Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36] problem z parktronic
Autor Wiadomość
jarku 



BMW: E36 touring
Silnik: b28
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 01-03-10, 10:24   

o głośniku w bagażniku jeszcze nie słyszałem.... to wogóle fabryczny głośnik?
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 01-03-10, 10:48   

jarku napisał/a:
o głośniku w bagażniku jeszcze nie słyszałem.... to wogóle fabryczny głośnik?


wygląda jak fabryczny, przewody też wyglądają jak fabryczne, wtyczki itp również. jedyne co to sposób jego montażu jest "dziwny" tak jakby go ktoś sam tam zamontował a nie fabryka.
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 01-03-10, 11:15   

Może poprzedni właściciel miał dość i zrobił tak jak piszesz i przerzucił go do tyłu :D
Ps. Z samej ciekawości chyba też u siebie sprawdzę jak to jest podłączone i ewentualnie wrzucę jakieś foto, postaram się dzisiaj ale nie obiecuje.
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 01-03-10, 11:26   

SID napisał/a:
Może poprzedni właściciel miał dość i zrobił tak jak piszesz i przerzucił go do tyłu :D
Ps. Z samej ciekawości chyba też u siebie sprawdzę jak to jest podłączone i ewentualnie wrzucę jakieś foto, postaram się dzisiaj ale nie obiecuje.


Że dźwięk jest denerwujący to mało powiedziane :bluzni:

byłbym wdzięczny gdybyś mógł to foto zrobić :padam:

ja dzisiaj nie mam za bardzo czasu żeby to sprawdzić ale jutro postaram się!
 
 
Łukasz11 



BMW: e46 328i
Imię: Łukasz
Silnik: 2,8
Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Halinów
Wysłany: 02-03-10, 12:43   

U mnie tez wystapił taki problem raz działa a raz. Wszystkie czujniki pykaja, wymieniłem sterownik i nadal to samo. Komputer nic nie wykazuje. W e46 sterownik znajduje sie w z tyłu po prawej stronie nad akumlatorem/
_________________
,,,,,,
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-03-10, 14:01   

ja rozpocząłem poszukiwania kogoś kto ma sprawny parktronic, podmienię wtedy moje pdc z jego i zobaczę czy to tam jest usterka.
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 02-03-10, 20:08   

Dziś nie zdążyłem musiałem załatwić parę spraw i już było ciemno jutro po pracy od razu wezmę się za to i zobaczymy co tam siedzi :D
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-03-10, 21:35   

Ja już to wykręciłem, trzeba ten dywanik na lewej ściance bagażnika odsłonić i tam będzie taki stelaż metalowy, konstrukcja auta. do tego będzie przykręcony moduł.

do modułu wchodzą dwie kostki
1. żółta -> czujniki
2. czarna -> głośniczek i coś jeszcze. jak się ją wypnie to przestaje działać cały układ.


póki co wykręciłem całe to pudełeczko i położyłem na grzejniku w domu. zobaczymy czy jak przeschnie to coś się poprawi.

na elementach otoczonych czerwonymi okręgami znalazłem coś w rodzaju osadu białego kamienia :O

kiedyś interesowałem się elektroniką trochę bardziej. jest problem z tą płytką, ona jest wielowarstwowa, dokładnie dwu warstwowa, tzn to co pod spodem nie odpowiada temu na wierzchu i nie da rady tak łatwo miernikiem pomierzyć.
za to są strony z opisami układów scalonych tzn. ich schematy. niestety zapomniałem jak to się nazywa. to było coś po angielsku coś w stylu checklist czy jakoś tak. ech....

 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 10-03-10, 09:54   

Od świeżę nieco temat :D Jak tam czujniki po ogrzaniu problem znikną czy nadal piszczy? Może trzeba zamienić z kimś moduł i zobaczyć jaki będzie efekt?
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-10, 08:05   

SID napisał/a:
Od świeżę nieco temat :D Jak tam czujniki po ogrzaniu problem znikną czy nadal piszczy? Może trzeba zamienić z kimś moduł i zobaczyć jaki będzie efekt?


no właśnie nadal nic, wysuszyłem ten sterownik na grzejniku także na jego wilgotność jest na 100% wystarczająca do pracy.

ja jeszcze przyjże się tym czujnikom, może któryś jest przekręcony i łapie ziemię od razu zamiast celować w powietrze?

jakie powinno być ich prawidłowe ustawienie? orientuje się ktoś?

próbowałem znaleźć kogoś z mojego miasta żeby podmienić sterownik ale jakoś nikt się nie garnie do pomocy :niepasi:
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 18-03-10, 08:32   

Co do ustawień to nie wiem czy można jakoś je ustawić ? U mnie np jak kot przechodzi z tyłu to pipczy, ostatnio jak cofałem to miałem to samo co ty, w nocy był mróz i trochę i widocznie je trochę przymroziło.
Cytat:
próbowałem znaleźć kogoś z mojego miasta żeby podmienić sterownik ale jakoś nikt się nie garnie do pomocy :niepasi:

Jak byś mieszkał trochę bliżej to chętnie bym ci użyczył mojej Beti na eksperymenty :D
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-03-10, 07:50   

DZIAŁA !! :15: :O :lol: wczoraj postanowiłem jeszcze raz podpiąć sterownik (jeździłem z 2 tygodnie z odpiętym bo mnie wkur :cenzura: ał), uprzednio popsikałem wtyczki kontaktem i o dziwo działa... działa nawet z grubą warstwą błota na czujnikach :hyhy:


zobaczymy kiedy się znowu zepsuje...


SID napisał/a:
Jak byś mieszkał trochę bliżej to chętnie bym ci użyczył mojej Beti na eksperymenty :D


uważaj bo jeszcze przyjadę :P mam działkę 20km od Szczytna w Twoją stronę ;)
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 19-03-10, 08:23   

Jak działa to do przodu :ok: Może musiał sobie zrobić przerwę :lol: A co do przyjazdu jak najbardziej zapraszam. Może faktycznie coś nie łączyło w tych kostkach?
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-03-10, 08:26   

SID napisał/a:
Może faktycznie coś nie łączyło w tych kostkach?


a może się zawilgociły czujniki albo coś innego i dopiero teraz jak są dodatnie temperatury to się naprawiło?

no i już się nacieszyłem... :krzeslo: znowu przestał działać... umyłem auto i jeszcze działało, pojechałem na miasto temp. spadła, zostawiłem na 2 godziny i nie działa.
Ostatnio zmieniony przez krzysiek8833 19-03-10, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 06-04-10, 12:32   

Odświeżę temat, pewnie prze moje udzielanie się w tym temacie spotkała mnie kara :wstyd: u mnie również przestały działać i do tego nie świecą się żarówki wstecznego, sprawdziłem bezpieczniki i żarówki i wszystko ok, na dniach biorę się za rozkręcanie wszystkiego. Chyba że ktoś już miał taki sam motyw to niech coś podpowie :hyhy:
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15