Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie i renowacja tapicerki skórzanej
Autor Wiadomość
4Navig8 


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 218
Skąd: Młode Wilki
Wysłany: 08-10-17, 14:43   

Widzę,że każdy z was ma swoje marki i sposoby. A kto poleci coś na sam początek... ot taki zestaw startowy do powrotu zadbanego wnętrza. Nie patrzę zabardzo na ceny. Bardziej mi zależy na zapachu i miękkości skóry. Ktoś cos?
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 08-10-17, 20:24   

Taki zestaw to wszystko czego potrzebujesz https://sklep.colourlock.pl/zestaw-strong-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej.html
_________________

 
 
4Navig8 


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 218
Skąd: Młode Wilki
Wysłany: 08-10-17, 22:27   

Dav dzięki, jeszcze zamówić można bezpośrednio u nich :ok:
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-10-17, 14:38   

Parę postów wcześniej wrzuciłem ich film instruktażowy jak czyścić skórę. Używałem i polecam taki zestaw :ok: Teraz testuje Gliptone, jest to zupełnie inna konsystencja ale odżywka wydaje mi się ciekawsza. Nie musisz zamawiać bezpośrednio od nich, poszukaj sklepów z produktami detailingowymi, teraz jest tego jak psów a w Szczecinie na 100% coś się znajdzie.
_________________

 
 
4Navig8 


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 218
Skąd: Młode Wilki
Wysłany: 10-10-17, 08:29   

Wiesz jak jest. Nikt się nie chce wypowiadać na ten temat. Gdzie i co można kupić... dopiero na forum się dowiaduje. Ale poszperam na necie, i zobaczę czy czegoś w pobliżu nie ma :ok:
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 10-10-17, 13:56   

Widzę coś jest http://moto-team.szczecin...-sklep-szczecin
_________________

 
 
4Navig8 


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 218
Skąd: Młode Wilki
Wysłany: 10-10-17, 18:02   

Nie daleko mnie. Cena ta sama, zadzwonię to może na miejscu będą mieli. Dzięki Dav. Dla ludzi z rejonu wrzucam mapkę.

 
 
bartolomeorts 



BMW: 320i e36
Imię: Bartek
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 753
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-12-17, 14:48   

Trochę ponad rok temu obszyłem swoje fotele na nowo.
Chciałbym się dowiedzieć czy do konserwacji starczy używanie tylko tego zestawu?
https://www.samochodoweko...1xoCd1sQAvD_BwE

Czy oprócz tego skórę trzeba natłuszczać czymś innym? Bo z tego co widzę to preparat konserwujący w tym zestawie ma bardziej właściwości chroniące przed uszkodzeniem niż natłuszczające.

Wcześniej używałem tego i natłuszczało jak złe.

http://allegro.pl/briston...7062463229.html
_________________
Moje E36 http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18052
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-12-17, 18:11   

Ten zestaw Colourlock w zupełności wystarczy. Z tą tłustością to nie przesadzajmy to jest tylko efekt, który my uznajemy za coś bardzo dobrego i pożądanego. W rzeczywistości skóra nie lubi tłustych kremów ani niczego tłustego. Leder versiegelung bardzo dobrze zabezpieczy ci skórę i nada matowego wykończenia.
_________________

 
 
mgdz99 



BMW: e91/e39
Imię: Maciej
Silnik: M47/M52
Wiek: 89
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-12-17, 14:14   

Właśnie nabyłem ten zestaw colourlock zobaczymy jak się spisze ,między swietami a nowym rokiem odświeżanie skór :padam: wcześniej używałem kosmetyków firmy saphir będe miał możliwość porwnać. głównie zależy mi na tej odżywce i żeby skóra nie błyszczała się jak psu ...dam znać czy warto ;)
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-12-17, 14:21   

mgdz99 napisał/a:
głównie zależy mi na tej odżywce i żeby skóra nie błyszczała się jak psu ...

Po leder versiegelung masz mat w pełnym tego słowa znaczeniu :ok: Jak masz ochotę to zrób jakąś małą fotorelacje. Chętnie zobaczę efekty twojej pracy ;)
_________________

 
 
mgdz99 



BMW: e91/e39
Imię: Maciej
Silnik: M47/M52
Wiek: 89
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-12-17, 17:19   

NIe ma sprawy :D Ale trzeba poczekać myślę że wezmę się za robotę między świętami a nowym rokiem ;) W sumie ma 2 auta do ogarnięcia 3 -kę i 5-tkę obie w czarnych skórach Zobaczyma od której zacznę ,kurier już chemię dostarczył teraz tylko potrzeba trochę czasu a to u mnie najbardziej deficytowy towar niestety :no:
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
mgdz99 



BMW: e91/e39
Imię: Maciej
Silnik: M47/M52
Wiek: 89
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-01-18, 20:38   

No święta za nami ,tak że wziąłem się za czyszczenie tapicerki. co prawda nie mojej trójeczki a świeżo zakupionej piątki Srodki użyte jak w poście wyżej. Pianowniczka z środkiem czyszczącym colorlock strong ,szczoteczka z zestawu i do roboty .Skóry podejrzewam nie były czyszczone nigdy w swojej historii patrząc jak tragicznie wygląda mikrofibra po ściąganiu piany z fotela.Fotele co widać na zdjęciu były aż błyszczące wyglądały jak lakierowane. niestety to nie jest lakier a wieloletni brud którego nie widać przy normalnym użytkowaniu do czasu użycia chemii czyszczącej. Właściwie patrząc na efekty, to czyszczenie skóry powinno być pierwszą czynnością po zakupie auta . Czyściłem małe fragmenty np 1/3 siedziska ,zebranie piany i ponowne czyszczenie i tak 3 do 4 razy do uzyskania efektu czystej mikrofibry fragment po fragmencie przód i tył co jakiś czas płucząc szczotkę w ciepłej wodzie. Tak wyglądało przed czyszczeniem:

http://bit.ly/fotelbrudny

Po czyszczeniu zostawiłem auto na parę godzin do wyschnięcia chociaż skóry nie były mokre. Używając pianowniczki z zestawu nie sposób przemoczyć skóry .odczekałem te parę godzin pro forma dla zasady a tu efekt po czysczeniu i użyciu środka zabezpieczającego z zestawu versiegelung .


http://bit.ly/fotelpoczyszczeniu

Nie wiem czy widać to na zdjęciu ale całość z czarnego połysku przekształciła się w satynową czerń .Ja z efektu jestem super zadowolony .Czas realnej pracy u mnie to ok 4 godzin. Pewnie zalezy od stopnia zabrudzenia
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 01-01-18, 21:02   

Wiedziałem, że będziesz zadowolony z colourlock. Firma jest na rynku nie pierwszy rok i wiedzą co robią. Dobrze, że zostawiłeś skórę do wyschnięcia ponieważ mimo, że nie wydawała się mokra to na pewno wchłonęła coś do wnętrza. Jeśli chcesz mogę ci pomóc skompletować zestaw do czyszczenia i konserwacji wnętrza, nadwozia. Plastiki w srodku są zapewne podobnie uwalone jak ta skóra :D Jakby co to wal śmiało na pw :)
_________________

 
 
mgdz99 



BMW: e91/e39
Imię: Maciej
Silnik: M47/M52
Wiek: 89
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-01-18, 22:22   

Plastiki są w dużo lepszej kondycji :D .Chętni skorzystam z propozycji :piwo: .Ale uważam że istotą tego forum jest dzielenie się swoim doświadczeniem z szerszą rzeszą jego uczestników . Tak że jeśli masz jakieś super środki do pielęgnacji wnętrza to dzieląc się wiedzą na ich temat na "ogólnym" zrobisz lepszą robotę niż przesyłając mi je na priv :ok:
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15