Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E36 nie otwiera się z pilota i kluczyka
Autor Wiadomość
masloszczak 



BMW: E36 & E46
Imię: Piotrek
Silnik: M52B25/n42
Nadwozie: Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 165
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-19, 20:59   E36 nie otwiera się z pilota i kluczyka

Cześć
Mam e36 97 rok touring. Od jakiegoś czasu nie działają mi oryginalne piloty w kluczykach od centralnego. Dlatego samochód otwierałem manualnie kluczem z zamka w drzwiach, zamek ten po kilku tygodniach zaczął haczyc delikatnie przy zamykaniu więc zacząłem zamykać samochód przez drzwi pasażera za kierowcą. Wczoraj nastąpiła rzecz najgorsza tzn samochód nie daje się otworzyć z kluczyka. Zamek nie zaczal luźno chodzić albo bez oporu. Jednak nie powoduje otwarcia drzwi.
Klapa ma inny zamek i nie mam kluczyka. Samochod nie posiada nieoryginalnych dodatków typu centralny czy alarm. Niestety posiada rygle od zamków.
Podpowiedzcie od czego zacząć. Czy jeśli bym się dostał do wnętrza to nawet nie wiem co dalej. Czy jak włączę zapłon to odpuszcza rygle w zamkach?
Jeśli ktoś jest z Warszawy i chciałby pomóc. Prosze o ofertę z szacunkowa kwotą.
_________________
TOURING TO NIE KOMBI !!
 
 
Twissterrr 



BMW: e36 318IS
Imię: Norbert
Silnik: M42B18
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 13 razy
Wiek: 26
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 262
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-12-19, 21:58   

jak przekrecisz na zapłon to nieodbiją Ci rygle w drzwiach . Zostaje Ci zbic szybe i dostac sie do srodka i otworzyć z wewnetrznej klamki (tej którą pociągasz jak chcesz wysiąść z auta ) . centralka moze nielapać chociażby z powodu masy , mógł spalić sie bezpiecznik lub zwyczajnie w świecie skończyła Ci sie bateria w pilocie .
 
 
masloszczak 



BMW: E36 & E46
Imię: Piotrek
Silnik: M52B25/n42
Nadwozie: Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 165
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-12-19, 02:47   

Wewnętrzną klamką nie otworzę bo są rygle, które to uniemożliwiają.
_________________
TOURING TO NIE KOMBI !!
 
 
Twissterrr 



BMW: e36 318IS
Imię: Norbert
Silnik: M42B18
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 13 razy
Wiek: 26
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 262
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-12-19, 08:50   

Z tego co wiem to te rygle siw podniosa czyli otwrza Ci sie drzwi jak pociagniesz za wewnętrzną klamkę .
 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 26-12-19, 14:21   

Jeśli masz którąś szybę w manualu to lepiej odegnij drzwi i za pomocą drutu odsuń szybę. Wejdź do środka i włóż kluczyk do staycjki, przekręć i zamki się otworzą. U mnie w sedanie szyba karoseryjna to koszt 45 zł plus wkurw przy wkładaniu.

Zdejmij tapicerkę drzwi. Jeśli druty/cięgna są na swoim miejscu to zwyczajnie poruszaj bębenkiem. Powinno pomóc na chwilę.
Wymiana klamki z bębenkiem Cię czeka. Ale to chybił trafił. Poza tym będziesz mieć 2 kluczyki no chyba, że zmienisz i w stacyjce.

Lepiej kupić bębenki albo jeden, na alledrogo są po 45 zł, i samemu spiłować pod kluczyk albo dać do ślusarza.

Na forum jest opis jak wyjąć klamkę.

Ewentualnie możesz wymienić baterię w pilotach i zobaczyć czy to to. Pokombinować a jak się nie znasz na tym to wybrać się do elektronika i naprawić centralny skoro masz oryginalny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14