Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie i renowacja tapicerki skórzanej
Autor Wiadomość
demostenes 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Imię: Kamil
Silnik: M50B25
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 16-07-14, 11:58   

Ostatnio robiłem renowację tapicerki w mojej qp (środkami z Ledercentrum) i wyszło całkiem nieźle (choć oczekiwałem nieco więcej).
Jedno bardzo ważne spostrzeżenie, z doświadczenia:
na przygotowanie powierzchni proponuję przygotować sobie 3/4 czasu ogólnie poświęconego renowacji. Przede wszystkim podczas używania rozpuszczalnika należy przemywać powierzchnię aż do momentu, gdy zaczyna się ona lepić. I nie do momentu gdy wydaje się że się lepi, tylko kiedy faktycznie się lepi :)
Dopiero wtedy "top coat" i wierzchnia warstwa lakieru zostaje "spulchniona" i nadaje się do dalszych prac (czyli ewentualnego szlifowania, przemywania benzyną i farbowania).
W mojej buni ktoś już kiedyś czymś próbował robić renowację fotela kierowcy co zaowocowało zużyciem 1/2 buteleczki rozpuszczalnika by uzyskać efekt klejenia się powierzchni (podczas gdy dla fotela pasażera to samo uzyskałem bardzo szybko).
Elementy szczególnie narażone na natłuszczanie, tj. gałka zmiany biegów czy kierownica powinny być kilkukrotnie przemyte benzyną, by jak najlepiej odtłuścić powierzchnię przed farbowaniem.
 
 
marko0424 



BMW: E46 330CI
Imię: Marek
Silnik: M54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 548
Skąd: Strumień
Wysłany: 12-12-14, 22:02   

Prześledziłem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi

Pytanie czym pielęgnować nową skórę ,chodzi o profilaktyczne dbanie o skórę aby jak naj dłużej była w świetnym stanie ,nie chodzi mi o czyszczenie czy regenerację ,tylko poprostu czym balsamować skórę

Jeśli ktoś ma sprawdzone środki to proszę o info ,nie muszą być tanie może być wyższa półka byle by dawały pożądany efekt a nie wręcz odwrotnie jak to ma się w przypadku niektórych przereklamowanych specyfików ;)

Za wszelkie info będe wdzięczny :)
_________________
Człowiek Nie Potrzebuje Gwiazdy, Błyskawicy A Nawet Czterech Pierscieni, Potrzebuje Dwóch Nerek

Moje Coupe http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=45626
 
 
 
chudy328i 



BMW: e46
Imię: Kamil
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 254
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 12-12-14, 23:33   

po taniości to masz :

K2 Leather Conditioner - krem do konserwacji skóry

K2 Leather Cleaner - płyn do czyszczenia skóry

pierwszego już nie produkują ale na allegro da się jeszcze kupić, drugi to płyn i jest dostępny w sklepach, są to tanie i dobre środki.

Trochę wyższa półka http://klinikaskory.pl/ka...-i-konserwacja/

tutaj środki lederzentrum http://sklep.lederzentrum.pl/zestawy-c-1_8.html
u nich masz do wyboru dwa środki czyszczące strong i soft , doczytałem chodzi o skórę nową więc może sprawdził by się ten słabszy i do tego balsam

Jeśli mam Ci je porównać to K2 jest naprawdę dobry, pozostałe środki mają trochę ciekawszy zapach z tym, że za kompletny zestaw K2 zapłacisz 32 zł.
 
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 13-12-14, 10:52   

ja uzywam u siebie trzech specyfikow i moge je polecic a mianowicie :
1. shiny garage lime apc (pierwsze czyszczenie z uzyciem szczoteczki)
2. shiny garage care me leather cleaner ( drugie czyszczenie z uzyciem mikrofibry)
3. Shiny Garage Care for Me Leather Cream ( balsamowanie skóry)

uzywam tych srodkow od prawie roku od kąd mam nowe skóry i jestem bardzo zadowolony z nich
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
zolansky 



BMW: E36
Imię: Ania
Silnik: M54B25
Nadwozie: Coupe
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 1818
Skąd: Radom
Wysłany: 13-12-14, 11:23   

Do czyszczenia też polecałabym K2 Leather Cleaner, te kosmetyki aż tak drogie nie są, a przynajmniej w większości przypadków robią to co jest napisane na etykietce.
Co do konserwacji, nadal nie trafiłam na nic co faktycznie dawałoby idealny efekt.
Kiedyś kolega odlał mi w pojemniczek Abel soin des cuirs, to odżywka która i czyści i nabłyszcza, zamawiał bodajże w internecie.
Aaa i proszę mi się tutaj nie śmiać :lol: Fajny efekt też jest po zwykłej oliwce dla dzieci :wstydnis:
Na pewno wiem, że nigdy nikomu nie polecę mleczka do czyszczenia skór z Sonaxa :no: Te kosmetyki są tragiczne.
_________________


"A życie choć kręte i chwilami niebezpieczne, jest też zdecydowanie zbyt krótkie by kręcić tylko to 4 tysięcy"
 
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 13-12-14, 11:28   

zolansky,
Cytat:
Fajny efekt też jest po zwykłej oliwce dla dzieci

bo jest tlusta ale niestety oprocz natluszczenia nie ma zadnych innych zalet i pomijam fakt pozniejszych plam na ciuchach
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
zolansky 



BMW: E36
Imię: Ania
Silnik: M54B25
Nadwozie: Coupe
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 1818
Skąd: Radom
Wysłany: 13-12-14, 12:49   

whitedevil napisał/a:
zolansky,
Cytat:
Fajny efekt też jest po zwykłej oliwce dla dzieci

bo jest tlusta ale niestety oprocz natluszczenia nie ma zadnych innych zalet i pomijam fakt pozniejszych plam na ciuchach



W ostateczności można jej użyć, nie mam tu na myśli ciągłego jej używania, bo jak piszesz jedynie osiągamy efekt wizualny.
Wystarczy dobrze ją wetrzeć, a plam na ubraniu nie mamy. Polać i wytrzeć nie wystarczy.
_________________


"A życie choć kręte i chwilami niebezpieczne, jest też zdecydowanie zbyt krótkie by kręcić tylko to 4 tysięcy"
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-12-14, 14:21   

W życiu żadnej oliwki ani kremów Nivea czy innych tego typu rzeczy. Jak robić to dobrze albo wcale, skóra na fotelach w naszych autach ma wiele warstw (w tym lakier) i to co jest dobre dla skóry człowieka nie będzie dobre dla skóry na fotelu.

SONUS LEATHER CONDITIONER 236ML to chyba jedno z tańszych i zarazem skutecznych środków do pielęgnacji. Do dostania za ok 39zł.
_________________

 
 
MateuszF00 



BMW: E60 530d
Imię: Mateusz
Silnik: M57
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 56
Skąd: Kozienice
Wysłany: 14-12-14, 18:25   

Panowie czy ten fotel da się doprowadzić do stanu przyzwoitego...?

_________________

 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 14-12-14, 18:36   

w tym przypadku tylko juz chyba tapicer pomoze
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
marko0424 



BMW: E46 330CI
Imię: Marek
Silnik: M54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 548
Skąd: Strumień
Wysłany: 14-12-14, 19:03   

Tu już wiele nie da się zrobić ,można poczarować ale cudów nie będzie, i chyba gąbka pod skórą też już prosi się o wymianę
_________________
Człowiek Nie Potrzebuje Gwiazdy, Błyskawicy A Nawet Czterech Pierscieni, Potrzebuje Dwóch Nerek

Moje Coupe http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=45626
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-12-14, 19:05   

Generalnie jak bardzo się uprzesz to poprawisz wygląd i jakoś to będzie wyglądać ale imo nie warto bo na dłuższą metę to tylko wymiana wchodzi w grę.
_________________

 
 
MateuszF00 



BMW: E60 530d
Imię: Mateusz
Silnik: M57
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 56
Skąd: Kozienice
Wysłany: 14-12-14, 19:58   

a jakiś środków użyć,żeby to jakoś wyglądało na jakiś czas?,później oddam do tapicera tylko teraz $ brakuje...
_________________

 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-12-14, 22:05   

Ja ci za bardzo nie pomogę bo nie znam dogłębnie tego tematu ale poratuje cię poradnikiem http://lederzentrum.pl/cz...arta-skora.html
_________________

 
 
MB_V12 


BMW: e36 cabrio
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 567
Skąd: LA
Wysłany: 15-12-14, 13:44   

Musiałbyś to uzupełniać płyną skóra, zabawy masę, olej temat odłóż kasę i oddaj to tapicera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14