem wczesniej problem bo dmuchalo mi tylko zimne powietrze wszedzie, zmienilem elektrozawor i od zimy było okej, teraz mam taki problem, że regulacja temp. jest ale tylko na kierowce i centralny nawiew (na twarz) a na pasazera leci tylko gorące powietrze nawet jak włącze klime. Co sprawdzić? i nie, niestety nie mam od kogo podmienić panelu żeby sprawdzić czy to on, jest jakis inny sposob ? Ale temperatura na wyswietlaczu sie zmienia wiec to raczej nie to.. A juz mnie to denerwuje na zewnatrz 30 stopni ja wlaczam klime a tu gorace powietrze.. Gdyby nie to ze mam cabrio to chyba bym nie wytrzymal :bluzni: :bluzni:
Ostatnio zmieniony przez arkosw 03-06-18, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario20044 


BMW: e36
Imię: marian
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 108
Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 74
Skąd: stad
Wysłany: 01-06-18, 16:05   

Niedochodzi napięcie do elektrozaworu od strony pasażera lub spalona jest cewka elektrozarowu przez co na nagrzewnice idzie cały czas gorąca woda albo uszczelki poparcialy i mimo że zawor jest zamknięty to woda leci na nagrzewnice, tak czy siak elektrozawor do sprawdzenia. Sprawdź czy po przekreceniu kluczyka jest napięcie na kostce do elektrozaworow jak jest to panel jest ok
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 01-06-18, 16:47   

Masz na mysli elektrozawor ktory wymieniłem ?
o ten ?
https://i1.imged.pl/zawor-wody-nagrzewnicy-bmw-bmw-bmw.jpg
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 01-06-18, 21:28   

Tak, ten. Jest zacięty w pozycji otwartej.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 03-06-18, 15:32   

Jutro bede sprawdzał bo niestety ostatnie dni nie mialem nawet chwili zeby siasc przy aucie..
Mam jeszcze pytanie, oleje millers ktoś miał ? zbieram o nich pozytywne opinie, chciałbym zalać EE longlife 5w40 nanodrive , niestety na "CFS'a" mnie nie stać (ponad 300zł za 5l) Ktoś juz miał w m52 ? Jak się sprawuje ?
Podrzuci ktoś link do przekładki obc 11 na 18 bo znalazlem jeden tutorial ale moge sie w nim odnaleźć
Jaki filtr kabinowy do e36 climatronik (2 strefy) z klimą 96 rok cabrio? Bo dzownilem do pana u ktorego kupuje czesci i w katalogu ma albo jeden wiekszy albo dwa mniejsze i pisze mu ze oba podejda, sam nie wie ktore u mnie może być i jak sie do niego dostać bo od maski nie ma mozliwosci, z sama dmuchawa mialem problemy..
Powoli zbliża się wymiana sprzęgła, jako ze w planach mam 300/350KM to pasuje cos troszke wytrzymalsze żeby sie nie skonczylo po chwili.. slyszałem od pana, że są sprzegla jak oryginalne, ale wzmacniane kewlarem, "cena nie duża a wytrzymalosc bardzo dobra" a wy co byscie polecili ?

EDIT: sprawdziłem elektrozawor prąd dochodzi, czyli to wina elektrozaworu, one sie tak wieszaja czy po prostu ja trafilem na jakis felerny ? bo to w ciagu roku juz drugi..
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 03-06-18, 23:19   

arkosw napisał/a:
arkosw napisał/a:
one sie tak wieszaja czy po prostu ja trafilem na jakis felerny ? bo to w ciagu roku juz drugi..


drugi dwudziestoletni? :lol:
_________________
 
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 04-06-18, 08:29   

spinaczo, tak 😂😂😂 a nowy ile kosztuje nie wiesz ? 🤔 może lepiej w taki zainwestuje :hyhy:
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 04-06-18, 09:54   

Miller's to topowa półka olejowa, pytania jak się sprawuje są raczej zbędne ;) Do Ciebie idzie jeden większy prostokątny i montuje się go pod/za schowkiem pasażera. Te dwa okrągłe są do wersji bez klimy i montuje się je z obu stron dmuchawy zdejmując uprzednio osłonę na ścianie grodziowej pod maską. Co do sprzęgła to przede wszystkim różnicę robi moment obrotowy ;) Modyfikacja samej tarczy może nie być wystarczająca, na sprzęgła w M50/M52/M54 jest dużo różnych patentów, poszukaj. Co do zaworu, to chyba napisałem jasno trochę wyżej, że jest ZACIĘTY. Rozbierz, wyczyść i powinien działać, bo one elektrycznie się raczej nie uszkadzają.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 05-06-18, 09:17   

Witam. Filtr wymieniony ,
olej ma dzisiaj być ,
elektrozaworem również się dzisiaj zajmę,
Obc18 podłączylem, działa wszystko poza czytaniem błędów, po wcisnieciu check świecą wszystkie diody ipozniej ekran gaśnie, jest ktoś kto pomógłby mi przepatrzec czy piny dobrze podpialem i dlaczego to nie działa ? Tylko trzeba mi to tłumaczyć jak dziecku.. opisowke bez problemu zrobię a schematu nie widzę gubię się w tym, a nie chce już męczyć pana MIKUr1, bo zasypalem go juz lawina pytań :21:
Dodam że wcześniej było obc 11 i moduł czytania błędów już mam , ale nie wiem czy sprawny bo ekran był wylany i guziki poklejone..
 
 
Matiq 



BMW: E36
Imię: Mateusz
Silnik: m52b25
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 05-06-18, 12:30   

arkosw, Prawdopodobnie masz zablokowany komputer,wejdź w test 11 i tam zmień wartości einheit 1 oraz einheit 2.
Dla Einheit 1 ustaw wartość 08 * , dla Einheit 2 wartość F7 *.
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 05-06-18, 15:02   

Zrobiłem jak mówisz i wyskakuje "check control ok " i co to sprawdza bo odkręcilem korek od płynu hamulcowego i nic nie pisze tak samo mam pusty zbiornik z płynem spryskiwaczy i też nic nie pokazuje :(

Edit. Płyn spryskiwaczy pokazuje :yeah: :yeah: a płynu hamulcowego już nie :/ trzeba by jeszcze kogoś kto mi przetłumaczy że schematu na opis jak przepatrzec każdy czujnik po kolei bo z tego co widziałem parę kabli jest stopionych w skrzyncee pod bezpiecznikami.. komuś zwarcie zrobiło iteraz niektóre rzeczy nie działają
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 05-06-18, 16:09   

Płynu hamulcowego w ogóle nie pokaże. Jak jest niski stan to zapala kontrolkę na zegarach.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 06-06-18, 00:37   

No okej, jutro ma przyjść czujnik położenia wału (mam nadzieje, że to to bo już sie powoli załamuje),
przyszedł olej Millers <3 płukanki i filtry (oleju mann, powietrza wkładka K&N) ale z wymiana czekam aż silnik bedzie działał jak trzeba.
Nie zdążyłem jeszcze do tego zaworu popatrzeć, może jutro się uda
Powoli wszystko zaczyna nabierać sensu, ale po wcisnieciu stopu wyskoczył błąd, jakby coś było nie tak, a wszystko działa i żarówki są zwykłe a nie ledowe wiec nie wiem co to może być ?
Wyskoczył również błąd podświetlania tablicy rej a podświetlanie działa ( tu z kolei mam ledowe lampki) czy to dlatego ? ale patrze na oferte na aledrogo na ktorej kupilem lampki i pisze "canbus" czyli nie powinno byc bledu
MIKUr1, Jak juz dojde z wszystkim jak ma być to należy ci się 0,5 Whiskey za to wszystko co dla mnie zrobiłeś :padam: :padam:
Edit: a tak wogole to lampe z tyłu mam kazda zarowke do jednej kostki i to do wiązki, wszystko działa, ale po co jest ta wtyczka w lampie po środku ?
https://zapodaj.net/images/e184902f4c6a6.jpg (wiem, przepraszam za jakość innego nie mam a jest 2 w nocy :21: )
Edit vol.2

CHOMIK OBC18

znalazlem coś takiego jest tu zrozumiale dla mnie napisane- nie ma schematow :9:
Jak trzeba bedzie to przepatrze wszystko po kolei, ale nie ukrywam wolał bym tego uniknąć
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 06-06-18, 06:00   

Ta lampa wygląda tak, jakby do oryginalnej ktoś wsadził żarówki z oprawkami z jakiegoś chińczyka, być może z powodu przypalonych lub skorodowanych styków. Musisz wyciągnąć lampę i zobaczyć co autor miał na myśli.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15