Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak sygnalizacji dzwiekowej po podlaczeniu PDC tyl E90
Autor Wiadomość
Maras1122 


BMW: E36 jest Compact 2.5byłSedan 2.0,coupe 1.8is
Silnik: M52B25
Nadwozie: Compact
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: DW
  Wysłany: 11-08-18, 15:49   Brak sygnalizacji dzwiekowej po podlaczeniu PDC tyl E90

Witam, Koledzy jak w temacie do mojego e90 (przedlift 12/2006r.) dołożyłem oryginalne pdc na tył . Sterownik kable i wiązka z drugiego auta . Cztery kable pociągnięte do przodu : plus ,masa ,i dwa do Cana . Po podłączeniu i zakodowaniu wszystko działa ,pokazuje odległości od czujników pod komputerem brak błędów - brak jedynie sygnalizacji . Z tego co widziałem można dołożyć głośniczek wyprowadzić z kostki dwa piny 4 i 10 i powinno śmigać . U mnie po wrzuceniu wstecznego głośnik milczy.... w opcji wyposażenia z navi dźwięk szedł przez audio w opcji z radiem profesionall również. Ja mam radio busines i nie mam navi. Ktoś ma może jakiś pomysł co jeszcze może być nie tak ?

Z góry dzięki za podpowiedzi ,pozdrawiam :piwo:
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 50 razy
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 12-08-18, 09:33   

Maras1122 napisał/a:
U mnie po wrzuceniu wstecznego głośnik milczy.... w opcji wyposażenia z navi dźwięk szedł przez audio w opcji z radiem profesionall również. Ja mam radio busines i nie mam navi.


Piszesz ze masz radio bez ekranu?? cos mi swita ze w e90 jak bylo pdc to juz byl ekran na kokpicie i po wlaczeniu pdc masz odleglosci pokazane na ekranie, a dzwieki leca z glosnikow od radia, zaleznie z ktorej strony podjezdzasz do przeszkody to z tej strony glosnik daje dzwiek :)

Wg. mnie problem jest w samym radiu, bez zmiany chyba nie bedzie to dzialac :hm:
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
Maras1122 


BMW: E36 jest Compact 2.5byłSedan 2.0,coupe 1.8is
Silnik: M52B25
Nadwozie: Compact
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: DW
Wysłany: 12-08-18, 11:47   

ksx9 napisał/a:
Maras1122 napisał/a:
U mnie po wrzuceniu wstecznego głośnik milczy.... w opcji wyposażenia z navi dźwięk szedł przez audio w opcji z radiem profesionall również. Ja mam radio busines i nie mam navi.


Piszesz ze masz radio bez ekranu?? cos mi swita ze w e90 jak bylo pdc to juz byl ekran na kokpicie i po wlaczeniu pdc masz odleglosci pokazane na ekranie, a dzwieki leca z glosnikow od radia, zaleznie z ktorej strony podjezdzasz do przeszkody to z tej strony glosnik daje dzwiek :)

Wg. mnie problem jest w samym radiu, bez zmiany chyba nie bedzie to dzialac :hm:


Tak jak napisałeś w wersji z nawigacją obraz był na ekranie i dzwięk z głośników . W przypadku wersji bez nawi dzwięk był z dodatkowego głośniczka w bagażniku lub przez system audio w przypadku radia professional. Wiec chyba pozostanie wymiana radia z bussines na professional :hm: :hm:
 
 
Maras1122 


BMW: E36 jest Compact 2.5byłSedan 2.0,coupe 1.8is
Silnik: M52B25
Nadwozie: Compact
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: DW
Wysłany: 26-08-18, 11:16   

Rozwiązałem temat samodzielnie może komuś to info kiedyś się przyda. Po zainstalowaniu zestawu PDC gdzie w bagażniku nie było sygnalizatora pdc (gonga) konieczna jest zmiana radia na professional . W przypadku radia professional sygnał z czujników pdc idzie po audio . :) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15