Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36] Skrzynia automatyczna ??
Autor Wiadomość
hipcio90
[Usunięty]

  Wysłany: 25-03-08, 15:22   [e36] Skrzynia automatyczna ??

Witam

Noszę się z zamiarem kupna swojego pierwszego BMW, mam już upatrzony model e36 320i touring tylko że w skrzyni automatycznej... :dontgetit: Co możecie powiedzieć o skrzyniach w tym modelu :?: Jak często powinnienem wymieniać olej w tej skrzyni, jeśli będą o nią dbał i będzie zadbana to na długo mi wystarczy :?: Samochód jest świeżo sprowadzony z niemiec i ma przejechane 170 tys. w sobotę chce ją obejżeć i może kupić...Jak mogę sprawdzić skrzynię automatyczną, bo nigdy nie miałem z nią do czynienia. W manualu wyczyję jakieś błędy sprzęgła itp. a tutaj na co mam zwrócić uwagę :( :?:

Pozdrawiam i czekam na opinie :)
 
 
radzio 


BMW: E36 328 Touring
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 100
Skąd: Augustów
Wysłany: 25-03-08, 22:49   

http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=9
Na tej stronie bylo chyba pare dobrych uwag.Kiedys tam wchodzilem ale dawno bylo.
 
 
 
eagle 


BMW: E36 320 cabrio E34 540
Imię: wojtek
Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 178
Skąd: Sorau
Wysłany: 29-03-08, 09:21   

tez mam automata i jest ok. przy zakupie musisz sprawdzic wrzucajac r i d naprzemiennie czy nie ma mocniejszych szarpniec. zaczac jazde na zimnym silniku i na rozgrzanym. przy jezdzie do przodu sprawdz czy plynnie przerzuca biegi bez szarpniec ale musisz ja troche przy tym wkrecac na obroty. sprawdz jak dziala kick down. czyli szybkie zrzucenie biegu poprzez wcisniecie pedalu gazu do konca. olej wraz z filtrem co 60000km w zaleznosci od modelu skrzyni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 15