Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dystans
Autor Wiadomość
Tupac The Thug 


Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 1277
Skąd: Łódź
Wysłany: 02-11-09, 21:48   

Ja mowię o zwykłej jedno częściowej z innym et a jest taka różnica ze na dystansie niema idealnego połączenia i może być minimalna różnica i będzie bicie
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-09, 22:14   

Topowe felgi takich firm jak schnitzer są wieloczęściowe. Chyba że chcesz powiedzieć że robią kiepskie felgi.

tupac napisał/a:
na dystansie niema idealnego połączenia i może być minimalna różnica i będzie bicie


To samo można stwierdzić odnośnie połączenia felgi z piastą i tego czegoś na co się tarcze montuje (na łożyska działa tak samo jak dystans).

Ja zamówiłem dystanse H&R 20mm przykręcane do piasty na przód i 10mm przelotowe na tył. Poprzymierzam i pewnie jeszcze coś domówię do zimówek. Jak pojeżdżę to napiszę jak się sprawują.

A nawet jakbym chciał to nie ma felg o takim wzorze, szerokości i ET jakbym chciał.

P.S
Coś takiego jak ideał nie istnieje.
_________________
 
 
 
Tupac The Thug 


Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 1277
Skąd: Łódź
Wysłany: 02-11-09, 23:42   

kostek_ja ehh nie kapujesz kupujesz inną felgę z innym ET i mniejszy dystans i jest git bo duże dystansy nie są ogólnie wskazane to jest jak z kijkiem daj na koniec wiadro z woda to się wygnie a jak dasz bliżej reki to będzie się trzymał kapujesz

ps.
Cytat:
Chyba że chcesz powiedzieć że robią kiepskie felgi.

nie wiem gdzie coś takiego napisałem niepotrzebny Text
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-09, 06:11   

Po pierwsze weź pod uwagę że przy małych dystansach pojawia się problem z pierścieniem centrującym.

tupac napisał/a:
to jest jak z kijkiem daj na koniec wiadro z woda to się wygnie a jak dasz bliżej reki to będzie się trzymał kapujesz

Kompletnie nie trafne porównanie. Owszem są felgi które przy mniejszym ET mają inną konstrukcję. Np. u mnie w tylnych felgach ramiona wchodzą do środka. Ale bardzo dużo felg ma taką konstrukcję jakbyś dołożył dystans. Nawiązując do twojego porównania to wygląda to tak że felga z dystansem to twój przykład z wodą na końcu wiadra, a wiadro bliżej ręki to felga bez dystansu która chowa się nam w nadkolach. Felga z mniejszym ET to w twojej metaforze byłoby wiadro którego uchwyt wchodzi w środek kija i jest to stałe połączenie. Siły działające na kij będą takie same.
_________________
 
 
 
Enzo 



BMW: 528i E39
Imię: Tomasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2448
Skąd: Nysa
Wysłany: 03-11-09, 10:39   

tupac napisał/a:
kostek_ja ehh nie kapujesz kupujesz inną felgę z innym ET i mniejszy dystans i jest git bo duże dystansy nie są ogólnie wskazane to jest jak z kijkiem daj na koniec wiadro z woda to się wygnie a jak dasz bliżej reki to będzie się trzymał kapujesz


Bzdura to dlaczego w sporcie stosuja nawet po 10cm dysnanse i nie ma zadnego bicia?
Wszytsko zalezy od wykonania i spasowania
_________________
rev
 
 
 
Tupac The Thug 


Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 1277
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-11-09, 21:14   

Ale ja nie mówimy o sporcie tylko o masówkach inne wykonanie
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-09, 22:08   

tupac napisał/a:
Ale ja nie mówimy o sporcie tylko o masówkach inne wykonanie


Szukasz dziury w całym. Dobrze wykonany dystans z dobrego materiału nie będzie w żaden sposób negatywnie wpływał na samochód. Dystanse mają złą opinię z tego samego powodu co duże felgi. Większość ludzi kupuje najtańsze i potem się dziwią że jest to badziewie. Oczywiście że najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze i nie należy przepłacać, ale jednak cena w jakiś sposób mówi o jakości.
_________________
 
 
 
Enzo 



BMW: 528i E39
Imię: Tomasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2448
Skąd: Nysa
Wysłany: 04-11-09, 10:21   

kostek_ja napisał/a:
tupac napisał/a:
Ale ja nie mówimy o sporcie tylko o masówkach inne wykonanie


Szukasz dziury w całym. Dobrze wykonany dystans z dobrego materiału nie będzie w żaden sposób negatywnie wpływał na samochód. Dystanse mają złą opinię z tego samego powodu co duże felgi. Większość ludzi kupuje najtańsze i potem się dziwią że jest to badziewie. Oczywiście że najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze i nie należy przepłacać, ale jednak cena w jakiś sposób mówi o jakości.


Dokladnie.
Mi zrobil znajomy co pracuje w firmie "MEGA" co robi naczepy do tirow.
i nic mi nie bije.
Kiedys tez bylem przeciwny dystansom, ale naprawde lepiej mi sie z dystansami lata
_________________
rev
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14