Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Problem ze wspomaganiem
Autor Wiadomość
Fabian LDZ 


BMW: E36 Cabrio
Imię: Bartek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-12-09, 21:56   [E36] Problem ze wspomaganiem

W miniony weekend zrypało mi się coś ze wspomaganiem, po prostu na postoju strasznie ciężko było kręcić kierownicą - dodatkowo zaczęła wyć pompa
Dopiero dziś miałem możliwość wjechania autem do garażu żeby zobaczyć co jest (auto od niedzieli stało)
Okazało się że brakowało troche płynu w zbiorniczku od wspomagania (wszystkie przewody całe i suche jak pieprz), zalałem więc świeży płyn ale okazało się że jest straszny syf w układzie więc kilku krotnie przepłukałem układ.
W tej chwili płyn już jest czyściutki niestety dalej ciężko kręci się kierownicą na wolnych obrotach, wystarczy dodać trochę gazu i problem ustaje. Pompa bardzo dobrze pracuje.
Czy to objaw padającej przekładni czy może jeszcze coś może być zatkane przez ten syfiasty płyn.
Co to może być bo nie mam pomysłu a temat mnie męczy i irytuje
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 15-12-09, 21:59   

Jeśli dodajesz gazu to znaczy że pompa niedomaga, może jest zapowietrzona. Pasek się nie ślizga? Przekładnia tu nie ma nic do rzeczy.
_________________
 
 
 
Fabian LDZ 


BMW: E36 Cabrio
Imię: Bartek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-12-09, 22:05   

No właśnie pompa daje ciśnienie, i porządnie ją z kolegą odpowietrzyliśmy
yeahman napisał/a:
Przekładnia tu nie ma nic do rzeczy.

cieszy mnie to bardzo i skupie sie w takim razie na pompie
zobaczymy najwyżej jutro podjadę znowu na garage i spróbujemy jeszcze raz odpowietrzyć układ
_________________
Oleje Millers, Motul, Liqui Moly, Valvoline, Mobil, Castrol, Shell, Total, Elf - zawsze konkurencyjne ceny w AUTOFAB

www.autofab.pl

Felgi Japan Racing - dla forumowiczów z dodatkowym rabatem

Moje Cabrio
 
 
kulturysta100 


BMW: E36 320i 93'
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: Zgierz
Wysłany: 15-12-09, 22:47   

Może chłodniczki płynu wspomagania się pozaginane, ja miałem ten sam problem. Wspoma chodziła dobrze na większych obrotach, okazało się potem, że wspoma zaczyna hałasować aż pojechałem do mechanika i okazało się że węże i chłodniczki od pompy wspomagania są pogięte i pompa dobrze nie chodziła. Wymieniłem chłodniczki płynu i zakułem nowe węże do pompy a dopiero potem się okazało jak zalało się płynem pompe wspomagania, że pompa się zatarła. i tyle.
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 16-12-09, 21:40   

Żeby zagiąć rurki radiacyjne płynu to trzeba mieć chyba dzwona :D i ogromne szczęście by nie pękły :ok:
_________________
 
 
 
kulturysta100 


BMW: E36 320i 93'
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16-12-09, 23:09   

Ja mialem pozaginane te przewody. Nie wiem jak poprzedni właściciel jeździł tym autkiem ale tak było.
 
 
ACE81 



BMW: 325iA coupe e36
Imię: Marcin
Silnik: m50b25v
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 71
Skąd: Czeladż
Wysłany: 17-12-09, 16:15   

Witam , miałem podobny problem , po wymianie płynu wspomaganie działało po dodaniu lekko gazu, mimo odpowietrzana :O , po jakims czasie wszystko samo wróciło do normy :D
 
 
adri4n 



BMW: jak narazie w marzeniach e36 318is Coupe ;)
Silnik: M52B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 702
Skąd: Konin
Wysłany: 03-09-10, 21:06   

witam. Odświeżę trochę temat by nie zakładać nowego.. Mam problem ze wspomaganiem w swojej e36. mianowicie podczas wymiany płynu mechanik zauważył że podczas skrętu do oporu z węża między pompą a chłodnicą płynu (na tym zgrzewie węża z chłodnicą) cieknie płyn... czy idzie to jakoś naprawić czy konieczna jest wymiana tego węża?
_________________
marzenia jednak się spełniają :) miało być 1.8IS jest 2.0 :) beautifull ;)
 
 
karol.e36 



BMW: 328 avusblau
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1298
Skąd: brańsk-białystok
Wysłany: 03-09-10, 21:32   

adri4n napisał/a:
witam. Odświeżę trochę temat by nie zakładać nowego.. Mam problem ze wspomaganiem w swojej e36. mianowicie podczas wymiany płynu mechanik zauważył że podczas skrętu do oporu z węża między pompą a chłodnicą płynu (na tym zgrzewie węża z chłodnicą) cieknie płyn... czy idzie to jakoś naprawić czy konieczna jest wymiana tego węża?


są firmy które to naprawiają ale wydaje mi sie ze lepiej wymienić
_________________
Bmw e36 M3-cała na części (mpakiet, szpera, motosporty) ///3
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=28082

www.alsort.pl
 
 
adri4n 



BMW: jak narazie w marzeniach e36 318is Coupe ;)
Silnik: M52B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 702
Skąd: Konin
Wysłany: 03-09-10, 21:42   

karol.e36, a gdzie tego szukać?? na allegro? jakiś zamiennik czy jak?? sprawdzałem w aso to ponad 300zł dziadostwo
_________________
marzenia jednak się spełniają :) miało być 1.8IS jest 2.0 :) beautifull ;)
 
 
karol.e36 



BMW: 328 avusblau
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1298
Skąd: brańsk-białystok
Wysłany: 03-09-10, 23:10   

na allegro albo na szrocie to nie pada aż tak często. takie przewody naprawiaja na specjalnych prasach. allego, allego i jezcze raz allegro zmień i po kłopocie
_________________
Bmw e36 M3-cała na części (mpakiet, szpera, motosporty) ///3
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=28082

www.alsort.pl
 
 
cycv 


BMW: E36
Silnik: 1.6
Nadwozie: Compact
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 33
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: 20-05-13, 20:26   

Witam, ostatnio stałem się szczęśliwym nabywcą E36 i mam mały problem, do końca nie wiem z czym. Podczas pracy silnika słychać świszczenia, poprzedni właściciel mówił, że trzeba wymienić łożysko WISKO. Pojechałem więc do mechanika, a on mi mówi, że takiego czegoś w mojej bmw nie ma i że to świszczenie to najpewniej pompa wspomagania (doradził też by wymienić płyn wspomagania bo był strasznie zabrudzony). Pojechałem więc do innego mechanika, wymienił mi płyn (tylko spuścił i wlał nowy) i miał inny pomysł na świszczenie, odłączył pasek od pompy klimatyzacji i świszczenie ustało, troszkę mi ulżyło, że wspomaganie jednak ok. Jednak patrzę teraz (po jakiś 10 godzinach) na płyn i znów jest brudny. Proszę o pomoc...
 
 
Żaba 


Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: siedlce
Wysłany: 20-05-13, 21:40   

no to w takim razie świszczy Ci łożysko kompresora klimy, więc nie ma się z czego cieszyć, a to ze płyn brudny to pół biedy jeśłi działa dobrze, a jeśli nie to kup więcej płynu do wspomy, odpal samochód, zacznij spuszczać płyn druga osoba niech kręci kierownicą a Ty dolewaj cały czas płynu, wlej tak 2 litry i starczy, powinno pomóc
 
 
cycv 


BMW: E36
Silnik: 1.6
Nadwozie: Compact
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 33
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: 20-05-13, 22:04   

Czyli wymiana samego łożyska pomoże? Nie trzeba całej pompy klimy kupować? Spróbuje z tym płynem tak jak mówisz.
 
 
wito_86 



BMW: E36 ///M52B28
Imię: Witek
Silnik: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 1136
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 20-08-15, 14:51   

Siema troszeczke odgrzeje kotleta Wpoma wyje itd jak to w m52 Moj ziom mechanik gdzies tam wyczytal ze moze wyc przez stary brudny zbiorniczek od plynu Kazal mi kupic taki zbiornbiczek i weze Zbiorniczek grosze wiec luz ale weze drogie i moje pytanie czy jest sens kupowac czy moze mozna wyczyscic albo w ogole niema sensu ruszac bo wspoma chodzi nie cieknie itd tyle ze czasami wyje jak krece w miejscu badz jak dokrece do konca elo
_________________
"Sadzic Palic Zalegalizowac..."

Sprawdz moja niunie-> http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=29147
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16