Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie i renowacja tapicerki skórzanej
Autor Wiadomość
seebba 
RASISTA SAMOCHODOWY


BMW: Nie ma i niebędzie
Silnik: 2JZ
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2095
Skąd: STANY///
Wysłany: 15-03-08, 12:12   Czyszczenie i renowacja tapicerki skórzanej

Witam jak w temacie..jak dbać najlepiej o skórzaną tapicerke i jakich środków najlepiej używać. ;)
_________________
KUKURUKUKU........
KOLES GIT pier....-ZASADY I NIE JEST FRAJEREM
Ostatnio zmieniony przez yeahman 24-01-09, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
padre 
-------------



BMW: E36 325 - 2.8 - 3.2
Imię: Mariusz
Silnik: S50B32
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 39 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1347
Skąd: Chojnice
Wysłany: 31-03-08, 13:16   

Już słyszałem różne opinie i sposoby na ten temat. Jedni kremują inni używają preparatów w sprayu, ale do tych drugich to raczej radzę używać delikatnie lub wcale kiedy to tapicerka ma już kilka lat. Ja w poprzednim samochodzie jak tym popryskałem i przetarłem to wszystkie miejsca, gdzie fotele były mocniej zużyte, zmarszczki itd. to zszedł kolor i w tych miejscach pojaśniało.
_________________
Legio Patria Nostra
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 31-03-08, 18:15   

padre napisał/a:
popryskałem i przetarłem to wszystkie miejsca, gdzie fotele były mocniej zużyte, zmarszczki itd. to zszedł kolor i w tych miejscach pojaśniało.

Dokładnie!!! padre, ale to jest właśnie pierwszy etap renowacji tapicerki! Trzeba ją oczyścić ze wszelakiego syfu, aż zrobi się szara! Następnie wcieramy taką jakby pastę z pigmentem (żmudna praca)! Najlepiej kilka warstw. Potem glancujemy i skórka wygląda jak nowa! Nie powiem jakie nazwy tych środków, ale podjedź sobie to zakładu renowacji skóry lub zajmującego się ogólnieskórą to ci wszystko powiedzą!!!
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
seebba 
RASISTA SAMOCHODOWY


BMW: Nie ma i niebędzie
Silnik: 2JZ
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2095
Skąd: STANY///
Wysłany: 31-03-08, 18:36   

a gdzie ja teraz znajde taki zakład gdzie mi doradzą jakie środki do takiej pucerkii...ja musze wiedzieć jakie to środki,żeby od razu kupić i czyszcić i zabezpieczać.... :ok:
_________________
KUKURUKUKU........
KOLES GIT pier....-ZASADY I NIE JEST FRAJEREM
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 31-03-08, 19:02   

Seebba kup sobie środek do czyszczenia skór! Na allegro powinny jakieś być!
Następny etap to użycie benzyny do skór (zawiera silikony wzmacniajace skórę i pozwala lepiej przylegać do skóry farbie).
Potem jedziesz szpachlą lub płynną skórą - w zależności w jakim miejscu są uszkodzenia jeśli są to miejsca mocno skatowane, należy użyć Szpachli do Skór.
Następny etap jest użycie farby tonujacej. Taka jaki kolor tapicerki. Dobierana do koloru tapiceki.
Na koniec impregnujemy skórkę dla zabezpieczenia!
Osobiście sam nie robiłem tylko piszę to co mówił mi szwagier, bo sam tak robił w swojej beemeczce i wygląda lepiej jak nówka !! !
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 01-04-08, 12:00   

o kuźwa to dosyć złozony zabieg hehehe
najlepiej podjechać do gości co obszywają skórki i ich popytać co i jak
jak bedziesz chciał seebba, to podjedz kiedy to wytłumacze Ci gdzie w radomiu obszywaja tapicerki może tam Ci powiedzą

napewno warto zadbać o skórke szczególnie jak jjest czarna i popeka to strasznie widoczne sa te miejsca
_________________
 
 
renoraines 
Przyjaciel Forum



BMW: było E39 540ia,E46 320cd
Imię: Bartek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Wlkp
Wysłany: 02-04-08, 22:05   

Sa tez farby do skor w sztyfcie ( w podobnych butelkach jak pasta do butow) mozna taka farba do skor pomalowac miejsca przebarwien na fotelu, odnowic torbe skorzana, czy kurtke, gdy sa wytarcia na ramieniu od pasow. Taka farba bardzo szybko sie wchlania i nie brudzi.
_________________

 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 13-04-08, 10:11   

no dobra piszecie ze to ładnie wyglada itp.. ale jak jest z wytrzymałoscia pozniej? szybko sie poobciera czy bedzie trzymac??
bo to ze ładnie bedzie wygladac to sie zgadzam ale zeby była wytrzymała to juz by było pieknie!
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-04-08, 12:27   

Wytrzymałe jest jak oryginał! Przy zabarwianiu nowych skór tą samą metodą robią!
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
padre 
-------------



BMW: E36 325 - 2.8 - 3.2
Imię: Mariusz
Silnik: S50B32
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 39 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 1347
Skąd: Chojnice
Wysłany: 13-04-08, 20:41   

Rozmawiałem kiedyś z facetem, który ma garbarnię i przetwarza skóry na gotowy produkt.
Stwierdził, iż żadna z podanych tu metod nie jest trwała, cudownie wchłaniające się farby itd.
Powiedział, że mogę do niego podjechać i spróbujemy coś na ciepło (już nie pamiętam), faktem jest, że nawet na takie kombinacje nie dawał mi gwarancji.
Oryginalne barwienie to złożony proces, a cuda na rynku dają lepsze lub gorsze rezultaty, ale nigdy nie trwale.
 
 
ilpadino 
Młody ^^



BMW: MB 190
Imię: Konrad
Silnik: 2.0KAT
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 1131
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-04-08, 21:24   

Czyli skoro nawet on nie daje gwarancji metodą "na ciepło" to dochodzimy do wniosku że nic nie powróci nam pieknego wyglądu skóry,czy tak?
_________________
To co nas zabija-PRĘDKOŚĆ...odbiera nam to co mamy najcenniejsze-ŻYCIE...



"Sono cosa nostra,sami będziemy rządzić naszym światem,bo to jest nasz świat-cosa nostra"
 
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 15-04-08, 21:38   

moze nie pieknego wygladu ale trwałosci tej operacji!
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
Bachor 


BMW: moje
Imię: Adrian
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 165
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-08, 09:49   

Co do czyszczenia to ja używam Turtle wax do skórzanej tapicerki ;) , skórka miła w dotyku i ładnie pachnie, a co do konserwacji to nie mogę nic jeszcze powiedzieć :P bo używałem 1 raz.
_________________
Oto moja BMW:
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=54752#54752

Całe szczęście, że w internecie nikt już nie jest anonimowy ;)
 
 
MAJSU 



BMW: E46 325CiA
Imię: Tomasz
Silnik: M54B25
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-08, 18:39   

To może ja trochę kolegom pomogę moim doświadczeniem w tej dziedzinie :) jako że właśnie zakończyłem konserwację skórki do mojego Rekina to chciałem się podzielić z forumowiczami moim doświadczeniem ;)

Do mycia polecam Perwool do prania ręcznego rozcieńczony z wodą z której ubijamy pianę do czyszczenia skór. Ja do szorowania użyłem szczoteczki do zębów o twardości medium, tak żeby nie uszkodzić skóry - przydaje się ona do dokładnego wyciągnięcia brudu ze zmarszczek, zakamarków oraz szwów. Do większych powierzchni można użyć takich normalnych szczoteczek do rąk bo tą do zębów można się nieźle napocić szorując fotele :P

Po wstępnym szorowaniu brudną pianę ściągamy jakąś chłonną zwilżoną szmatką którą co chwilę płuczemy żeby ponownie nie wcierać brudu i wycieramy do sucha papierowymi ręcznikami tak żeby skóra się nie przemoczyła ! Następnego dnia jak skóry wyschną wcieramy w nie jakiś nawilżający specyfik, ja użyłem Leather Cream Anti-Stain Colurless/without grease firmy KIWI który najlepiej nakładać ręką wcierając go w skórę... Fajnie sobie pomacać te wszystkie krągłości hyhy :hyhy: Pamiętajcie żeby nasmarować wszytskie miejsca gdzie skóry się ze sobą stykają np. siedzisko-boczek dzięku temu skóry przestaną skrzypieć ;) Czekamy jakieś 20 min aż krem się wchłonie i następnie nakładamy jakiś preparat który nałoży warstwę ochronną na nasze czyste i mięciutkie skórki :] Chciałem uzyskać wygląd jak najbardziej zbliżony do oryginalnego matu bo nie lubię świecących plastików i skór :dobani: Szukałem i czytałem dużo na ten temat i wybrałem w rezultacie Gold Class Rich Leather firmy Meguiar`s. Znowu czekamy jakieś 20 min tyle że tym razem wycieramy wszystko jakąś miekką szmatką do sucha i po to żeby zebrać ewentualny nadmiar pasty. Przyznam że wybór Meguiarsa to był to strzał w 10 :hurra: Skóry nabierają po nim lekkiego matu z taką jakby perłową poświatą która pięknie wygląda na jasnych skórach. Na fotkach trochę widać ten efekt... ;)

Efekt moich prac na 23 letnich fotelach:







Jeżeli chodzi o malowanie to wiem że http://lederzentrum.pl/ dobiera farby do skór i innego rodzaju tapicerek Właśnie zamówiłem u nich czarną farbę do pomalowania tylnej półki bo strasznie się kolor wypalił od słońca.

Niestety nie mam fotek przed i po ale można się domyślić jak wyglądały jasne skóry po 23 latach... Naprawdę było ostro usyfione.

Mam tylko takie foto przednich foteli przed i po:





Ostatnio zmieniony przez MAJSU 21-02-09, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 18-12-08, 18:52   

MAJSU, doprowadziłeś te skóry do stanu cudownego. Widziałem je na żywo i powiem ci, że zrobiłęs cud.
Jjaki ten środek perwolla użyłeś???
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15