Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprzejmi posiadacze bmw!!!!
Autor Wiadomość
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 03-04-08, 20:10   Uprzejmi posiadacze bmw!!!!

Żeby odwróćić uwagę od tych kierowców BMW co tak szargają nam opinię, możę powiedzmy o uprzejmości posiadaczy BMW.
Np. jak jadę, to bardzo często zdarza mi się, że nie mogę włączyć się do ruchu i często wpuszczającym mnie jest właśnie użytkownik BMW! Ostatnio stałem w olbrzymim korku i chciałem zmienić pas, ale oczywiście nikt beeemki przed siebie nie wpuści. Jechałem tak z dobrą godzinkę, no i w końcu znalazł sie dziadek jadący 1er, który niewiele myśląć od razu mnie wpuśćił !! !! Bardzo często mi się zdarza, że to właśnie beemki mnie wpuszczają do ruchu!
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-08, 20:12   

Mnie jakoś wpuszczają ;) To głównie e36 ma opinie dresiarskiego samochodu.
_________________
 
 
 
ac_schnitzer 
M54B25TU


BMW: 525i
Imię: E39 ///M-pakiet
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 470
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-04-08, 20:18   

mnie tez nie wpuszczaja.... ale jak widze jakies inne bmw ktore chce wlaczyc sie do ruchu to hebel w podloge i dlugimi daje znak ze jechac moze ;)
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 03-04-08, 20:40   

Jeśli naprawde cholernie mi sie nie spieszy to wpuszczam innych użytkonwikow dróg, a motocykliści to wogóle mają ze mną boskie życe (zjade troszke na bok i tym podobne). Faktycznie BMW często puszcza BMW. Niestety nasze kochane autka mają taką opinie jaką mają, więc musimy się postarać pokazać, że nie jesteśmy jakimiś chamami tylko kulturalnymi kierowcami.
_________________
E30 forever
 
 
DIDI 
Black gleboszuracz



BMW: Czarne :)
Imię: Daniel
Silnik: M50B25
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 1417
Skąd: NBA
Wysłany: 03-04-08, 21:03   

Wśród użytkowników każdej marki są ludzie i ludziska. Co do wpuszczania to bardzo często mi sie zdarza tylko uważać trzeba. Czasami na żyletki sie wpinam, bo nikt wpuścić nie chce. Zazwyczaj kulturalnie pytam jadąc obok czy mogę a później dziękuję awaryjkami i tyle. ;)
_________________
"My robimy te manewry tuuuu, więc podejdź bliżej i zejdź trochę w dół..." :P

MOJE FELGI NA SPRZEDAŻ!!!
http://img511.imageshack....38/becikes3.jpg

Moja black bejbe ;) http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=279
 
 
Helberstam
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-08, 01:05   

moze nie uprzejmosc zauwazylem ale sprawnosc w kierowaniu autem jest! posiadacze bmw jada sprawniej szybciej nie blokuja bezsensownie drogi jadac przepisowe 50km/h smigaja rowno :D nie daja po heblach jak zapala sie zolte swiatlo tylko dodaja gazu :yeah: nie jak inni malo co raz nie jeden wjechalbym do srodka takiego auta ktore pedzi a widzac zolte swiatlo nagle daje po hakach!!! :zly: no

a jesli chodzi o uprzejmosc to chyba jest jakas wiez bo bmw zawsze wpusci bmw ;)
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 04-04-08, 08:32   

Co do żółtego światła, jak czuje, że nie dam rady zachamować, to pedał w podłoge i staram się jak najszybciej przejechać. Też miałem kilka sytuacji jakie opisuje kolega Helberstam, Nie wiem czy zauważyliście, ale często próbują wymuszać pierwszeństwo na BMW.
_________________
E30 forever
 
 
CrazyKrulik 



BMW: BMW e30
Imię: Łukasz
Silnik: M20B20
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wieluń
Wysłany: 04-04-08, 11:58   

Mnie tez zabardzo nieprzepuszczają :/ jak jakies BMW pojedzie to mnie przepuści ale inny samochód niema mowy, no chyba ze jakis znajomy jedzie :P
 
 
 
bazylfox 
pasjonat pełną gębą


BMW: E36 328i (swap) Touring '97
Imię: Kubuś
Silnik: M52B28
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: DWR
Wysłany: 04-04-08, 12:22   

Temat bardzo dobry - nie każdy kierowca BMW to dres / pirat drogowy, i nie każdy pirat ma BMW.

Przykładów jest mnóstwo na każdą teorię, niestety z dresami w BMW również. Osobiście staram się krzewić kulturę na drodze. Kiedyś na forum auto-świata było to poruszane.

Link do mojego tekstu w auto-świecie

Cytat:
Auto-Świat
Jadę Fair
Kultura na drodze - co to takiego ?
24.10.2007 | 10:33
Jestem właścicielem auta marki BMW. Mimo, że znajomi odradzali mi zakup - postawiłem na niemiecką solidność i dynamikę
Nie jestem łysy, nie chodzę na siłownię, nie mam nawet dresu ani łańcucha na szyi. Staram się zawsze zachowywać kulturalnie na drodze, ustępować pieszym, a stojąc w korku wpuszczam auta włączające się do ruchu. Ogólnie staram się widzieć jak najwięcej nie tylko przed sobą. Szczególnie miłe uczucie pojawia się, gdy mijający mnie motocyklista podniesie rękę - bo zrobiłem mu miejsce na wyminięcie w korku, gdy osoba przechodząca przez jezdnię pomacha ręką bo zatrzymałem się przed przejściem, gdy kierowca autobusu/tira "mrugnie awaryjnymi" w geście podziękowania, bo pozwoliłem mu wyjechać z zatoczki. Tak sobie myślę, że gdyby częściej było nas stać na takie "gesty" to jazda po Polskich drogach byłaby znacznie przyjemniejsza. Mój uśmiech na twarzy jest tym większy, im większe zdziwienie widzę na minę osoby, która zauważyła, że to kierowca BMW się zatrzymał. Mam nadzieję, że dzięki temu choć troszkę zmienię stereotyp właściciela auta tej marki.

bazylfox
 
 
agus 


BMW: e36 318i
Imię: Aguś
Silnik: M43
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 211
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 04-04-08, 18:05   

ja szczerze przyznam,ze jak widze, ze BMW chce sie wlaczyc,albo zmienic pas to zawsze wpuszczam i nie tylko BMW, ale zeby nie bylo,ze stoje 2godziny i wszystkich wpuszczam:P
Ogolnie tez sie spotykam sie,ze inni posiadacze BMW tez wpuszczaja:):) ja jestem pozytywnie nastwiona:)

aczkolwiek wkurza mnie jak ktos sobie jedzie i bez kierunku bez niczego sobie wjezdza na styk i malo co nie spowoduje wypadku. :no:
 
 
CrazyKrulik 



BMW: BMW e30
Imię: Łukasz
Silnik: M20B20
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wieluń
Wysłany: 04-04-08, 22:42   

agus napisał/a:
wkurza mnie jak ktos sobie jedzie i bez kierunku bez niczego sobie wjezdza na styk i malo co nie spowoduje wypadku

Popieram tez tego nielubie
 
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 05-04-08, 17:25   

chyba cos w tym jest ze kierowcy bmw( nie wszyscy ale jest ich troszke) puszczaja inne bmki! jak np. jak widze jakies bmw to zawsze mu miejsce zostawiam! i to nie tylko bmw!
kiedys byłem bardzo zakoczony jak zajechałem na stacje benzynowa i na jednym stanowisku stało bmw e36 320i a na drugim jakis koles po 40stce w toyocie i 4-roma karnistrami! myslałem ze ten koles z toyoty juz konczy tankowanie wiec podjechałem i czekam a ten wyjmuje nastepny i nastepny karnister! patrze a tu ktos mi w szybe puka, wiec opusciłem a kierowca bmw mówi do mnie zebym sobie podjechał na jego miejsce bo on jeszcze bedzie tez tankował drugi karnister i moze poczekac! wiec ja podziekowałem i podjechałem! i powiem wam ze bardzo fajnie sie poczułem ze mnie przepuscił bo nie powiem zeby mi sie nie spieszyło! a jak jade w trase i chce wyprzedzac i jak ktos mi zjedzie to zawsze awaryjnymi dziekuje! dawiej pamietam ze tylko kierowcy z zagranicznymi blachami tak dziekowali a teraz juz jest troszke naszych rodaków którzy sie tak zachowuja i to bardzo dobrze!!! a na miescie to ciezko zeby jakies inne auto niz bmw mnie przepusciło! ale ja nie bede jak inni kierowcy tylko jak mam mozliwosc to przepuszczam niezaleznie od marki! ale bmw czesciej :hyhy:
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
agus 


BMW: e36 318i
Imię: Aguś
Silnik: M43
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 211
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 06-04-08, 20:17   

krzysiek8833 napisał/a:
a jak jade w trase i chce wyprzedzac i jak ktos mi zjedzie to zawsze awaryjnymi dziekuje! dawiej pamietam ze tylko kierowcy z zagranicznymi blachami tak dziekowali a teraz juz jest troszke naszych rodaków którzy sie tak zachowuja i to bardzo dobrze!!!


Przyznam, ze rowniez zawsze dziekuje za zjechanie,albo przepuszczenie. Wychodze z zalozenie,ze to jest tez jakis znak kultury kierowcy.
To tak samo jak dziekujemy komus za np. odkrecenie sloika.
Jedno i drugie to pomoc:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14