Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej syntetyczny, pólsyntetyczny i mineralny
Autor Wiadomość
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-08-14, 13:45   

BArt76 napisał/a:
chyba mi nie powiesz że Castrol 5W30 będzie tak samo dobry jak Motul czy Miller Oils z tą samą lepkością :)


nie jesteś w stanie tego stwierdzić ani ja ani nikt inny
są to tak niewielkie róznice tzw. "laboratoryjne" i na tym i na tym bedzie chodził tak samo
chyba że wlejesz jakoegoś mobila z biedronki

jak uważasz że EDGE jest do dupy to wlej MOTULA proste
_________________
 
 
BArt76 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-08-14, 16:45   

Lali mi castrola na serwisie przy wymianach i silnik pracowal bo pracowal. Ale po gwarancji zalalem Motula i silnik pracuje lepiej. Podobnie w nowym aucie mialem mialem zalanego Mobila i po przesiadce uwazam ze na Motulu lepiej silnik pracujr. Zreszta nie tylko ja mam takie zdanie. Pewnie potwierdzi to dosyc spore grono nabywcow Motula :)

Dzieki za merytoryczna dyskusje.
Pozdrawiam
_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-08-14, 22:36   

taaaaa. niby jak może silnik pracowac lepiej....
ludzie się udławili i obsrali tym MOTULEM na wszelakich forach internotowych, ten motul to jakiś cudotwórca chyba jest, olej jak olej byle był markowy pffffff
silnik który klepał będzie klepał
silnik który wpi@rdalał olej bedzie wpi@rdalał
a motul na forach będzie jak bóg uzdrowiciel niczym motodoktor :ok:
_________________
 
 
kaczoro 



BMW: E39
Imię: Bartek
Silnik: M54B25
Pomógł: 41 razy
Wiek: 106
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 970
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 23-08-14, 22:48   

///ESIU napisał/a:
taaaaa. niby jak może silnik pracowac lepiej....
ludzie się udławili i obsrali tym MOTULEM na wszelakich forach internotowych, ten motul to jakiś cudotwórca chyba jest, olej jak olej:


Heh dokładnie, a nawet w przypadku M54 to Motula X-cess wdupca aż miło w porównaniu z konkurencją ;) Olej jak olej chociaż Motul i tak nie jest jakimś tam cudem bo oferuje głównie oleje hydrokrakowane jako pełne syntetyki...
 
 
zoth 



BMW: e36
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 646
Skąd: lc
Wysłany: 24-08-14, 15:02   

dokladnie tak, z olejami to jest teraz taka loteria ze nie ogarniesz tego, np bardzo dobrej firmy olej polsyntetyczny to jest dokladnie ten sam olej co kiepskiej firmy pelny syntetyk, tak samo jak w tak dobrej firmie jak lm poleca sie dalej dodatek mos2 o 40-sto letniej technologi! jednym slowem firmy olejowe robia wszystkich w bambuko a prawdziwe pelne syntetyki mozna policzyc na palcach jednej reki
_________________
 
 
Zakov 



BMW: E92 335i
Imię: Jan
Silnik: N54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: 24-08-14, 16:50   

kaczoro napisał/a:
Motul i tak nie jest jakimś tam cudem bo oferuje głównie oleje hydrokrakowane jako pełne syntetyki...


Nie wiem jak pozostałe Motule, ale Motul X-Clean jest syntetyczny.

zoth napisał/a:
jednym slowem firmy olejowe robia wszystkich w bambuko a prawdziwe pelne syntetyki mozna policzyc na palcach jednej reki


Na zdemaskowanie marketingowego bełkotu producentów oleju, jest jedna skuteczna metoda. Istnieją tylko 2 kraje w których nazwa "Fully Synthetic", we wszelkich odmianach, jest zobowiązująca i zostało to ustalone normą prawną - Niemcy i Japonia. Nie wiesz czy interesujący Cię olej jest w pełni syntetyczny? Wchodzisz na niemieckiego Ebay'a, szukasz takiego oleju, patrzysz co jest napisane na opakowaniu i voila! Nie wierzycie? To porównajcie sobie co widnieje na bańce np. Mobila 0W-40, oferowanego w Polsce, a co na tym samym oleju sprzedawanym w Niemczech :)
_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52.
 
 
 
BArt76 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-08-14, 21:04   

Cytat:


Nie wiem jak pozostałe Motule, ale Motul X-Clean jest syntetyczny.



podobnie jak X-Cess, X-Clean+, Specific 504/507, Specific 505.01, 300Vka, Eco-Clean, Eco-Nergy, X-Max i jeszcze kilka innych :)
_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
 
 
 
BArt76 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-08-14, 21:06   

Cytat:


Na zdemaskowanie marketingowego bełkotu producentów oleju, jest jedna skuteczna metoda. Istnieją tylko 2 kraje w których nazwa "Fully Synthetic", we wszelkich odmianach, jest zobowiązująca i zostało to ustalone normą prawną - Niemcy i Japonia. Nie wiesz czy interesujący Cię olej jest w pełni syntetyczny? Wchodzisz na niemieckiego Ebay'a, szukasz takiego oleju, patrzysz co jest napisane na opakowaniu i voila! Nie wierzycie? To porównajcie sobie co widnieje na bańce np. Mobila 0W-40, oferowanego w Polsce, a co na tym samym oleju sprzedawanym w Niemczech :)


Nie przekonasz nieprzekonanego :)
_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-08-14, 23:19   

wszystko jest jednym ch@jem szyte
grunt by olej był wymieniony na czas tyle
_________________
 
 
Drapek_skate 



BMW: trójka '88 turbo
Imię: Michał
Silnik: M20B25T
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 414
Skąd: Kozienice
Wysłany: 25-08-14, 07:05   

///ESIU napisał/a:
taaaaa. niby jak może silnik pracowac lepiej....
ludzie się udławili i obsrali tym MOTULEM na wszelakich forach internotowych, ten motul to jakiś cudotwórca chyba jest, olej jak olej byle był markowy pffffff
silnik który klepał będzie klepał
silnik który wpi@rdalał olej bedzie wpi@rdalał
a motul na forach będzie jak bóg uzdrowiciel niczym motodoktor :ok:


Dokładnie - ja wlałem motula X-clean 5W40 do swojego Tdi - nie widzę różnicy w pracy silnika pomiędzy nim a castrol edge na jakim jeździłem wcześniej. W tamtym roku jeździłem na motulu 10W40 i też nie było żadnych różnic. Motul jak to każda oliwa - ma smarować i smaruje ;) Silników nie naprawia niestety :lol:
 
 
 
Zakov 



BMW: E92 335i
Imię: Jan
Silnik: N54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: 25-08-14, 08:18   

BArt76 napisał/a:
300Vka


O ile mnie pamięć nie myli ta 300-setka jest syntetykiem na bazie PAO - Lepszego już nie można dostać, choć to raczej olej przeznaczony do sportów motorowych.

Ogólnie przychylam się do opinii ///ESI'a - ważne aby olej był dobry, markowy, odpowiedniej lepkości, spełniał normy danego silnika i był wymieniany na czas. Reszta to kwestia dobrego samopoczucia użytkownika :)
_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52.
Ostatnio zmieniony przez Zakov 25-08-14, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
grabolek363 


BMW: E46 ///M3
Silnik: S54B32
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 19 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 1818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-14, 11:49   

///ESIU napisał/a:
taaaaa. niby jak może silnik pracowac lepiej....
ludzie się udławili i obsrali tym MOTULEM na wszelakich forach internotowych, ten motul to jakiś cudotwórca chyba jest, olej jak olej byle był markowy pffffff
silnik który klepał będzie klepał
silnik który wpi@rdalał olej bedzie wpi@rdalał
a motul na forach będzie jak bóg uzdrowiciel niczym motodoktor :ok:


No i Ci nie wyszło, bo znajomemu na mobil 10w40 super coś tam coś, silnik (M52B28) klepał (a raczej zaczął pewnego dnia po odpaleniu), jak wypłukał płukanką LM i wlał millersa XF 5w40, to przez rok, aż do sprzedaży NIC. No a klepał już na ciepłym popychacz, czy nawet więcej, niż jeden. Wszyscy właśnie tak mówili jak ty że już nic z tego nie będzie, mechanik, że co to za zmiana z 10w na 5w, że go dobije, że się rozszczelni i tylko wymiana popychaczy, czy tam co wymyślał i co teraz ma o nim i wszystkich tych co tak piszą sądzić?
W swoim miałem zalewanego Castrola 10W60 i po zmianie na AMS oil 5w40 european car fomula po zdjęciu pokrywki zaworów widać, jaki syf był w silniku za Castrola, po Amsie na klawiaturze już tylko brąz przechodzący w złoto się robił, więc nawet nie mam zdania teksty typu "że to wszystko to jeden wuj" wg mnie każdy kto tak pisze to się ośmiesza, bo sprawdzone organoleptycznie, że wcale tak nie jest. Może z olejami lanymi w Polsce tak jest że wszystko idzie z orlenu i nie ma sensu przepłacać i warto kupić najtańszy 5w40, ale angielskie, czy amerykańskie są LEPSZE i koniec.
_________________
E46 ///M3 Alpinweiss III
E36 coupe 316i@325i Hellrot
Audi A4 B9 Quattro DSG
było:
BMW e92 335i Schwarz 2 + IC + Chargepipe TurboWorks
http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=60906
BMW 118d@164km/368nm MPAKIET NAUTIKBALU
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=57570
BYŁO:
E36 M50B25 casual drift spec
BYŁO:
BMW e39 540i NV 6gang + szpera M5 3.15 + dwururka proex
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=51317

BYŁO:
BMW e39 540i Vanos 6gang
BYŁE
BMW e39 540iA
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=536232#536232
BYŁE
e36 318IS coupe Hellrot
Motorsport International Limited Edition
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=43234
BYŁE:
Alpinweiss III e36 328i Coupe http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=34309
 
 
BArt76 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-08-14, 14:26   

[quote] - Lepszego już nie można dostać, choć to raczej olej przeznaczony do sportów motorowych.

przede wszystkim do sportów motorowych ale nie tylko ... jeden z naszych klientów 700KM CL
jeździ na takim normalnie :) Wiadomo, że interwał jest krótszy ale ...
_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
 
 
 
BArt76 


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-08-14, 14:28   

grabolek363 napisał/a:
///ESIU napisał/a:
taaaaa. niby jak może silnik pracowac lepiej....
ludzie się udławili i obsrali tym MOTULEM na wszelakich forach internotowych, ten motul to jakiś cudotwórca chyba jest, olej jak olej byle był markowy pffffff
silnik który klepał będzie klepał
silnik który wpi@rdalał olej bedzie wpi@rdalał
a motul na forach będzie jak bóg uzdrowiciel niczym motodoktor :ok:


No i Ci nie wyszło, bo znajomemu na mobil 10w40 super coś tam coś, silnik (M52B28) klepał (a raczej zaczął pewnego dnia po odpaleniu), jak wypłukał płukanką LM i wlał millersa XF 5w40, to przez rok, aż do sprzedaży NIC. No a klepał już na ciepłym popychacz, czy nawet więcej, niż jeden. Wszyscy właśnie tak mówili jak ty że już nic z tego nie będzie, mechanik, że co to za zmiana z 10w na 5w, że go dobije, że się rozszczelni i tylko wymiana popychaczy, czy tam co wymyślał i co teraz ma o nim i wszystkich tych co tak piszą sądzić?
W swoim miałem zalewanego Castrola 10W60 i po zmianie na AMS oil 5w40 european car fomula po zdjęciu pokrywki zaworów widać, jaki syf był w silniku za Castrola, po Amsie na klawiaturze już tylko brąz przechodzący w złoto się robił, więc nawet nie mam zdania teksty typu "że to wszystko to jeden wuj" wg mnie każdy kto tak pisze to się ośmiesza, bo sprawdzone organoleptycznie, że wcale tak nie jest. Może z olejami lanymi w Polsce tak jest że wszystko idzie z orlenu i nie ma sensu przepłacać i warto kupić najtańszy 5w40, ale angielskie, czy amerykańskie są LEPSZE i koniec.


I trudno się z tym nie zgodzić :) :9:
_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
 
 
 
Drapek_skate 



BMW: trójka '88 turbo
Imię: Michał
Silnik: M20B25T
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 414
Skąd: Kozienice
Wysłany: 25-08-14, 17:47   

Ja to rozumię tak - skoro np. silnik brał jakiś tam olej a po zmianie na inny go nie bierze to znaczy że olej ten jest gęstszy. Czy to lepsze dla silnika?! sprawa dyskusyjna ;) Podobnie jak klepie popychacz - znaczy że "puszcza olej" - więc gdy po zmianie oleju na inny ucicha to znaczy że olej również jest gęstszy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14