Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E46 n42 nierówna praca silnika po montażu LPG
Autor Wiadomość
Bmw89 



BMW: e34 e46 e84 e87
Imię: Michał
Silnik: m51
Nadwozie: Compact
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 160
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-10-18, 07:36   E46 n42 nierówna praca silnika po montażu LPG

Witam
Mam taki problem, mój kompot z najlepszym silnikiem na świecie n42 palił bezproblemowo.
Zawiozłem auto go gazownika ponieważ ma nim jeździć moja kobieta do pracy. A ja muszę te dojazdy sponsorować :D Dlatego stwierdziłem że założe jej gaz. Założony został gaz BRC sequence 24.11. I od momentu zamontowania zrobił się problem. Auto pali na dwa gary nierówno chodzi szarpie i wchodzi na 1800obrotów a po chwili spada. Stała 3 tygodnie u speca od gazu. Autoryzowany serwis BRC, nie czesiek z szopy. Wymyślił że wytarte są wałki i ciśnienie oleju nie dochodzi do valvetronica i przez nie chce się ustawić zwis zaworów i nie pali na dwa gary. Dodam co najważniejsze że przy odpalaniu. Za pierwszym razem auto chodzi na dwa tłoki. gasimy do 15 sek. Odpalamy i auto chodzi już na wszystkie garki. W jego teorie nie wierze. Bo jakim cudem wytarły się wałki w ciągu paru minut od montażu? Auto paliło bezproblemowo. Wiadomo było słuchać grechotanie rano przez 5sek i przestawało po tym czasie. Silnik naprawę nie miał żadnych problemów. Wymienione zostały czujniki wałków i wałku. Ponieważ ciągle mi wywalało błąd czujnika położenia wałka akurat tego co gaziarz się pod niego podłączył. Ja twierdzę że jest to błąd montażu i ten idiota się źle wpiął. Albo jest uwalony sterownik gazu i robi jakieś przebicie. Bo raczej słabo żeby nagle przy montażu się silnik rozleciał.
_________________
bmki do rocznika 96' miały duszę. A reszta to pełne fajansiarstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 15